Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

500 milionów urządzeń z iOS sprzedane!

pseven 24 Sty 2013 14:40 12387 90
  • 500 milionów urządzeń z iOS sprzedane!Z raportu finansowego Apple za pierwszy kwartał fiskalny 2013 roku wynika, że firma sprzedała do tej pory 500 milionów urządzeń pracujących pod kontrolą systemu iOS.

W pierwszym kwartale fiskalnym 2013 roku sprzedano rekordową liczbę 47,8 miliona egzemplarzy telefonu iPhone i 22,9 miliona sztuk tabletów iPad. Oznacza to wzrost odpowiednio o 10,8 i 7,5 miliona w stosunku do tego samego okresu roku minionego.

Przychód firmy wyniósł 54,5 miliarda dolarów amerykańskich, a dochód 13,1 miliarda dolarów przy wydatkach operacyjnych na poziomie 3,8-3,9 miliarda i marży brutto wynoszącej 37,5-38,5%.

Źródło:
    http://www.phonearena.com/news/Apple-announces-it-sold-more-than-500-million-iOS-devices-so-far_id39052

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    pseven
    Tłumacz Redaktor
    Z wykształcenia - technik elektronik. Pasja - nowe technologie. Dla portalu Elektroda opracowuje informacje produktowe z dziedziny elektroniki, elektroniki przemysłowej. W zespole Elektroda.pl od 2009 roku.
    Specjalizuje się w: webwriting, tłumaczenia instrukcji obsługi ang-pol
    pseven napisał 8483 postów o ocenie 1527, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2009 roku.
  • PCBway
    also
    Poziom 15  
    Na apple jest podobna moda jak kiedyś na adidas czy nike :)
    Rodzice mają pieniądze to dzieciom kupują bo drogie i ładnie wygląda a sąsiad nie ma xD .
    Nacieszą się do pierwszej awarii - po okresie gwaranci ... albo co tam kupią nowe na gwiazdkę ...
    hakercw
    Poziom 11  
    Teraz to aż takie dziwne się robi. Idziesz sobie ulicą i widzisz ludzi; ten z IPhone'm, tamta z IPad'em.. Tak na pierwszy rzut oka jest to fajna zabawka, ale jak zwykle wszystko takie jest drogie. Ja tam z wyboru korzystam ze starej Nokii 6301. I nie biegnę by miec super nowego smartfona. Nawet gdybym miał wybierać miedzy Sony, Htc, Nokią czy Apple to z pewnością ze względów finansowych na pewno nie apple.
    also
    Poziom 15  
    Ja znam osobiście takie osoby co zakupili apple dla szpanu,wożą się furę za 40 tysięcy (na kredyt) a dom rozwalający się lub zaniedbany ...
    Kto tak robi... bo raczej nikt z wysokim poziomem intel :)
    Najśmieszniejsze jest to że jak przyjdzie do "fury" dołożyć bo się zepsuła to żalą się jak małe dzieci ...
    To są osoby które chcą się docenić, wyróżnić z tłumu, zaistnieć kosztem przyszłych finansów ...
    Co do telefonu to mam starą dobrą nokię c1.02 .. a wożę się golfem III ...
    luki56
    Poziom 39  
    Ja osobiście posiadam Nokię 500, lecz planuję przesiadkę na 820. Osobiscie znam pare osób które kupiły Iphona a jedynie korzystają z funkcji słuchania muzyki, dzwonienia i smsowania.
    Ja korzystam ze smartfona bo mam do tego powody i w pelni go wykorzystuje. Ale Iphona nigdy nie kupię bo to co oferuje Ape mam w urządzeniu za 800zł a nie za 3000zł
    jarewa
    Poziom 31  
    A ja mam w d...e to co mówią inni. Po prostu mam Ipad bo mi się podoba, czy dla was to trudne pojęcie jak gust?
    luki56
    Poziom 39  
    jarewa napisał:
    A ja mam w d...e to co mówią inni. Po prostu mam Ipad bo mi się podoba, czy dla was to trudne pojęcie jak gust?

A ja mam w d**ie placenia grubego hajsu za przestarzale urzadzenie. Za 1200zł kupie sobie SHIRU Shougun 10 Ultimate i ma lepsze bebechy niż twój Ipad. I również lepiej wygląda
  • PCBway
    jarewa
    Poziom 31  
    Czyli boli was cena a nie urządzenie.

