Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

karta sieciowa 1394 - brak internetu

MejbiMajonez 23 Jan 2013 23:12 1851 4
    MejbiMajonez
    Level 8  
    Witam, otóż posiadam dość wysłużonego PC-ta, który był podłączony kablem do internetu, wszystko śmigało pięknie, lecz teraz mam problem, ponieważ przerzuciłem się na laptopa z wifi i chciałbym żeby mój stary sprzęt też śmigał na wifi. Pecet posiada 2 karty sieciowe, mianowicie Realtek RT8139 Family PCI Fast Ethernet NIC oraz kartę sieciową 1394. Czy brak internetu może być spowodowany starymi sterownikami? Jestem też ciekawy, czy konfiguracja z internetem jest możliwa bez udziału routera, mój aktualny modem to livebox 2.0.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Kasek21
    Level 43  
    Twój stary komputer nie posiada karty sieciowej WiFi.

Nie może korzystać z łącza za pomocą kabla podłączonego do LiveBox'a? W czym problem?
    MejbiMajonez
    Level 8  
    Problem w tym, że modem jest w innym miejscu w domu, muszę ostro pokombinować jak tam przeciągnąć kabel, aby się podłączyć :/
    Kasek21
    Level 43  
    Podaj model płyty w tym komputerze?

Jeżeli są wolne sloty PCI możesz kupić kartę WiFi na ten slot. Można też kupić kartę WiFi podłączaną przez USB.
  • Helpful post
    klapaucius
    Level 9  
    No niestety musisz albo przeciągnąc jakos ten kabel, albo zainwestować w kartę sieciowa WiFi. Z mojego doświadczenia powiem ci, że ostatnio kupowałem na naszym znanym portalu aukcyjnym zewnętrzną kartę sieciowa tp-linka za ok 30zł. Jest ona podłączana do USB, posiada w zestawie antenke. I nawet całkiem fajnie sie spisuje. Dobrze łapie sygnał z liveboxa ustawionego z drugiej strony domu.

Pozdrawiam.