Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kingston 8gb data traveler 100 G2 jest nierozpoznawalny przez Win7 64bit Home Pr

24 Sty 2013 15:53 4863 7
  • Poziom 9  
    itam wszystkich ponownie.Tym razem historia wygląda tak że wrzuciłem filmy na pendrive filmy i przy próbie ponownego odtworzenia ich na innym laptopie już nic nie dało się zrobić. Pendrive ten to Kingston DataTraveler 100 G2 8gb. Po włożeniu pena do slotu usb jest charakterystyczny dźwięk zarówno przy wkładaniu i wyjmowaniu. W oknie urządzenia i drukarki jest ikona dysku podpisana usb mass storage. Natomiast w oknie mój komputer już go nie ma.
    W panelu sterowania-->> manager urządzeń--->>urządzenia przenośne jest jako dysk F i jak klikam prawym guzikiem myszy i wybieram aktualizuj oprogramowanie sterownika to dostaje komunikat że system windows ustalił że oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia jest aktualne.(Sterownik woluminu systemu plików WPD.
    Natomiast w panelu sterowania-->>narzędzia administracyjne-->>zarządzanie komputerem-->>zarządzanie dyskami jak włożę pena to pojawia się dysk F jako urządzenie przenośne natomiast nie pojawia się wielkość tego dysku i niema też opcji formatowania jedynie co mogę zrobić to zmienić literę dysku.
    W takim razie moje pytanie brzmi czy jest jakiś program który by umożliwił chociaż sformatowanie tego pena i może to by go naprawiło czy ten pendrive jest już do wyrzucenia?
    Jeśli są jakieś zabiegi które powinienem wykonać to proszę dać znać dodam że wszelkie aktualizację Win 7 mam zainstalowane i że wszystkie sterowniki portów usb są aktualne i że ten problem występuje na dwóch różnych komputerach ,więc jest to ewidentna wina po stronie pena i niema on żadnej blokady mechanicznej.
    Dodam jeszcze że próbowałem już takich programów jak:
    Testdisk - W tym momencie nie wykrywa już
    -EaseUS Partition Master 9.1.1 Home Edition
    -HDD Low Level Format Tool (W tym momencie nawet nie widać tego pendrive)
    -BOOTIce - Nie widzi
    -KillDisk - Widzi go, ale nic z tym nie można zrobić.
    -DMDE 2.4.4.
    -ChipGenius 4.0
    -PCI filerecovery
    -MFTP
    Do tego wszystkiego próbowałem odpalić ubuntu10.2 z live cd ale wyczytałem że na moim komputerze Sony Vaio VPCL137fx-r nie da się odpalić linux'a.
    Czy jest jeszcze jakaś opcja ?
    PS:
    Nie zależy mi na danych tylko chciałbym naprawić ten pen ponieważ mam go mniej niż rok .Co do gwarancji to dzwoniłem już do Warszawy i cała operacja nie jest warta tego ,koszta by przewyższyły wartość pena. Kingston 8gb data traveler 100 G2 jest nierozpoznawalny przez Win7 64bit Home Pr
  • Poziom 9  
    Witam ponownie , dziękuję Pidar za podpowiedź ale niestety kiszka.Obydwa programy
    nic nie dały chociaż ten drugi zaczął kilka razy procedurę formatowania ale na końcu zawsze jest "FAIL".W sumie w tym drugim programie są 32 pozycje ja sprawdziłem każdą jedną i kilka z nich zapowiadało się dobrze ,ale skończyło się niestety napisałem fail Kingston 8gb data traveler 100 G2 jest nierozpoznawalny przez Win7 64bit Home Pr
  • Spec od pamięci masowych
    Dla pewności, że szukamy m.in. softu dla "SSS6692" podaj jeszcze info z tego:
    http://www.antspec.com/usbflashinfo/

EDIT:
    Pobierz ten soft -> 3S USB Mass Production Utility ver 2.182:
    http://www.usbdev.ru/files/sss/
  • Poziom 9  
    Witam ponownie dziękuję za zainteresowanie ale ten głupi pendrive teraz jest kompletnie niewykrywalny.Wcześniej tzn wczoraj jeszcze miałem go w mój komputer jako dysk F tylko nie dało się w niego wejść i programy które mi podałeś widziały go.
    Dzisiaj niestety żaden program go nie widzi bo w mój dysk go nawet nie ma .Menadżer urządzeń pokazuje mi żółty wykrzyknik przy pamięci mass storage usb.
    Wczoraj tego wykrzyknika nie miałem.Dziękuję za pomoc ale poddaję się nie mam już siły przez 8 dni spędzam całe wieczory i poranki w poszukiwaniu czegokolwiek co by mi pomogło .Patrzyłem na ceneo taki pendrive kosztuje 18zł ja dałem za niego około 50zł ale to było dwa lata temu.
    Jeszcze raz dziękuję Ci Pidar za zainteresowanie się tematem.
    PS:
    Jak chcesz to Ci wyślę ten pendrive ,jeśli masz czas i ochotę na zabawę ponieważ ja jestem już "wypompowany"
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Nie chcę zakładać nowego tematu dlatego napiszę tutaj otóż znajomy dał mi Pendrive do naprawy Kingsotna DT 100 G2, po podpięciu go do komputera co chwilę wyskakują okienka że pendrive jest nie sformatowany ale jak biorę formatuj to pojawia się błąd aby sprawdzić połączenie. Dane z programu CheckuDisk:
    Name: DT 100 G2 (USB2.0)

VID&PID: Vid_0951&Pid_1653
    Speed: high speed

Vendor Description: Kingston
    Product Description: DT 100 G2
    Serial Number: 001CC0EC34C8AAC106450271

Dalej zainstalowałem program do naprawy SK6213_MP_TOOL ale tam również nic nie mogę zrobić ponieważ co chwilę mi rozłącza pendrive i na pierwszym porcie jest Access Error :(

Macie panowie jakiś sposób jak naprawić tą pamięć ? Oraz powiedzcie mi jak go wyciągnąć z tej obudowy wysuwanej. pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    tu masz odpowiedz i jak to zrobić by pen działać i był widoczny .[wybrane pytania -pozycja nr.1 ]ja tak zrobiłem i pomogło pen działa