A o gustach nie dyskutuje.
    hakercw
    Poziom 11  
    Nikt tutaj nie mówi o gustach , tylko o funkcjonalności i kosztach za dane urządzenie.
    jarewa
    Poziom 31  
    A skąd to możesz wiedzieć skoro tego nigdy nie używałeś ponad rok? Funkcjonalność a wiesz że każdy ma inne wytyczne?

luki56 napisał:
    placenia grubego hajsu za przestarzale urzadzenie. Za 1200zł kupie sobie SHIRU Shougun 10 Ultimate i ma lepsze bebechy niż twój Ipad

Ty chyba nie wiesz co posiada IPad skoro tak komentujesz.
    hakercw
    Poziom 11  
    Funkcjonalność... Może i nie korzystałem na stale z żadnego urządzenia firmy Apple ale nie krytykuje kogoś za to ze taki sprzęt posiada. Miałem okazje zobaczyć jak działa, jak wygląda i co ma. Wyrażam tylko SWOJE zdanie, że do mnie Apple nie przemawia.
    luki56
    Poziom 39  
    jarewa napisał:
    A skąd to możesz wiedzieć skoro tego nigdy nie używałeś ponad rok? Funkcjonalność a wiesz że każdy ma inne wytyczne?

luki56 napisał:
    placenia grubego hajsu za przestarzale urzadzenie. Za 1200zł kupie sobie SHIRU Shougun 10 Ultimate i ma lepsze bebechy niż twój Ipad

Nic lepszego niż tablet który podałem nie ma, może z wyjątkiem wyświetlacza retina ale to nie jest argument żeby dopłacić 2500
    jarewa
    Poziom 31  
    a GPS i 3g to też nic?

I wybacz ale Ipad new 3generacja kosztuje 2500zł a nawet i za 2tyś wiec dopłacasz 1300zł
    hakercw
    Poziom 11  
    Wybacz ale te 1300zł wole spożytkować inaczej niż logo jabłka z tyłu.
    luki56
    Poziom 39  
    jarewa napisał:
    a GPS i 3g to też nic?

I wybacz ale Ipad new 3generacja kosztuje 2500zł a nawet i za 2tyś wiec dopłacasz 1300zł

Ten co podalem ma GPS a na tak wielkim urzadzeniu jest to praktycznie zbędne. Ja piszę o Ipadzie 4. 3 to już wogóle jest archiwum. A od kiedy w tańszej wersji jest 3G? Wtedy jest jeszcze drożej o 500 przy tym SHIRU dopłacasz 100 za modem 3G(niestety wtedy jest słabsza rozdziałka ale to nie temat o tym)
    xmenx
    Poziom 10  
    jarewa napisał:

Widzisz to jest tak do tesko na zakupy możesz jechać Trabantem i Mercedesem
    i przywieziesz te zakupy , Tylko ze wszyscy chcieli by jeździć na zakupy do tesko mercedesem a nie trabantem. Chęć posiadania to nie jest zagadnienie ekonomiczne , ale psychologiczne a to już nie na tym forum.
    Nie kupie pada bo mnie nie stać ale jakbyś położył na stole ipada i samsunga galaksy tab i moge sobie wybrać bez możliwości dalszej od sprzedaży .wybrał bym ipada
    a nie samunga.

Dodano po 6 [minuty]:

luki56 napisał:
    jarewa napisał:

luki56 napisał:

Nic lepszego niż tablet który podałem nie ma, może z wyjątkiem wyświetlacza retina ale to nie jest argument żeby dopłacić 2500

Ma jedną rzecz , to że chciałbyś go mieć tylko że cię nie stać. Gdyby cie było stać to byś sobie go kupił, gdybyś miał do wyboru jako prezent wybrał byś ipada a nie inny tablet. To dotyczy samochodów domów wycieczek i innych towarów konsumpcyjnych. Dlatego ludzie mieszkają w pałacach , dlatego człowiek mieszkający w gliniance też chce mieszkać w pałacu.
    Quazzami
    Poziom 17  
    jarewa napisał:

I jak zwykle każdy fan produktów Apple po wyczerpaniu się jego argumentów zaczyna mówić o cenie (mnie stać to sobie kupiłem a was nie stać i hejtujecie). Moja siostra dostała iPada na urodziny, nie powiem - sprzęt jest naprawdę fajny, wykonany bardzo dobrze, wystarczająco szybki.. Ale uwierz mi, że Apple za ten sam produkt płaci producentowi (chyba nadal Foxconn produkuje iPady, ale nie jestem pewny) kilkakrotnie mniej, niż wynosi jego sklepowa cena już z logiem nadgniłego jabłka.

