Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV 46-47 cali i brak 5.1 w Samsung 46"5300

pridem 24 Sty 2013 21:26 1629 4
  • #1 24 Sty 2013 21:26
    pridem
    Poziom 9  

Nie wypełniam całej tabelki dotyczącej wyboru TV bo już mniej więcej wiem co chcę i troszkę sie zorientowałem po różnych forach jak wygląda sprawa.

Napiszę tylko że TV głównie będzie odtwarzał obraz HD , filmy HD i gry (konsole, PC)
    , nie interesuje mnie 3D a Smart to tylko dodatek.
    Obecnie mam LG 37" 100Hz (37LE5300)

Mój wybór ogranicza się do:
    Panasonic TX-L47E5, Philips 4007 może 5007 (jak gotówki starczy) ewentualnie Samsung 5300 moooże 5500( sytuacja jak przy Philips i czy faktycznie róznica spora i warto dokładać) ale właśnie z Samsungiem już miałem do czynienia bo tydzien temu kupiłęm 46" 5300.
    Obraz bardzo ładny (porównanie z moim starym LG) z tym tylnym podświetlaniem LED choć trochę przeszkadzały mi ciemniejsze rogi i zmiana barwy pod kątem ale najwiekszy problem sprawił mi dzwięk a konkretnie brak 5.1 na wyjściu optycznym jeśli sygnał szedł do TV po HDMI.
    Podłączałem kilka urządzeń (XO, PS3, Polsat Cyfrowy) i zawsze gdy ustawiłem w którymś ze sprzętów DD lub DTS 5.1 miałem ciszę w kinie domowym.
    Dzwięk był tylko gdy włączyłem Auto albo PCM stereo a najlepsze jest to że PS3 ma funkcje wykrywania, jaki sygnał może odebrać TV i pokazywało tylko PCM 2 kanały !!
    Myślałem że może moje głośniki albo optyk.. kombinowałem, ale dzwięku nie było też w głośnikach TV, nawet jak w opcjach Samsunga było dostępne i podświetlone DD lub DTS.
    Czy te TV po HDMI wszystko dają do PCM czy ten egzemplarz miał jakąś wadę fabryczną, tego do dziś nie wiem ale na szczeście mogłem TV zwrócić i jeszcze raz się zastanowić nad zakupem. Dodam tylko że ten Samsung pieknię odtwarzał DTS i DD z Pena i czytał Polskie napisy z czego byłem bardzo zadowolony.

Ktoś ma ten model albo testował i powie co i jak no i oczywiście doradzi z zakupem, bym nie musiał znowu oddawać bo żona w końcu mnie wywali z domu razem z tym telewizorem :D

Edit. przed chwilą znalazłem też SAMSUNG UE46EH6030 nawet taniej niż wymienione modele z firm na P i to jest z 3D, co prawda nie zależy mi na tym ale za te pieniądze !! (2550zł) Co jest nie tak z tym TV że on taki tani i czy bedzie gorszy od wymienionych wyżej ?
    Edit2. Wady: tylko 2 HDMI i 3D aktywne ! odpada :)

• #2 24 Sty 2013 23:26
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #3 25 Sty 2013 12:30
    pridem
    Poziom 9  

Słońca nie ma, odległość 2,5-3m, kasa jakieś 2500 ale jeśli model wyżej będzie rzeczywiście tego wart to dołożę do 2800.
    Co do samsunga i braku 5.1 to w innym temacie ktoś mi pomógł i już wiem że TV tej firmy w większości nie "przepuszczają" dźwięku 5.1 DD i DTS !!.. Samsung odpada.
    Największym plusem Samsugna, którego testowałem 2dni, była obsługa DTS 5.1 z pena USB i jeśli to możliwe to chciałbym by mój nowy TV też to miał ale nie kosztem gorszej jakości obrazu :)

• #5 25 Sty 2013 18:41
    pridem
    Poziom 9  

Wielkie dzięki za odpowiedź, jeszcze tylko wezmę pena z filmem DTS, DD i sprawdzę w sklepie, który odtwarza więcej :) .. a mógłbyś jeszcze pomóc wybrać między tymi dwoma TV ? który konkretnie i dlaczego ?
    Osobiście bardziej skłaniam się na Philipsa ale żona marudzi że Panasonic to lepsza firma :P..sam nie wiem

Ahh zapomniał bym... czy w tych telewizorach (panasonic, philips) nie występuje ten problem z dzwiekiem 5.1 który opisałem przy samsungu ?? Jest to dla mnie bardzo ważne bo nie mam amplitunera z HDMI a wszystkie konsole i sprzety podłączam tylko do TV i z niego dzwięk optykiem do głośników 5.1

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME