Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielenie sygnału kablówki na 2 TV i internet - INEA

24 Sty 2013 00:08 12666 9
  • Poziom 7  
    Witam,

posiadam w INEA usługi TV oraz internet. Sygnał analogowy. Kabel ze skrzynki INEA dochodzi w mieszkaniu do puszki oznaczonej na rysunku na czerwono.

Poniżej zdjęcie tej puszki.

W puszce przygotowane są 2 kable antenowe. W tej chwili jeden z nich (przewód 1 - niebieski) jest podłączony i tym kablem idzie sygnał do jednego telewizora (TV1) oraz modemu (Cisco). Kabel idzie z puszki pod podłogą na przeciwną stronę. Tam przykręcony jest do jakiegoś rozdzielacza, który był już w mieszkaniu. Jego zdjęcia poniżej.

Rozdzielenie sygnału kablówki na 2 TV i internet - INEA Rozdzielenie sygnału kablówki na 2 TV i internet - INEA

Drugi kabel (przewód 2 - oznaczony na zielono) jest wyprowadzony do drugiego pokoju, i na razie jest niepodłączony.

W mieszkaniu mam 2 telewizory i chciałbym rozdzielić sygnał na 2 TV.
    Ostatnio kupiłem rozdzielnik Hama (2 way splitter, 44123, 5-860 MHz) i podłączyłem go w miejscu, gdzie przewód kablówki wchodzi do mieszkania (puszka oznaczona na czerwono). Czyli przewód kablówki rozdzieliłem splitterem na przewód 1 i przewód 2. Jednak na dotychczasowym TV pojawiło się śnieżenie. Internet działał, jednak nie sprawdzałem jego jakości i szybkości.

Spróbowałem również drugiego rozwiązania. Ten rozdzielnik ze zdjęć, przeniosłem i podłączyłem bezpośrednio do przewodu kablówki, następnie modem podłączyłem pod "WY modem", a "WY TV" rozdzieliłem splitterem Hama na 2 przewody (1 i 2). Internet działał, ale na 2 telewizorach obraz nadal był ze śnieżeniem.

Czytając podobne tematy na forum widziałem, że w celu rozdzielenia sygnału, którym idzie tv i internet, należy kupić specjalny rozdzielnik (rozgałęźnik przeznaczony do pracy z kanałem zwrotnym).

Czy w moim przypadku powinienem zastosować takie samo rozwiązanie? Jeśli tak, to jaki rozdzielnik polecacie? W większości tematów powtarza się nazwa Telmor. Chciałbym, aby obraz w obu TV był ładny i aby łącze internetowe nie traciło na jakości. Jakie modele konkretnie możecie polecić, ewentualnie jaką inną markę?

pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Z zastosowanych przez Ciebie rozwiązań wariant drugi był najbardziej odpowiedni. Z tym że widoczny na zdjęciach separator sygnału wygląda na nieco sfatygowany. Osobiście pokusił bym się na Twoim miejscu o zakup separatora Tratec 307P lub TELMOR GMF-352. W obu przypadkach odpadnie Ci stosowanie tego dodatkowego splitera HAMA, czyli niepotrzebne dodatkowe osłabianie sygnału.

MfG
  • Poziom 2  
    ralte napisał:

Czy w moim przypadku powinienem zastosować takie samo rozwiązanie? Jeśli tak, to jaki rozdzielnik polecacie? W większości tematów powtarza się nazwa Telmor.

