Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modulator MEZON RF-7000 jak podłączyć 11szt. do jednej anteny

Pawel2990 25 Sty 2013 01:14 2424 6
  • #1 25 Sty 2013 01:14
    Pawel2990
    Poziom 11  

Witam, posiadam takie modulatory MODULATOR (11sztuk) i muszę je podłączyć do instalacji antenowej. Instalacja antenowa składa się z dwóch multiswitchy i jednego rozgałęźnika do multiswitcha, są trzy anteny (satelitsa, naziemna i radiowa) naziemna i radiowa jest spięta razem przez sumator i wchodzi jednym kablem do multiswitcha i teraz jest moje pytanie jak podłączyć te 11 sztuk modulatorów do tej instalacji. Modulatory są potrzebne aby były obrazy z instalacji monitoringowej.

Ja myślałęm aby je pokolei podłączać jeden z drugim i potem jednym kablem wpiąć w gniazdo rozgałęźnika multiswitcha kabel z anteny wpiąć do pierwszego modulatora.
    lub
    Podłączać każdy z osobna do rozgałęźnika ROZGAŁĘŹNIK i wszystkie rozgałęźniki
    spiąć razem i wpiąć w gniazdo rozgałęźnika multiswitcha.

Proszę o pomoc

0 6
  • #2 25 Sty 2013 12:07
    jann111
    Poziom 31  

Ja bym skłaniał się do jakiegoś wielokanałowego z korekcją wzmocnienia. Jeśli koniecznie musisz te zastosować, to ich wyjścia musisz zsumować, przez co na pewno stracisz poziom sygnału, potem wyregulować poziom sygnału i zsumować z wejściem TV naziemnej multiswitcha. Modulatory musisz mądrze poustawiać w paśmie, aby nie wchodziły na kanały nadajników TV naziemnej lub się wzajemnie nie zakłócały.

0
  • #3 26 Sty 2013 13:59
    kotuniunia
    Poziom 28  

Nie wiem jaki wewn.ukł. w.cz. mają te modulatory, alę tak jak ty chcesz to łączyć to na wyjściu po przelotkach na sygnale będziesz mieć zmiksowane harmoniczne i sygnały użyteczne. czyli widmo sygnału będzie wyglądać jak przysłowiowe chińskie osiem.Tak jak chcesz je łączyć to można 2 modulatory max. spiąć ze sobą.
    Moim zdaniem we.w.cz. każdego modulatorów powinno być zwarte a wy.w.cz. powinny być pospinane na spliterach,ale też nie wiadomo co się na wy pojawi,wszystko zależy od jakości modulatorów i rozmieszczenia poszczególnych f. w paśmie(a ty jeszcze wpychasz pewno sygnał z ant.zewn cyfrowy!). Nie lepiej kupić jakiś modulator wielokanałowy i mieć sprawę z głowy,tam już wszystko jest poustawiane(prawie)? Inną sprawą jest cena,ale gonitwa do instalacji co jakiś czas też jest cenna.

0
  • #4 29 Sty 2013 21:40
    Pawel2990
    Poziom 11  

Witam, a więc tak mam spięte 3 modulatory razem i pod instalacje multiswitch'a i antena działa oraz kamery tylko troche jest zabawy z ustawieniem kanałów dla kamer, ale jak już chce dać 4 modulator to sygnał znika i muszę go rodzielić poprzez AXING BVE 40-01 i wtedy kolejne dwa modulatory, sygnał cyfrowy DVB-T u wszystkich lokatorów. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie zasilania anten, zasilacz mam stabilizowany 12V/100mA i czy to nie jest za mały zasilacz do tych dwóch anten(naziemna i radiowa) i one są spięte razem przez sumator na maszcie.

0
  • #5 30 Sty 2013 15:23
    kotuniunia
    Poziom 28  

Pawel2990 napisał:
    Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie zasilania anten, zasilacz mam stabilizowany 12V/100mA i czy to nie jest za mały zasilacz do tych dwóch anten(naziemna i radiowa) i one są spięte razem przez sumator na maszcie.

Powinien wystarczyć z zapasem.

0
  • #6 06 Lut 2013 18:47
    Olek II
    Moderator

Mam taką instalację na tych modulatorach. Nie są najwyższego lotu, ale zrobić z głową i będzie git. Ja mam tak, połączone szeregowo 4 szt. w paśmie III, kolejne w "S". Odstęp międzykanałowy mam 3 kanały, nie zachodzą na siebie. Taki moduł jest wpięty do takiego samego rozgałęźnika jak podałeś wyżej. Poziom ustawiony prawie taki sam na wszystkich, ok. 70dB. Druga czwórka do rozgałęźnika i kolejna. Wyjście rozgałężnika do wejścia wzmacniacza WBX 817/33, tam ustawiam poziom wyjściowy do instalacji. Chodzi to już ponad 3 lata i nic się nie dzieje.

Edit:

Chciałem zaoszczędzić na gniazdach do zasilaczy i zrobiłem jeden ze starego Azartu wykorzystując transformator i obudowę z KD, dałem LM 317 i resztę "bebechów", ale jak padł zasilacz, to zniknęły wszystkie obrazy. Zrób to na własnych zasilaczach, gdyby "cóś", to zniknie ci jeden obraz, a nie wszystkie. To tak z praktyki.
    Pozdrawiam.

0
  • #7 07 Lut 2013 15:44
    Marcin91
    Poziom 23  

Sumowanie sygnału z tych modulatorów to istna loteria jak już coś robić to na sprzęcie który się do tego nadaje, coś z Mixpola, lub Telmoru : http://tels.pl/pl/component/virtuemart/stacje...cja-czo-owa-zmd-1100-192-detail.html?Itemid=0

lub nowsza wersja : http://tels.pl/pl/component/virtuemart/stacje...-1200-stacja-czo-owa-500-detail.html?Itemid=0

Komplet jest dość drogi, ale gwarantuje że będzie działał dużo lepiej i nie będzie problemu z serwisem.

i na wyjściu jest gotowy sygnał do multiswitcha lub na wzmacniacz.

0