Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV LED / Plazma 42-46'' do 3000

Mr_Unk 24 Sty 2013 16:45 2769 17
  • #1 24 Sty 2013 16:45
    Mr_Unk
    Poziom 17  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4 x 5m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? raczej na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? początkowo będzie stał, docelowo - wisiał
    6. Jak słońce świeci w pokoju? dość jasny, telewizor będzie na krótszej ścianie naprzeciw okna
    7. Jaki masz obecnie telewizor? nie mam
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? odtwarzanie filmów z pendrive'a
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablowy
    10 .Jakie urządzenia? player dvd, tuner kablówki, konsola
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-3
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? matową
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy akcji, programy informacyjne
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 25%
    16. Preferencje co do marki? jeśli plazma to Panasonic, LED - nie wiem, polecano mi Samsunga
    17. Preferencje co do wielkości? najchętniej 46 '' opcjonalnie 42''
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? masa zbędnych funkcji typu skype, internet, awaryjność
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? popołudniami i wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2800-3000zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? opcjonalnie, nie kładę nacisku na 3D

0 17
  • #3 24 Sty 2013 20:16
    pridem
    Poziom 9  

Mam podobny problem, więc podpinam się pod temat. Dołożę tylko kilka pytań.
    Który z tych TV ma DTS i czyta polską czcionkę ?

Tak w ogóle to już kupiłem TV 46 cali Samsunga 5300 ale udało mi się zwrócic do sklepu bo załamał mnie brak 5.1 na wyjściu optycznym gdy sygnał szedł do telewizora po HDMI np. z PS3 czy tunera Cyfrowego Polsatu.
    Do tej pory nie wiem czy to była jakaś wada fabryczna telewizora i nie działało DTS i DD (nawet jak było podświetlone w TV to cisza w zestawie kina domowego) czy ten TV robi ze wszystkiego po HDMI PCM 2.0
    Dodam że z Pena filmy szły w 5.1 zarówno DD jak i DTS.

Ktoś pomoże ?

0
  • #5 25 Sty 2013 09:59
    yellowlabel
    Poziom 12  

Ja wybrałem po BARDZO długim zastanawianiu się, plazmę Panasonic 42ST50. Jest fantastyczna, serio. Żaden LED w tej klasie cenowej nie dorówna obrazowi z plazmy. To co wciskają sprzedawcy to zwykły marketing (bo plazm praktycznie na sklepowych półkach nie ma). Zdarzyło mi się jednak pogadać z kompetentnymi sprzedawcami w dwóch sklepach (na M i "europejskim"). Najpierw się rozejrzeli, czy szef ich nie słyszy a potem stanowczo stwierdzili, że LED nie da rady wygrać z plazmą.

Masz w tej cenie do wyboru 42" ST albo możesz się pokusić o 50" UT.
    Zależy co potrzebujesz:
    Seria ST ma : WiFi, lepszy filtr czerni i antyodblaskowy (który spisuje się super swoją drogą) i zaawansowane ustawienia obrazu.

Seria UT jest sporo tańsza, ale to już zależy co kto potrzebuje. Ja się szarpnąłem na mniejszą, droższą ale nie żałuję. Czekam aż za 100 kilka godzin (jak się "dotrze") pokaże swoje możliwości.

Edit:
    Doczytałem, że pokój jest mocno naświetlony ale oglądasz popołudniami i wieczorami więc nie powinno być problemu. U mnie okna wychodzą na południowy-wschód więc mam słońce praktycznie do końca dnia. Światło pada na telewizor z boku i spokojnie można oglądać. Nie widać odblasków.

0
  • #6 25 Sty 2013 11:07
    Mr_Unk
    Poziom 17  

Masz na myśli ten model ? Czy litera "E" na końcu coś znaczy ?
    http://www.ceneo.pl/16407561

Nie mogę znaleźć tych TV na stronie Panasonica (w ogóle dość niemrawa ta ich witryna).

0
  • #7 25 Sty 2013 12:38
    pridem
    Poziom 9  

@Mr_Unk rozświetliłeś mi sprawę dzięki temu linkowi, czyli w moim przypadku Samsung kompletnie odpada bo np. mam PS3 w drugim pokoju i czasem kablem HDMI 10m podłączałem do LG 37LE5300 w moim pokoju i gry śmigały w DD 5.1 (DTSa nie obsługiwał) a na samsungach taki klops ?? W dzisiejszych czasach brak 5.1 ? Ładny numer !! Mama nadzieję że w TV Philipsa czy Panasonica takich numerów nie będzie bo właśnie nad jednym z modeli tej firmy teraz się zastanawiam. Ktoś ma TV tych firm i może potwierdzić ?