Chciałbym, aby obraz w obu TV był ładny i aby łącze internetowe nie traciło na jakości. Jakie modele konkretnie możecie polecić, ewentualnie jaką inną markę?

pozdrawiam

Pozwól, że wtrącimy się do dyskusji - polecamy montaż dodatkowego gniazda wykonany przez naszych techników - koszt - x0,00
    W zakres usługi wchodzi: jeden przewiert przez ścianę, montaż rozgałęźnika, montaż do 10 m przewodu i montaż jednego dodatkowego gniazda abonenckiego.
    To powinno w Twoim wypadku wystarczyć do zapewnienia oczekiwanego efektu

Widząc, że ineapl jesteś w tej sieci TVK, dlatego wątku nie ZAMYKAM z regulaminu pkt 3.1.10 . Kwotę regulaminowo blokuję.
    W domyśle dla innych Modów - proszę ten wpis nie traktować z pkt 3.1.10 - lecz kolegę ineapl proszę aby więcej nie wypisywał podobnych wątków/wpisów.
    Moderator prowadzący ten dział. [SP5ANJ]
  • Poziom 7  
    @ sebweb
    Może to urządzenie nie wygląda pięknie, ale nie wygląda mi też na uszkodzone. Mieszkam tu od roku i było takie od początku.
    Myślisz, że zmiana tego separatora coś da? W tej chwili, kiedy podłączony jest tylko 1 przewód, który daje sygnał do TV i modemu, to jakość sygnału jest dobra, obraz telewizyjny nie śnieży, a internet działa prawie na max zamówionej mocy, czyli ok. 8,5 na 10 Mb/s.
    Dopiero po rozdzieleniu sygnału na 2 kable pojawia się śnieżenie.

@ ineapl
    Dzwoniłem na infolinię Inea, przedstawiłem problem i tam sam konsultant radził mi zastosowanie rozdzielnika we własnym zakresie. Poza tym nie chcę dodatkowych dziur w ścianie i kabli na wierzchu, bo po to został położony kabel przed remontem.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    ralte napisał:
    @ ineapl
    Dzwoniłem na infolinię Inea, przedstawiłem problem i tam sam konsultant radził mi zastosowanie rozdzielnika we własnym zakresie.

Oooo to widać, że ten "konsultant" działa "wbrew" firmie czy nawet będąc tym konsultantem działa "przeciwko" tej Firmie (chociaż jego podpowiedzi są OK).:cry:

Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Cytat:
    @ sebweb
    Może to urządzenie nie wygląda pięknie, ale nie wygląda mi też na uszkodzone. Mieszkam tu od roku i było takie od początku.
    Myślisz, że zmiana tego separatora coś da? W tej chwili, kiedy podłączony jest tylko 1 przewód, który daje sygnał do TV i modemu, to jakość sygnału jest dobra, obraz telewizyjny nie śnieży, a internet działa prawie na max zamówionej mocy, czyli ok. 8,5 na 10 Mb/s.
    Dopiero po rozdzieleniu sygnału na 2 kable pojawia się śnieżenie.

Myślę iż zastosowanie, jednego z tych separatorów będzie dużo lepszym rozwiązaniem niż ten stary (niewiadomego pochodzenia) + spliter Hama, który też zapewne rewelacji nie czyni. Ale to tylko moja opinia, nie musisz się z nią zgadzać, a tym bardziej do niej stosować. :)

MfG
  • Poziom 7  
    Dobrze, zamówiłem gniazdo i podłączę tak, jak sugerujesz, kiedy przyjdzie.
    Potem zdam relację i mam nadzieję, że temat będzie można zamknąć.
  • Poziom 7  
    Witam, miałem problem z zamówieniem. Sklep dopiero po 2 tygodniach, paru mailach i telefonie raczył mnie poinformować, że nie mają tego gniazda. W ogóle model GMF-352 ciężko zdobyć. Czy zamiast niego mogę zastosować GMDF-352? To chyba jakiś nowszy model. Przy okazji cena też nowa :-|.
    Myślicie, że warto kupować to nowe, czy to stare też może być, jak mi się uda gdzieś zamówić?
  • Poziom 20  
    Jak najbardziej możesz zastosować model GMDF-352. Cena faktycznie jest lekko szalona, możesz poszukać starszych modeli na Allegro. Będą pewnie połowę tańsze, a parametry mają bardzo podobne (różnica to większa tłumienność w torach wyjściowych RTV dla GMDF-352).

MfG