Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault/Clarion/Cabasse Tronic - Cabasse Tronic- radio+6CD skrzeczy

24 Jan 2013 15:00 11166 23
  • Level 10  
    Witam Chcialbym sie poradzic drogich i pomocnych kolegow
    kupilem niedawno Renault Espace z 2007 roku z radyjkiem Cabasse Tronic- radio+6CD zmieniarka wbudowana.
    ale radyjko mialo uszkodzony mechanizm zmieniania plyt. wiec kupilem donora i zamienilem mechanizmy.

po jakims czasie uzytkowania tydzien albo 2 radio zaczelo mi gubic fale:
    TZN. jak wlacze auto po dluzszym parkowaniu NP. z rana to mam radio i wszystkie tony (bass, wysokie itp itd) ale po kilku minutkach i to roznie bywa 1, 2, 5, radio zanika. wiec zmieniam na CD i dzwiek mam jakby sie glosniki zwarly tzn musze podglosnic ponac 60% zeby cos uslyszec, basy sa jak z kubla na smieci skrzeczace a wrecz ichj nie ma. (jakby radio nie dawalo rady). czuje ze sie cos grzeje.
    co zrobilem:
    z oryginalnego radia zamienilem elektonike bo pomyslalem ze to moze to ale to samo bez roznicy.
    z 2 radyjek zrobilem jedno i na odwrot. ale bez efektu.
    wtedy doczytalem ze moje radio na desce to Deck. wiec pomyslalem ze to wina wzmacniacza. I tu utknolem. Poza radiem w desce i czytniku DVD do navi w schowku nie znalazlem niczego innego. nie chialem pruc calych dywanikow zeby nie zniszczyc auta. WIEC PROSZE NAJPIEKNIEJ jak potrafie pomozcie mi i doradzcie gdzie i czy wogule mam dodatkowy wzmacniacz.

Z gory dziekuje Slawomir

ponizej zdjecie z neta (chyba z laguny albo scenika, ale to tylko zeby pokazac jakie mam radio) a powyzej to co mam w schowku Renault/Clarion/Cabasse Tronic - Cabasse Tronic- radio+6CD skrzeczy
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 10  
    Więc tak rozprulem deskę i jest po lewej stronie pod deska :) trzeba rozpruc cala deskę. Ja mam Anglika więc osłonę od kierownicy rownież.
    Można dojrzeć tył wzmacniacza jeśli wyciągnie sie zaślepke od małego górnego schowka.

Jutro zaglądam do wzmacniacza czy coś sie upalilo czy nie.
  • Level 2  
    I co udalo ci sie to ogarnac, bo wlasnie mam to samo co ty. Pozdrawiam
  • Level 14  
    pp2q wrote:
    I co udalo ci sie to ogarnac, bo wlasnie mam to samo co ty. Pozdrawiam

Uszkodzenie w wzmacniaczu, rozbierz pooglądaj płyte dokładnie a na pewno zobaczysz.

pozdrawiam
  • Level 2  
    dzieki za onfo zabiore sie moze uda mi sie samemu to ogarnac
  • Level 2  
    No i rozebralem nic nie widze na pierwszy rzut oka zeby bylo nie tak. W lublinie nikt nie chce sie za takie cudo zabrac. Moze pamietasz co konkretnie sie tam dzialo?
  • Level 2  
    Witam!
    Gdzie dokładnie znajuje się radio ewemtualnie wzmacniacz?
    Wszędzie piszą ,że w schowku w bagażniku jednak ja tam nic nie mam.
    Mianowiie mam problem,iż radio z nawigacją wyłącza mi się po kilku minutag pracy casmi na wyświetlaczu pojawiają się krzaki.
    Po razłączeniuu akumulatora jest troszezkę lepiej.
    Mam Espace IV 2009 rok 2,0DCI
  • Level 12  
    Mam taki sam sprzęt wersja z kierownicą po prawej stronie. Problem jest taki że w samochodzie działa kompletnie wszystko poza samym dźwiękiem to znaczy telefon łączy się z bluetooth radio pokazuje fale i głośność przy kierownicy również się da regulować ale mimo tego nic nie słychać , zmieniarka zazwyczaj nie działa to znaczy nie reaguje na przyciski ale jak dzisiaj jechałem to przyciski zaczęły działać a później po zatrzymaniu auta znowu przestały, raz nawet na dosłownie kilka sekund załączyły się głośniki ale teraz znowu nie działają i słychać takie delikatne ciche buczenie. Czy jeśli zdemontuje górę to znaczy osłonki głośniczków i ten plastik do koła licznika to będę w stanie gdzieś się dostać? Wybaczcie może głupie pytania ale ja jestem mechanikiem hobbystą który wie jak zrobić brutalne rzeczy typu wymienić hamulce, zawieszenie, koła i tak dalej ale zupełnie nie umiem podejść do tematu rozbierania plastików. Ponieważ na chwilę Włączył mi się dźwięk to zakładam że gdzieś jest jakiś brak połączenia albo jakieś zwarcie i nie wiem czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć gdzie tego szukać? Dziękuję za wszelką pomóc.
  • Level 1  
  • Level 2  
    Witam.
    Skoro nie masz dźwięku to pewnie końcówka mocy.
    U mnie grafika siadła naprawił mi kolega ze Śląska.
    5xtrzyxxxxxpięć.

Moderated By damiancz:

3.1.10. Nie reklamuj stron internetowych lub usług w jakiejkolwiek formie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
  • Level 12  
    Niestety póki co nie zrobiłem nic poza wyjeciem radia. Brak czasu... Wczoraj wymieniłem całe zawieszenie przód. Rozważam dwie opcje pierwsza to przelutowanie ścieżek A jeśli to nie pomoże to jak będę w Polsce to oddam sprzęt do jakiegoś specjalisty Car Audio bo po prostu nie mam czasu żeby się przy tym bawić tak długo ale póki co po próbuje swoich sił może się akurat uda.
  • Level 1  
  • Level 1  
  • Level 12  
    Jeszcze nie ale wiem że wzmacniacz jest spalony i po prostu się w ogóle nie odzywa więc pojadę do polecanego na forach człowieka który zajmuje się tymi radiami na Śląsku i on ma to naprawić i zamontować i powiedziano mi że to standardowy problem tych samochodach i nawet jeśli kupiłbyś nowe radio za 4000 zł w salonie to one mają taką wadę i z czasem się to po prostu ujawnia także mam nadzieję że wkrótce będę mógł słuchać radyjka. A dodatkowo człowiek ten powiedział że za dopłatą 100 zł może zamontować mi gniazdo USB i Line in także nie mogę się już doczekać.
  • Level 1  
  • Level 12  
    A czy mógłbym prosić o namiary do gościa w Radomiu? Mój chce 400PLN. Jeszcze nie wysłałem więc czemu nie spróbować alternatywy. I nie ukrywam że Śląsk nie jest mi po drodze więc dodatkowe koszta dochodzą.
  • Level 1  
  • Level 37  
    pepeso wrote:
    to nie jest już winna mosfetów w tunerze.

Bo nigdy nie była.
  • Level 1  
  • Level 1