BTW. NIE kupuj plazmy !! Kumpel kupił Panasonica i do dziś jak przychodzi do mnie i patrzy na już ciut leciwego LG LCD-LED to żałuje :). U niego obraz nawet na mocnych ustawieniach jest słabszy niż u mnie na standardzie. A i to mruganie, jeśli ktoś to dostrzega to będzie się męczył oglądając plazme a zwłaszcza gdy tak jak ja ma 2 TV w domu i jeden to LCD to się w życiu nie przyzwyczai. Porażka

0
  • #8 25 Sty 2013 13:47
    yellowlabel
    Poziom 12  

Jak ktoś jest ślepy, to kupuje LCD. Jestem fotografem, znam się na kolorach i na tym jak powinien wyglądać obraz. Jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów, LED nie ma startu do plazmy. Mruganie? Jakie mruganie? :)
    Oglądałeś kilku letnią plazmę u kumpla, że tak mówisz?

Literka "E" oznacza rynek europejski.

Edit:
    Jest jedna mała wada - telewizorek lubi sobie pobzyczeć na jasnych kolorach. Jest to oczywiście mało uciążliwe, chyba, że ktoś ogląda relację z biegów narciarskich z wyłączonym głosem, ale warto wspomnieć :) z 3m tylko ja to słyszę, ale tylko dlatego że się o tym naczytałem. Rodzice, narzeczona, znajomi - wszyscy mówią, że szukam dziury w całym.

0
  • #9 25 Sty 2013 13:58
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Oczywiście że są ludzie którzy widzą więcej niż Ty i ja i nie należy ich za to obrażać.
    Jest część użytkowników którym migotanie plazmy przeszkadza i doradzanie im plazmy jest nie na miejscu.
    Mam LCD LED i wcale nie czuję się ślepy . Wręcz przeciwnie.
    To że jesteś fotografem ma mieć jakiś kontekst ??? To oznacza że jesteś nadczłowiekiem i możesz innych obrażać ?
    Telewizory LCD zrobiły ogromny postęp o ile tego nie zauważyłeś .

0
  • #10 25 Sty 2013 14:12
    yellowlabel
    Poziom 12  

Przecież sam szukałem telewizora dla siebie. LED w granicach 2500-3000zł nie ma dobrego obrazu. Jest sztuczny i nienaturalny. Sprawdziłem bardzo dużo telewizorów, aby na 100% przekonać się o tym, iż LEDy sprzedają się dobrze dlatego, bo tak nakazują marketingowe trendy.

No i ja wcale nie miałem zamiaru nikogo obrazić, przepraszam jeśli tak to zabrzmiało.
    Każdy wybierze to, co dla niego będzie najbardziej odpowiednie. Boli mnie jednak fakt, że na forum tak bardzo dyskryminuje się plazmy i wciska na siłę LEDy, nie mówiąc nic o alternatywnej technologii, która nadal jest bardzo dobra.

0
  • #11 25 Sty 2013 14:19
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To wiem i szanuję Twój wybór, ale nie obrażaj i nie wyzywaj innych którzy kupują inną technologię bo im się bardziej podoba.

0
  • #12 25 Sty 2013 14:35
    yellowlabel
    Poziom 12  

A tak w ogóle to w sklepie na "M" jest promocja i UT50 kosztuje 2199zł
    Teraz spojrzałem właśnie na gazetkę.

Gdybym tylko poczekał te kilka dni, to może bym miał UT a nie ST na półce :P

0
  • #13 27 Sty 2013 11:35
    Mr_Unk
    Poziom 17  

Oglądałem ostatnio kilka sztuk plazm i LCD w sklepach na "M", "S" i z "Euro" w nazwie.
    Muszę przyznać, że kolory nawet na tych tańszych plazmach są niesamowite w porównaniu z LCD ... ale plazmy migają niemiłosiernie... jakbym patrzył na mojego starego CRT'ka. Nie wiem czy to problem z tymi na wystawach czy wszystkie tańsze tak mają, ale dla mnie to jest nie do przyjęcia.

0
  • #14 27 Sty 2013 12:13
    pridem
    Poziom 9  

To nie jest problem starszych plazm... wszystkie tak migają, może ktoś tego nie dostrzega albo mu nie przeszkadza ale dla osób które to widzą, plazma jest faktycznie nie do przyjęcia.

0
  • #16 28 Sty 2013 11:16
    Mr_Unk
    Poziom 17  

Osobiście też się przekonuję do tego Samsunga... myślałem jeszcze o Serii 6 (ten jest z 5) która ma 200Hz a nie 100. Tyle, że tańsze modele z 6 (np. 6030), mają mało HDMI i USB.

Czy różnica między 100 a 200 Hz jest bardzo widoczna, czy więcej w tym marketingu ? Zapewne najbardziej widać to przy wolno poruszających się obiektach / scenach.

0
  • #17 28 Sty 2013 19:18
    pridem
    Poziom 9  

Marketing, wybieraj po prostu między "setkami" z najładniejszym obrazem... Philips, Panasonic..

0
  • #18 28 Sty 2013 23:55
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Dokładnie jak napisał kolega.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo