Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo y550 i karta Nvidia GeForce GT240m

Nexini 24 Jan 2013 11:27 4881 7
    Nexini
    Level 9  
    Witam.
    Mam pewien problem z komputerem Lenovo y550. Mianowicie, od ostatnich 3 tygodni męczę się ze sterownikami do karty graficznej Nvidia GeForce GT240m. Oryginalne sterowniki miałem z roku 2006. Nie aktualizowały mi się one automatycznie. Chciałem pograć sobie w pewną grę, lecz do działania jej najnowszego patcha potrzebne są najnowsze sterowniki do karty graficznej. Jeżeli nie były one najnowsze, teksturki w grze migały i ogólnie wszystko się sypało na łeb na szyję. Tak więc zacząłem bawić się w aktualizację sterowników.
    Najpierw próbowałem je zaktualizować przez "Menedżer urządzeń", lecz gdy wybierałem opcję "Aktualizuj sterownik" po kilkunastu sekundach Windows powiadamiał mnie, że sterowniki (z 2006r.) były aktualne i aktualizacja jest zbędna.
    Gdy ten sposób zawiódł, powędrowałem na stronę Nvidii. Poszukałem najnowszych sterowników do mojej karty, pobrałem je i zainstalowałem. Wszystko było OK. Do restartu systemu...
    Po restarcie karta odmówiła współpracy. Rozdzielczość zmieniła się na 1024x768 (normalna i zalecana rozdzielczość to 1366x768) i nie dało się jej zmienić, jedynie na niższą. Ekran zmienił się na "Ekran domyślny" i jego również nie dało się zmienić.
    W "Menadżerze urządzeń" we właściwościach ogólnych karty pisało tak:
    "System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)".
    Co ciekawe, gdy użyłem opcji "Przywróć sterownik", sterownik przywrócił się do wersji z 2010-05-07 a nie do 2006r. Na właśnie tych sterownikach 8.16.11.8990
    z 2010r. karta śmiga bez zarzutów.
    Próbowałem starszych sterowników, lecz po ich instalacji dzieje się tak samo.
    Bardzo proszę Was o pomoc przy rozwiązaniu tego problemu. Zależy mi, abym miał te najnowsze sterowniki i aby działały one bez żadnych problemów.

Specyfikacja:
    Lenovo y550
    Windows 7 Home Premium 32bit.
    Intel Core 2 Duo P7450 2.13 GHz
    3 GB RAM DDR3
    Nvidia GeForce GT 240m

PS.
    Na forum jestem dopiero 2 raz, więc proszę o wyrozumiałość :)
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Nexini
    Level 9  
    Identyfikator urządzenia:
    PCI\VEN_10DE&DEV_0A34&SUBSYS_38FF17AA&REV_A2
    Nexini
    Level 9  
    Niestety, sterowniki nie działają. Rozdzielczość się zmieniła, ekran też. Gdy próbuję wejść w ustawienia NVIDIA wyskakuje taki komunikat:
    "Użytkownik nie korzysta obecnie z monitora podłączonego do karty graficznej NVIDIA".

@EDIT
    Zapomniałem dodać. Po restarcie systemu włącza się Winsat.
    Przywróciłem sterowniki i problem znikł.

Wie ktoś może jak można zrobić tak, aby sterowniki działały?
  • Helpful post
    rafalinda
    Level 24  
    http://www.nvidia.pl/object/notebook-win8-win7-winvista-310.90-whql-driver-pl.html

Najnowszy możliwy sterownik od Nvidi. Najnowszy nie oznacza najlepszy, w przypadku ogromnego spadku wydajności trzeba będzie zainstalować trochę starszy.
    Odinstaluj stary sterownik z panelu sterowania, zainstaluj program driver fusion i wyczyść pozostałości po starym sterowniku (w trybie awaryjnym) owym programem.
    Na sam koniec zainstaluj sterownik.
    Nexini
    Level 9  
    Pobrałem i zainstalowałem ten sterownik:
    http://download.laptopvideo2go.com/nvidia/265series/26753_win7x32.exe
    zrobiłem restart komputera i jest dobrze. Tylko po chwili wyskoczył mi komunikat "Sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność". Kliknąłem na niego i się wyłączył. Teraz już wszystko działa. Rozdzielczość jest dobra (1366x768), monitor też się nie zmienił.
    Bardzo dziękuję za pomoc :)

PS. W razie czego użyję sposobu rafalinda :)