Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Krups EA8050 - Awaria - wyciek wody, zacinający się tłok

Kaczaza2009 24 Jan 2013 10:16 10998 2
    Kaczaza2009
    Level 2  
    Witam!

Mam następujący problem z ekspresem Krups.

1. Początkowo ekspres często robił auto-testy, ale kiedy zaczynał z nimi szaleć i kazał robić kilka pod rząd, to wystarczyło płukanie i problem na jakiś czas znikał.
    2. Ostatnio pojawia się zamiennie, błąd nr 06, nakazywanie napełniania wodą (czasem), nakazywanie płukania, auto-testy, spod ekspresu wycieka woda.

Rozłożyłem ekspres i przeprowadziłem 20-30 cykli zaparzania. Zauważyłem, że woda wycieka w oznaczonym na zdjęciu miejscu (z miejsca pod tłokiem). Powodem wycieku jest to, że tłok nie zawsze opuszcza się w odpowiednim momencie. Tym samym, nie dociska zaparzonej kawy, nie ma ciśnienia, a kawa zamiast dotrzeć do dystrybutora po prostu się wylewa. Co ciekawe, gdy przy zdjętej obudowie przepuściłem kilkanaście cykli, to kolejne w 95% były poprawne (tłok się nie zacinał). Po założeniu obudowy problem pojawia się częściej.

Do zapytania dołączam zdjęcia z zaznaczonymi newralgicznymi punktami i przednim panelem ekspresu (dla lepszego rozpoznania modelu).

Krups EA8050 - Awaria - wyciek wody, zacinający się tłok Krups EA8050 - Awaria - wyciek wody, zacinający się tłok Krups EA8050 - Awaria - wyciek wody, zacinający się tłok Krups EA8050 - Awaria - wyciek wody, zacinający się tłok

Liczę na Państwa porady i pozdrawiam, Filip.
    zbb361
    Level 15  
    Dzień dobry.
    Wyciek może być spowodowany uszkodzeniem oringów na osi ruchomej która podnosi tłok do góry lub go opuszcza . Ruch ten jest wymuszony ciśnieniem pompy wody która go porusza .Ewentualnie uszkodzenie oringów tłoka . Stawiam na to pierwsze .Powodzenia
    Kaczaza2009
    Level 2  
    Dzień dobry!

Okazało się, że to nie oringi. Rozkręciłem cały ekspres na części pierwsze i w końcu doszedłem do przyczyny problemu. Awaria była spowodowana uszkodzeniem mikroprzełącznika. Miejsce jego usytuowania zaznaczam na obrazku czerwonym krzyżykiem.

Krups EA8050 - Awaria - wyciek wody, zacinający się tłok

Awaria polegała na tym, że przełącznik nie za każdym razem przeskakiwał i przez to ekspres w trakcie cyklu zaczynał głupieć. Jego wymiana całkowicie zlikwidowała problem.

Pozdrawiam.