Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Strzelanie gniazdka przy wkładaniu wtyczki oraz przypalone bolce

Piliniak 23 Sty 2013 23:58 6648 7
  • #1 23 Sty 2013 23:58
    Piliniak
    Poziom 6  

Mam problem w kuchni. Posiadam elenktyczną kuchenkę. Podczas podłączania jej do gniazda "strzela" prąd, potem wszystko działa normalnie. Bolce w kuchence są troszkę przypalone. Podobna sytuacja jest z zasilaczem do laptopa.

Nie ma problemu natomiast z innymi sprzętami jak suszarką, żelazkiem, ładowarką do telefonu, suszarką.

Czy jest to niebezpieczne? Trzeba wezwać elektryka? Nie chcę żadnego zwarcia w domu.

0 7
  • #2 24 Sty 2013 00:08
    andrefff
    Poziom 36  

Czy kuchenka w trakcie tego zabiegu jest włączona?

1
  • #3 24 Sty 2013 00:10
    Piliniak
    Poziom 6  

Włączona, nie ma żadnego wyłącznika diody od razu się na niej zapalają. Nie grzeje tylko. Można powiedzieć, że po włożeniu wtyczki jest w stanie czuwania i czeka na uruchomienie grzania.

0
  • #4 24 Sty 2013 00:37
    andrefff
    Poziom 36  

No to masz odpowiedź.

0
  • #5 24 Sty 2013 00:39
    1079413
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 24 Sty 2013 09:16
    bartekfigura
    Poziom 26  

Piliniak napisał:
    Włączona, nie ma żadnego wyłącznika diody od razu się na niej zapalają. Nie grzeje tylko.

Jeśli nie grzeje to obciążenie jest w tym momencie znikome, ale i tak należy wymienić gniazdko i wtyczkę. Na pewno problem ustanie. Tylko pamiętaj niech to zrobi elektryk.

0
  • #7 24 Sty 2013 17:24
    darkaszek
    Poziom 15  

Piliniak napisał:
    Mam problem w kuchni. Posiadam elenktyczną kuchenkę. Podczas podłączania jej do gniazda "strzela" prąd, potem wszystko działa normalnie. Bolce w kuchence są troszkę przypalone. Podobna sytuacja jest z zasilaczem do laptopa.

Nie ma problemu natomiast z innymi sprzętami jak suszarką, żelazkiem, ładowarką do telefonu, suszarką.

Czy jest to niebezpieczne? Trzeba wezwać elektryka? Nie chcę żadnego zwarcia w domu.

Zupełnie normalne. Każde z tych iskrzących urządzeń posiada filtry (z dużymi pojemnościami). A zasilacz od lapa to przecież zasilacz impulsowy, więc ma niezłego kopa prądowego na starcie.

Po primo. Nie wyłączaj więcej z gniazdka kuchenki. Chyba że wyjeżdżasz na dłużej. Laptop lepiej włączaj na listwę przepięciową, a później wyłącznikiem, choć producent i te okoliczności musiał przewidzieć i urządzenie powinno to przetrwać.
    Wymień gniazdka jeśli są nadpalone.

Piliniak napisał:

Te urządzenia są zbyt małej mocy (ładowarka) lub nie posiadają filtrów dających zauważalne efekty (choć niektóre suszarki potrafią).

PS. Nie zawsze odłączanie wszystkiego od gniazdek jest najlepszym pomysłem.

0
  • #8 24 Sty 2013 19:58
    236759
    Użytkownik usunął konto