Jeśli o gusta chodzi - można kupić sprzęt praktycznie identyczny, jak ten od Apple, z tym że nie ma jabłka i jest tańszy o 1500 zł. Ale wyraz "gust" u fanbojów apple jest jednoznaczny ze słowem "logo".
    jarewa
    Poziom 31  
    luki56 napisał:
    Sposób na sprzedanie przestarzałych urządzeń za duża kasę - dorzucić logo Apple

edrabs napisał:
    Rodzice mają pieniądze to dzieciom kupują bo drogie i ładnie wygląda a sąsiad nie ma xD

hakercw napisał:
    Nawet gdybym miał wybierać miedzy Sony, Htc, Nokią czy Apple to z pewnością ze względów finansowych na pewno nie apple.

luki56 napisał:
    Ale Iphona nigdy nie kupię bo to co oferuje Ape mam w urządzeniu za 800zł a nie za 3000zł

luki56 napisał:
    Za 1200zł kupie sobie SHIRU Shougun 10 Ultimate i ma lepsze bebechy

Jak ktoś tu mówi o cenie to tylko ci co nie mają tego urządzenia i jedynym dla nich wytłumaczeniem jest cena nie mają innych
    Quazzami napisał:
    I jak zwykle każdy fan produktów Apple po wyczerpaniu się jego argumentów zaczyna mówić o cenie

bo ja o cenie nie mówię tylko przytaczam ich wypowiedzi.
    netotron
    Poziom 26  
    A ograniczenia? Tego ci nie wolno zainstalować.
    To tak jak by mi producent mojego samochodu nie pozwalał jeździć po niektórych drogach,
    uzasadniając, że to dla mojego bezpieczeństwa.
    A za przekroczenie np. 100km dziennie kazał sobie płacić.
    pseven
    Tłumacz Redaktor
    Quazzami napisał:
    (...)za ten sam produkt płaci producentowi (chyba nadal Foxconn produkuje iPady, ale nie jestem pewny) kilkakrotnie mniej, niż wynosi jego sklepowa cena już z logiem nadgniłego jabłka.

Dokonując takich obliczeń należy uwzględnić całość nakładów powiązanych bezpośrednio z produktem, a więc zysk brutto, który w przypadku produktów apple (tablety) wynosił w okresie od 2010 do 2012 ok. 20-30% (nie uwzględniając kosztów operacyjnych). Podobne wyniki osiągają Sony czy Samsung co oznacza, że (wielce upraszczając) zysk jednostkowy na sprzedaży pojedynczego egzemplarza iPad/Xperia Tablet/Galaxy Tab jest podobny. Inaczej sprawa ma się w przypadku telefonów komórkowych, ale to temat na osobną dyskusję.

Cytat:
    Jeśli o gusta chodzi - można kupić sprzęt praktycznie identyczny, jak ten od Apple, z tym że nie ma jabłka i jest tańszy o 1500 zł.

Nic bardziej mylnego. Dwa urządzenia zbliżone pod względem specyfikacji technicznej, w tym wielkości ekranu, ale pracujące pod kontrolą innych systemów operacyjnych, a nie posiadające możliwości zmiany systemu operacyjnego nie nadają się do porównania. Różnice pomiędzy iOS a Android były wielokrotnie omawiane więc wymienię tylko kilka podstawowych: UI i nawigacja (a więc m.in. gesty), pre-instalowane aplikacje i ich jakość, multi-tasking, rodzaje powiadomień, synchronizacja danych z innymi urządzeniami, pobieranie do pamięci urządzenia/współdzielenie danych, specyfikacja klawiatury ekranowej i możliwość jej dostosowania... wreszcie dostępność oprogramowania i stopień jego dopasowania do specyfiki urządzenia (w tym wielkości ekranu).

Cytat:
    Ale wyraz "gust" u fanbojów apple jest jednoznaczny ze słowem "logo".

O gustach dobre wychowanie nakazuje nie dyskutować.
    J_Bravo
    Poziom 27  
    netotron napisał:
    To tak jak by mi producent mojego samochodu nie pozwalał jeździć po niektórych drogach,

Porównanie bez sensu. W App Store masz 650000 aplikacji które możesz instalować. Jeszcze ci mało?? Czy może problem jest w tym że nie można instalować pirackiego oprogramowania?? Nie wiem w czym masz problem ... że aplikacje są płatne ?? Kup sobie samochód to porozmawiamy o "darmowych drogach" ...
    netotron
    Poziom 26  
    J_Bravo napisał:
    Kup sobie samochód to porozmawiamy o "darmowych drogach" ...

Mam i jeżdżę po darmowych, jak mam ochotę to po płatnych, ale producent auta
    mnie do tego nie zmusza.
    Quazzami
    Poziom 17  
    pseven napisał:

Quazzami napisał:

Jeśli o gusta chodzi - można kupić sprzęt praktycznie identyczny, jak ten od Apple, z tym że nie ma jabłka i jest tańszy o 1500 zł.

