Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Konika Minolta USB i udostępnianie

gsawicki 24 Sty 2013 13:09 1146 5
  • #1 24 Sty 2013 13:09
    gsawicki
    Poziom 12  

Witam.

Mam taką sytuację.
    4 komputery, 2x Windows XP, 1x Windows 7 64bit 1x Windows 7 32bit
    Do windows 7 32 bit jest podłączona drukarka Konika Minolta pagepro 1400W. Zainstalowane sterowniki (ok rok temu), udostępniona na windowsy XP i działa ok. Dzisiaj dowiozłem komputer z windowsem 7 64bit i chciałem podłączyć się do drukarki, jako że nie szło, to poszedłem do komputera z drukarką i doinstalowałem sterownik 64bit (dodatkowe sterowniki), od tamtej pory na tym komputerze z drukarką drukarka nie działa. Po pierwszym restarcie dostałem info, że plik MSPOOL_Y.DLL jest zły. Po następnych już nie, reinstalowałem sterowniki, kilka razy, usuwałem i dodawałem drukarkę, restartowałem komputer i drukarkę nic. Drukarka się instaluje (choć nie chce się sama wykryć), podpinam ją pod port USB0001 i nic, zawsze przy wydruku strony testowej mam tylko komunikat błąd drukowania. Co robić? Muszę jutro uruchomić tą drukarkę, chociaż lokalnie. W sieci nic nie mogę znaleźć, tylko jakieś proste ogólne porady.

0 5
  • #3 24 Sty 2013 13:37
    gsawicki
    Poziom 12  

Wszystkie sterowniki w pewnym momencie odinstalowałem i teraz mam już tylko te ze strony, tych poprzednich nie mogę nigdzie znaleźć. Więc to nic nie da bo mam tylko jedne sterowniki.
    Jak dla mnie coś się tam posypało może z usb? Inna drukarka, która jest sieciowa działa poprawnie.

0
  • #4 24 Sty 2013 14:32
    GallusAnonimus
    Poziom 30  

Zrób tak:

1) Zainstaluj drukarkę lokalnie na komputerze z Win7 64-bit dla portu LPT1.
    2) Po zainstalowaniu przejdź do zakładki "Porty" w oknie "Właściwości drukarki".
    3) Dodaj nowy lokalny port, którego nazwą jest ścieżka do udziału drukarki (np. \\Nazwa_komputera\Nazwa_udziału_drukarki - zamiast nazwy komputera, który drukarkę udostępnia może być jego adres IP) i upewnij się, że został on wybrany.
    5) Zastosuj zmiany i przejdź do zakładki "Ogólne"
    6) Wydrukuj stronę testową i zapomnij o problemie :-)

0
  • #5 24 Sty 2013 14:53
    gsawicki
    Poziom 12  

Ale ja mam teraz problem, żeby drukarka działała na win7 32bit LOKALNIE. Jak ruszy lokalnie mogę dalej kombinować z siecią. Ale lokalnie nie mogę jej uruchomić.

0
  • #6 24 Sty 2013 15:56
    GallusAnonimus
    Poziom 30  

Sprawdź czy będzie się komunikować z innymi widocznymi na liście portami USB00X (2,3...).

0