Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Livebox - Kabel satelitarny

livebox 24 Sty 2013 02:36 1407 5
  • #1 24 Sty 2013 02:36
    livebox
    Poziom 2  

Witam. ;)

Jako że można powiedzieć raczkuje w tej dziedzinie to z góry proszę o wyrozumiałość za niektóre być może banalne pytania dla innych.

Mianowicie przechodząc do rzeczy, potrzebuję pomocy(doradzenia) przy za kupie jak w temacie kabla(przewodu) satelitarnego ze złączem typu 'F'. Część kabla będzie na zewnątrz a część w mieszkaniu i teraz po przeglądaniu stron zobaczyłem, że mam dwa rozwiązania połączenia konwentera z dekoderem:

1. to jednym i tym samym kablem na zewnątrz i wewnątrz poprzez przewiercenie się w plastikowym oknie :( (czego bym bardzo chciał uniknąć),

2. to z użyciem 2 kabli jednym wewnętrznym drugim zewnętrznym i połączeniu ich "płaskim kablem satelitarnym" tak zwaną 'przejściówką okienną'.

I teraz pytanie które z tych rozwiązań lepsze? I czy wybierając to drugie rozwiązanie nie popsuje jakości obrazu itp sobie? Bo na jakości też mi zależy. A także prosiłbym o doradzenie rodzai tych kabli pozostałych albo przynajmniej na co zwracać uwagę przy zakupie.

Z góry bardzo dziękuję za poświęcony mi czas.

Pozdrawiam Przemek. :)

0 5
  • #2 24 Sty 2013 07:20
    box.mann
    Poziom 23  

Przy takiej odległości spadek (tłumienie) jest nie widzialne gołym okiem. Przelotka jeśli firmowa - to dobre rozwiązanie. Z tego co piszą producenci - mają one tłumienie (stratę) od 1 do nawet 5dB lecz jeśli antena ma spory zapas sygnału, odległość od dekodera do konwertera nie przekracza 30m to nie ma się czym przejmować. Pozostaje pytanie jak to będzie wyglądać :-) Jeśli mieszkanie jest Twoje - przewiercił bym sobie jednak ściane na wylot gdzieś w mało widocznym miejscu. Przelotka fajna sprawa lecz wygląda to naprawdę źle. Czy użycie przewodu PE ma sens? Powiem szczerze, że mam Triseta 113 wewnetrzny (biały) od dobrych kilku lat. Nic mu się nie stało a 20m jest za oknem.

0
  • #3 24 Sty 2013 10:37
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Do Livebox'a nie podłączysz kabla antenowego...

0
  • #4 25 Sty 2013 01:50
    livebox
    Poziom 2  

Bezpośrednio do livebox'a to wiem że nie :) livebox łączy się z dekoderem a dekoder dopiero z kablem :)

Czyli spadkiem jakości obrazu poprzez użycie przelotki nie muszę się martwić jedynie kwestia wizualna? I kabel wystarczy porządny wewnętrzny? I przy zakupie mam na jakieś parametry zwracać szczególną uwagę?

0
  • #5 25 Sty 2013 07:00
    box.mann
    Poziom 23  

Jeśli zależy Ci na markowym przewodzie szukaj Digitsat (tani) Triset 113 (średni) lub Trilan (drogi) ale tak naprawdę różnic nie ma jeśli użyjesz do 20-25m. Widoczne są już przy 35-45m na korzyść lepszych.Wystrzegaj się przewodów z napisem: Onyx, RG6CU i podobnych. Nie mają nic wspólnego z miedzią a oznaczenie CU to trik marketingowy (takie, może i nie przypadkowe oznaczenie modelu). Z Onyxa oplot odpada (pęka) po pierwszym sezonie zimowym. Nawet na linkę do prania w ogrodzie sie nie nadaje bo gdy powiesiłem wypraną tapicerkę (dywaniki) z samochodu to... pękł. Koszt tego przewodu to 30zł za 100m! Najlepszym rozwiązaniem bedzie Triset 113. Koszt około 2.20zł za metr. Przewód na lata! Tylko wtyki F kup o większej średnicy (nie standardowe 0.60) bo nie wejdą na przewód. Przelotka na takiej odległości nie wpłynie na sygnał no chyba że będziesz miał antenę 60cm ze starym konwerterem o wzmocnieniu 45dB to wtedy spadek 3dB będzie widoczny.

0
  • #6 28 Sty 2013 22:31
    livebox
    Poziom 2  

Okej dzięki wielkie za doradzenie i poświęcony mi czas :). Pozdrawiam :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo