Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PHP - Karta przekaźników RS485

piterek-23 24 Sty 2013 15:42 2973 6
  • #1 24 Sty 2013 15:42
    piterek-23
    Poziom 31  

Witam.
    Mam małe pytanie, chciałbym sterować kartami przekaźnikowymi przez PHP (www)
    Karty które mam to są klony KITu AVT5217, pracuja na RS485 spięte są za pomocą KITu ATV530 + kabel USB->RS232 (PL2303)
    W tej chwili steruję kartami przez różne skrypty

Kod: bash
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Gdzie:
    AA-numer karty (01-99)
    B-numer przekaźnika (1-8)
    C-on/off (1/0)

Co chciałbym osiągnąć?
    Wchodzę na stronę www (posiadam serwer w domu na Linux Ubuntu Server 12.04.1) klikam w button i włącza/wyłącza się odpowiedni przekaźnik na odpowiedniej karcie.
    Idealne byłoby gdyby na stronie byłyby aktualne stany przekaźników.

Program na karcie jest napisany w Bascom i wygląda tak:
    Kod: basic4gl

0 6
  • Relpol
  • Relpol
  • #3 24 Sty 2013 21:49
    vmrexor
    Poziom 17  

Zakładam, że serwer z PHP stoi na tej samej maszynie na której masz podpięty konwerter USB->serial port. W takim wypadku spróbowałbym z poziomu PHP otworzyć port USB, ustawić baudrate i pisać.

Kod: php

Jakby były jakieś problemy, to zweryfikować atrybuty w dio_setattr, może jakiś znak tabulacji bruździć, ewentualnie więcej na ten temat powinno być na php.net

Interfejs - gorąco polecam podstawowe kursy PHP i HTML w zakresie formularzy html lub wątek podany przez przedmówcę

Proszę pamiętać o używaniu znaczników syntax. Opcja Listing kodu. Proszę to poprawić! - arnoldziq

0
  • #4 26 Sty 2013 14:08
    piterek-23
    Poziom 31  

Dzięki za wskazówki, ale jednak nie dam rady tego zrobić. To jest ponad moje siły.

Pozdrawiam.

0
  • #5 07 Lut 2013 22:55
    piterek-23
    Poziom 31  

Nie daje mi spokoju ten problem...

Wcześniej miałem kartę na RS232 (8 przekaźników) a, że było mi mało 8 przekaźników zacząłem kombinować z RS485 i jako ze sterowaniem poprzez terminal wszystko jest OK to poprzez przeglądarkę nie jest tak różowo, a bardzo mi na tym zależy.

Wcześniej sterowanie przez przeglądarkę miałem zrobione tak jak na tej STRONIE
    Czy znalazła by się dobra dusza i mi powiedziała jak to zrobić, aby działało tak jak tam tylko z tą różnicą, że teraz ma to działać z kartami na RS485?

Znalazłem w Internecie "PHP Serial" ale nie wiem czy to się nada....

0
  • #6 26 Mar 2015 10:09
    doktor_piotr
    Poziom 10  

Odgrzewanie kotleta ale miałem ten sam problem z poziomu php świetnie działa shelexec ("echo -ne "AABC\r" > /dev/ttyUSB0;")

0
  • #7 25 Paź 2015 21:06
    piterek-23
    Poziom 31  

Temat wyczerpany. Zamykam.

0