Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór wzmacniacza stereo z ciekawych propozycji, +-500zł

24 Jan 2013 17:00 2955 8
  • Level 9  
    Kompletuje mój pierwszy zestaw, kolumny dobiorę później - prawdopodobnie będzie to okazyjne Maestro II lub S czy dali zensor 7
    najpierw wzmacniacz, oczywiście stereo do pokoju > 20 m2

propozycje jakie znalazłem to myślę ,że są już konkretne a mianowicie:
    Yamaha ax 700
    Sony ta-f550 es - (mój faworyt jak na razie) lub modele z wyzszej serii - ale nie z seri 5
    DENON PMA-700V
    HARMAN KARDON PM655 lub PM650 VXI
    ROTEL RA-920 AX do RA-940BX

Z tych propozycji, wg was jaka jest najlepsza?
    Jestem otwarty na inne propozycje używanego sprzętu za max 500zł,
    amplitunery odpuściłem bo za wbudowany tuner cena sporo wyższa się zdaje a z tunera korzystał nie będę
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 15  
    Denon pma 860, choć 700v też jest dobry.
  • Level 9  
    snoby2 wrote:
    Denon pma 860, choć 700v też jest dobry.

Dziwie się sobie, ze o tym modelu zapomniałem, bardzo chwalony jest - moglem go dać od razu zamiast 700v, tylko czy to naprawdę najlepszy wybór? wyraźnie lepszy od 2 pierwszych propozycji yamahy i sony?
  • Level 15  
    Raczej ja preferuje denony, mam do nich wielkie zaufanie.Co do sony zraziłem się.A na Denona 860 sam poluje.A zastanawiałeś się nad technics SU-v670, albo SU-V 500?
  • Level 9  
    snoby2 wrote:
    Raczej ja preferuje denony, mam do nich wielkie zaufanie.Co do sony zraziłem się.A na Denona 860 sam poluje.

Do sony tez jakiś dystans mam, ale co do wyrobów z es, to w zasadzie same pozytywne opinie - wątpię by coś z ta-f z es Ciebie zraziło chyba, ze inny wyrób sony - wtedy to faktycznie w tych wzmacniaczach słabiutko, oczywiście nie pisze tego z własnego doświadczenia, jak pisałem wcześniej - kupuje pierwszy wzmacniacz.

także jest głos na denona, z każda opinia się liczę, ma ktoś jakieś inne zdanie może, z uzasadnieniem dlaczego tak myśli?

nad technicsem się nie zastanawiałem, ale jestem otwarty na wszystko, co zagra lepiej od opcji które wymieniłem, SU-v670 nawet ładny, tylko jak zagra to nie wiem
  • Level 15  
    Szukaj raczej tego denona860, porónaj z tym sony jak gra.
  • Level 10  
    Ogólnie Yamaha powina być dość dobra.Ja mam Yamahe Ca-710 i jest dobra.
  • Level 9  
    Co ja sam myślę - to, że realnie są 3 możliwości - yamaha, sony, denon w tej kwocie.
    Denon ma wielkie grono fanów i mało kogo on zawiódł, jednak czytałem opinie, że nie daje sobie rady z sprzętem trudnym do obsłużenia jak infinity kappa podczas gdy yamaha ax700 już może sobie zacząć radzić, ponoć ax 700 deklasują pma 860 a nawet 1060.
    Denon ma dobrą rekomendacje, ale jak o jakoś dźwięku chodzi to po cichu sadze, ze ax 700 to będzie najlepszym wyborem jakościowo mieszczący się w budżecie
    o cena/jakość chyba króluje ta-f550 es ,mimo dystansu, że to sony na 400zl można go wycenić spokojnie.

seba711a wrote:
    Ogólnie Yamaha powina być dość dobra.Ja mam Yamahe Ca-710 i jest dobra.

Chyba nikt na stara yamahe nie narzeka, model starszy niż ja:P trudno dostępny i nie mieszczący się w budżecie, info nawet trudno znaleźć.

Szkoda, ze nie mam możliwości odsłuchać - zdaje się na opinie.

Regulamin p.3.1.13. Jaką literą rozpoczynamy zdanie? Proszę poprawić pisownię! [P.]
  • Level 15  
    Posłuchaj kilku i wybierz ten który ci odpowiada.