Nic bardziej mylnego. Dwa urządzenia zbliżone pod względem specyfikacji technicznej, w tym wielkości ekranu, ale pracujące pod kontrolą innych systemów operacyjnych, a nie posiadające możliwości zmiany systemu operacyjnego nie nadają się do porównania. Różnice pomiędzy iOS a Android były wielokrotnie omawiane więc wymienię tylko kilka podstawowych: UI i nawigacja (a więc m.in. gesty), pre-instalowane aplikacje i ich jakość, multi-tasking, rodzaje powiadomień, synchronizacja danych z innymi urządzeniami, pobieranie do pamięci urządzenia/współdzielenie danych, specyfikacja klawiatury ekranowej i możliwość jej dostosowania... wreszcie dostępność oprogramowania i stopień jego dopasowania do specyfiki urządzenia (w tym wielkości ekranu).

Ok, a jaki odsetek nabywców produktów Apple jest tego w pełni świadomy? Przeciętny Kowalski nic z tego nie zrozumie i kupi co mu się żywnie podoba albo co jest modne, a nie dlatego, że tu jest Android a tu iOS.

pseven napisał:

Quazzami napisał:

Ale wyraz "gust" u fanbojów apple jest jednoznaczny ze słowem "logo".

O gustach dobre wychowanie nakazuje nie dyskutować.

Jedno subiektywne zdanie raczej ciężko uznać za dyskusję o gustach, zatem na ten temat już nie będę się produkował :)
    luki56
    Poziom 39  
    jarewa napisał:
    luki56 napisał:
    Sposób na sprzedanie przestarzałych urządzeń za duża kasę - dorzucić logo Apple

edrabs napisał:
    Rodzice mają pieniądze to dzieciom kupują bo drogie i ładnie wygląda a sąsiad nie ma xD

hakercw napisał:
    Nawet gdybym miał wybierać miedzy Sony, Htc, Nokią czy Apple to z pewnością ze względów finansowych na pewno nie apple.

luki56 napisał:
    Ale Iphona nigdy nie kupię bo to co oferuje Ape mam w urządzeniu za 800zł a nie za 3000zł

luki56 napisał:
    Za 1200zł kupie sobie SHIRU Shougun 10 Ultimate i ma lepsze bebechy

Jak ktoś tu mówi o cenie to tylko ci co nie mają tego urządzenia i jedynym dla nich wytłumaczeniem jest cena nie mają innych
    Quazzami napisał:
    I jak zwykle każdy fan produktów Apple po wyczerpaniu się jego argumentów zaczyna mówić o cenie

bo ja o cenie nie mówię tylko przytaczam ich wypowiedzi.

Zapewniam cię ze stać mnie na Ipada. Ae wole te pieniądze wydać na co innego a za ulamek kupić dużo lepszy sprzęt
    also
    Poziom 15  
    xmenx napisał:

Ma jedną rzecz , to że chciałbyś go mieć tylko że cię nie stać. Gdyby cie było stać to byś sobie go kupił, gdybyś miał do wyboru jako prezent wybrał byś ipada a nie inny tablet. To dotyczy samochodów domów wycieczek i innych towarów konsumpcyjnych. Dlatego ludzie mieszkają w pałacach , dlatego człowiek mieszkający w gliniance też chce mieszkać w pałacu.

Tu nie chodzi oto czy kogoś stać czy nie stać .. bo nie kwestią jest coś kupić ważne by to służyło wyznaczonemu wcześniej celowi ...
    Jeżeli nie ma różnicy to po co przepłacać, bo ładniej wygląda albo ma 3G co oznacza w praktyce tyle co nic ... Według badań tylko te 15% korzysta z dodatkowych funkcji telefonu ...
    Czyli 85% kupuje dla "logo" i żadne wyjaśnienia tu nie pomogą bo takie są fakty i statystyki ...
    Co z tego że kupię samochód za 100 tysięcy złotych skoro jego awaryjność i koszta utrzymania zwielokrotnią tą kwotę ... a po 10 latach będzie się jedynie nadawał na złom ...
    Do "celu" dojadę zarówno samochodem za 100 tysięcy jak i 30 tysięcy.
    Komfort jazdy po "Polski drogach" będzie ten sam ..
    Zużycie paliwa to samo ...
    Również z ekonomicznego punktu opłaca się kupić tani samochód a różnice kwotową przeznaczyć na paliwo ...
    J_Bravo
    Poziom 27  
    netotron napisał:
    J_Bravo napisał:
    Kup sobie samochód to porozmawiamy o "darmowych drogach" ...

Mam i jeżdżę po darmowych, jak mam ochotę to po płatnych, ale producent auta
    mnie do tego nie zmusza.

Super. Więc poczytaj sobie o podatku paliwowym.
    A co do tematu to masz rację. To skandal że producent zezwala instalować tylko legalne oprogramowanie ;) Nawet jeśli jest ono darmowe ;)

Dodano po 4 [minuty]:

edrabs napisał:

Do "celu" dojadę zarówno samochodem za 100 tysięcy jak i 30 tysięcy.
    Komfort jazdy po "Polski drogach" będzie ten sam ..

Proponuję przejechać się samochodem wyższej klasy niż golfik. A co celu dojedziesz i na wrotkach więc po co kupować samochód ;)
    also
    Poziom 15  
    J_Bravo napisał:

Proponuję przejechać się samochodem wyższej klasy niż golfik. A co celu dojedziesz i na wrotkach więc po co kupować samochód ;)

Samochodem wyższej klasy to ja mogę jedynie jeździć do serwisu na wymianę części ...:) no chyba że jakiemuś wrogowi zaproponować zakup ale z tym też problem bo ich nie mam :)
    Przetestować taki sprzęt też nie ma gdzie bo wszędzie ograniczenia do 70 no i masa radarów:)
    Golfikiem jeżdżę od ładnych 7 lat i nie udało mi się na zakorkowanych dziurawych ulicach wykorzystać jego pełnych możliwości ...xD
    J_Bravo napisał:
    To skandal że producent zezwala instalować tylko legalne oprogramowanie

Nie wszystkie aplikacje są darmowe, a blokowanie możliwości instalacji alternatywnego softu to nic innego jak dojenie klientów z kasy...
    Gdyby iść takim tokiem rozumowania można by uznać że stosowanie zamienników do drukarki jest nie zgodne z prawem ...
    Należy to tępić bo przecież producent udostępnia swoje kartridże kilkakrotnie droższe ...
    Czipować, resetować też nie można bo przecież wiedziałeś co kupujesz ...
    jarewa
    Poziom 31  
    netotron napisał:

Android też ma ograniczenia więc nie wiem po co to komentować w iOS.

luki56 napisał:
    Zapewniam cię ze stać mnie na Ipada. Ae wole te pieniądze wydać na co innego a za ulamek kupić dużo lepszy sprzęt

A ja nie chce oszczędzać tylko kupić sobie coś super to co przykuje moją uwagę . Jak bym chciał to bym w ogóle nie kupił. Akurat w Ipad zainspirował mi wyświetlacz i chcesz czy nie ale na innym urządzeniu z androidem podobny wyświetlacz to kpina władowanie czegoś co nigdy nie jest używane.
    J_Bravo
    Poziom 27  
    edrabs napisał:

Nie wszystkie aplikacje są darmowe, a blokowanie możliwości instalacji alternatywnego softu to nic innego jak dojenie klientów z kasy...
    Gdyby iść takim tokiem rozumowania można by uznać że stosowanie zamienników do drukarki jest nie zgodne z prawem ...
    Należy to tępić bo przecież producent udostępnia swoje kartridże kilkakrotnie droższe ...
    Czipować, resetować też nie można bo przecież wiedziałeś co kupujesz ...

Tylko pytanie po co instalować alternatywny soft .....
    Idąc twoim tokiem rozumowania zainstaluj sobie alternatywny soft w golfie, w drukarce, w twojej nokii .... No patrz... nie można ...

ps. Ciekawe jest to że blokowanie "alternatywnego" softu przeszkadza tylko tym którzy nie używają sprzętu z ios.
    luki56
    Poziom 39  
    jarewa napisał:
    netotron napisał:

Android też ma ograniczenia więc nie wiem po co to komentować w iOS.

luki56 napisał:

A ja nie chce oszczędzać tylko kupić sobie coś super to co przykuje moją uwagę . Jak bym chciał to bym w ogóle nie kupił. Akurat w Ipad zainspirował mi wyświetlacz i chcesz czy nie ale na innym urządzeniu z androidem podobny wyświetlacz to kpina władowanie czegoś co nigdy nie jest używane.

A od kiedy to Ipad przykuwa uwagę/ Każde urządzenie wygląda tak samo w dodatku nudnie. A kupowanie czegoś dla samego wyświetacza nie ma najmniejszego sensu. A jezeli ktoś chce prawdziwy tablet to trzeba kupic urzadzenie na Win 7 lub 8