Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki interfejs audio do homerecordingu (rap)

bartek3033 24 Jan 2013 23:06 4965 5
    bartek3033
    Level 20  
    Witam, zwracam się do was z prośbą o doradzenie jakiegoś fajnego i niedrogiego interfejsu do kompa.
    Wiem że padały już takie pytania, lecz jak widzę prawie wszystkie wątki były martwe i bez odzewu.
    (sprzęt będzie nie dla mnie tylko dla kumpla.) Wiem tylko tyle że ma być niedrogo, mieć zasilanie phantom i że będzie służył do nagrywania wokali w rapie. Na początku pytał o mikser, ale rozumiem, że słusznie mu doradziłem, że do tych zastosowań lepiej kupić interfejs?.

Mikrofon jaki posiada to paluszek berego C2 (ale być może będziemy eksperymentować z moimi tzn szkolnymi :D sm58 bądź nt5)
    Na razie nie podał budżetu, bo mówił że będzie to kupował na polowe ze znajomym, więc się musi dopytać ile on ma kasy. (już mu wspomniałem że kilkaset zł, to minimum)

i jeszcze pytanko, jaki DAW do tego polecacie? (osobiście mam prawie zerowe doświadczenie ze studiem, tylko live sztuki, więc taki żeby był w miarę prosty.)

Wiem że jakieś monitorki by nie zaszkodziły, ale to sam początek, więc pewno budżetu im na to braknie.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    bartek3033
    Level 20  
    No właśnie po przetrząśnięciu neta w typach pojawił mi się ten scarlet.
    Ew, myślałem na tym takim niebieskim presonusem audio box czy jakoś tak. (na korzyść tamtego niby wpływa midi, ale u nas nie bd używane raczej.)
    tasiej
    Level 14  
    Ja też nagrywam sam wokal nie zwracałem uwagi na MIDI :)