Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka Merkle PU400 DW zadawanie prądu

24 Sty 2013 21:06 2733 3
  • Poziom 13  
    Witam. Niesprawny system zadawania prądu/posuwu drutu w rączce kabla spawalniczego TEDAC w spawarce Merkle PU 400 DW. Układ zachowuje się dziwnie
    nie można zadać prądu, zawsze po ustawieniu np. 250A wraca na 95A .Czasami zablokuje się na wartości 340A i można tylko zmniejszać prąd który po chwili
    powraca do wartości 340A.regulacja prądu czasami powoduje załączenie posuwu drutu. Po załączeniu zasilania na wyświetlaczu jest 340A i płynnie się zmniejsza do 95A (dioda w uchwycie zmienia płynnie kolor z czerwonego na zielony). Na płytce zadajnika wszystkie elementy wydają się sprawne (sprawdzałem Spawarka Merkle PU400 DW zadawanie prądu
    z pięć razy).Regulacja odbywa się przez zmianę współczynnika wypełnienia przebiegu prostokątnego, sprawdziłem oscyloskopem.Płytkę regulatora podłączałem
    też bezpośrednio pod płytę elektroniki aby wyeliminować kabel (rękaw) spawalniczy. LM 334 i LM 336 sprawdzałem są sprawne, diody i tranzystory na schemacie narysowane tylko na podstawie pomiarów (brak oznaczeń elementów) rezystory odczytane/pomierzone sprawne, mikroswitche sprawne.Płyty w spawarce nie sprawdzałem, sterowanie mikroprocesorowe. Nie mam papierów do tej spawarki, a jest dosyć skomplikowana.
  • IGE-XAO
  • Poziom 1  
    Problem już Pan rozwiązał? Mogę pomóc ze schematami jak coś...
  • IGE-XAO
  • Poziom 13  
    Witam. Usterki nie usunąłem, ponieważ został zakupiony nowy kompletny kabel/rękaw i spawarka pracuje prawidłowo.Więc wychodzi na to że usterka jest w układzie zadawania w rączce.Jeżeli posiada kolega schematy elektroniki był bym bardzo wdzięczny za pomoc. Ja posiadam tylko schematy elektryczne tej spawarki.
  • Poziom 9  
    Witam. A czy ktoś wie jaki typ lub oznaczenie ma Tachoprądnica w MERKLE 500DW bo niestety wyleciało w powietrze?