Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Outlander Mitsubishi 2.0 DiD - Brak reakcji po przekręceniu kluczyka w stacyjce

malena32 24 Jan 2013 16:44 13053 13
    malena32
    Level 9  
    auto z 2008 roku. Po przekreceniu kluczyka brak reakcji ze strony rozrusznika. Jest cisza... akumulator jest chyba ok, bo lampki w aucie sie pala, nadmuchy dzialaja a tu cisza.. mial ktos kiedys taki problem? Moze akumulator jest za slaby, aby dac sygnal do startu rozrusznika?
    gregor2508
    Level 11  
    Sprawdź czy dochodzi sygnał do startu jeśli nie to komp.
    piotrekwoj1
    Level 39  
    Podejrzewam że albo padł Ci jakiś bezpiecznik albo przekaźnik
    malena32
    Level 9  
    Dzięki za podpowiedzi, idę sprawdzić bezpieczniki, ładuję dodatkowo akumulator również. To sprawdzenie dojścia sygnału do startu, to mogę sprawdzić sama czy musi to zrobić elektryk?
    Ireneo
    Level 42  
    Tam stacyjka steruje przekaźnikiem a przekaźnik rozrusznikiem.Jeżeli auto jest z Olsztyna lub ma alarm proxima i odcięty rozrusznik to wielce prawdopodobne że masz zepsuty alarm.
    malena32
    Level 9  
    Własnie wrzuciłam go na bardzo delikatny zaciąg i odpalił, jednak po wyłączeniu już się nie włącza. Teraz wiem na pewno, że to napewno przekaźnik albo rozrusznik. Ale gdzie szukać przekaźnika, bo za chwilę kolega wymontuje mi rozrusznik... to się go sprawdzi. Będę wdzięczna za pomoc :)
  • Helpful post
    gregor2508
    Level 11  
    Sprawdź czy dochodzi +12V (jest gruby przewód stały +12V bezpośrednio z akumulatora i drugi cienki tylko do załączenia rozrusznika) po przekręceniu kluczyka na start (na odpalenie). Nie zaszkodzi jeszcze sprawdzić czy jest dobra masa silnika z nadwoziem -12V.
  • Helpful post
    piotrekwoj1
    Level 39  
    Zamiast wymontowywania rozrusznika niech podepnie kontrolkę do takiego cienkiego przewodu przy rozruszniku a drugi koniec do masy i wtedy przekręć stacyjkę jak się zapali kontrolka tzn. uszkodzony rozrusznik a jak nie to wina przekaźnika lub jeszcze czegoś po drodze.
    malena32
    Level 9  
    Qrcze, właśnie wymontował rozrusznik i mam go na stole... podpiął go pod akumulator i jest tak , że rozrusznik wyrzuca bendix, ale się nie kręci. Czyli pewnie koniec szczotek lub coś tam popalone. Na napis elektromechanika reaguję alergicznie tzn. nie mam o niej zielonego pojęcia, czyli został mi warsztat gdzie mi go naprawią. Jutro będę wiedziała więcej :) Dzięki za dzisiejszą pomoc :)
  • Helpful post
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Podpiął właściwie? Zarówno śrubę prądową jak i wysterowanie elektromagnesu? Jesli tylko wysterowanie, to taki będzie efekt. Kręci po podłączeniu bezpośrednio, nie przez automat?

Dodano po 1 [minuty]:

piotrekwoj1 wrote:
    Zamiast wymontowywania rozrusznika niech podepnie kontrolkę do takiego cienkiego przewodu przy rozruszniku a drugi koniec do masy i wtedy przekręć stacyjkę jak się zapali kontrolka tzn. uszkodzony rozrusznik a jak nie to wina przekaźnika lub jeszcze czegoś po drodze.
    Czasem zastanawiam się, po co my odpowiadamy na posty, jeśli autor i tak z tego nie korzysta... To była ważna porada. Wynik testu wiele by wyjaśnił.
    malena32
    Level 9  
    Nie nie, pomoc nie jest bez sensu. Dzisiaj zobaczy to elektryk i będzie wiadomo co dalej. Mój kumpel jest kierowcą tira, trochę się zna na "szybkim reagowaniu" ale nie poradzi sobie z tym wszystkim co piszecie, będąc zapewne profesjonalistami. Wiedział jak to podłączyć, bo miał podobny przypadek z Volvo, więc myslę, że zrobił to jak napisałeś wcześniej.

Dodano po 2 [godziny] 30 [minuty]:

Już teraz wiem, że to uszkodzony elektromagnes, czy to się naprawia? czy trzeba kupić nowy? czy to się w ogóle kupuje osobno czy muszę kupić nowy rozrusznik?
  • Helpful post
    Ireneo
    Level 42  
    Kupuje się osobno.
    malena32
    Level 9  
    Dzięki za odpowiedź, czy pytać o elektromagnes do Outlandera czy jest to jakaś inna nazwa? czy może wie ktoś gdzie to kupić? Na Allegro? jak to znaleźć... pytanie blondynki.. :) może ma ktoś z Was w sprzedaży?
  • Helpful post
    Ireneo
    Level 42  
    Najlepiej mieć go w ręku i znaleźć na nim numerki wtedy sprzedawca powinien znaleźć,oczywiście po modelu,roku i silniku też powinien.Oczywiście inaczej w sklepach ze wszystkimi częściami a inaczej ze specjalizowanymi tylko w rozrusznikach i alternatorach.