Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

agregat do zasilania narzędzi

drwal88 25 Jan 2013 01:54 2391 7
 • #1
  drwal88
  Level 14  
  witam szukam agregatu do zasilania elektronarzędzi, temat był wałkowany wielokrotnie ale czytając nie uzyskałem odpowiedzi. Rozważam kupno jakiegoś z fogo ale kusi mnie chińska barracuda ponieważ ma pozytywne opinie w internecie. Jest firma zajmująca się sprzedażą tych agregatów i muszę przyznać ze maja fajną moc a za te same pieniądze z fogo mogę kupić coś z mocą o ponad polowe mniejszą :) może koledzy coś doradza, budżet to skromne 2000.
 • #2
  płetwa
  Level 31  
  Elektronarzędzia jakie, pobór mocy tych maszyn, ile na raz będzie pracować?
 • #3
  12pawel
  Level 33  
  Moc agregatu obliczysz mnożąc moc używanych na raz elektronarzędzi razy 2.
 • #4
  drwal88
  Level 14  
  tak wiem z obliczeniem mocy to nie mam problemu poradzę sobie ale chodzi mi o opinie co do agregatu wspomnianego barracuda.

  a propo razy dwa ? bo gdzieś się doczytałem ze razy 1,5
 • #5
  12pawel
  Level 33  
  Tak tak razy 2, bo później podłączasz kątówkę 2000W do chińskiego agregatu 3kVA i przy starcie kątówka pierdzi a agregat śmierdzi. Zapas musi być
 • #6
  drwal88
  Level 14  
  Miał ktoś do czynienia z tym agregatem bo interesują mnie opinie :)

  Miał ktoś styczność ?:)
 • #7
  Adamonter
  Level 13  
  Po pierwsze to nie są chińskie tylko pomysłu polskich megadziadów którzy dla interesu robią buble psując opinię chińczykom. Jeśli kupujesz agregat to sprawdź jego moc przynajmniej próbą obciążenia mocą jaką ma podaną. Kolega kupił agregat 6,5 kVA a się okazało, że silnika 1,1 nie jest w stanie pociągnąć, i się okazało, że jest nawinięty drutem aluminiowym. Kupuj to co ma w naturze, a nie napisane, bo jak było napisane na płocie to chyba wiesz jakie były skutki. Przy obciążeniu mocą znamionową napięcie nie może spaść więcej niż 10% napięcia znamionowego i po co najmniej 20 minutach pracy z obciążeniem znamionowym temperatura prądnicy nie może przekroczyć 70 stopni C przy temperaturze otoczenia ok 20 stopni.
 • #8
  jan24
  Level 15  
  Warto pamiętać że moc znamionowa agregatu trójfazowego dotyczy obciążenia symetrycznego. Dla agregatu trójfazowego 3kW, maksymalne obciążenie jakie możemy podłączyć do gniazdka 230v wynosi około kilowata, czyli duża szlifierka, lub młot kujący nie podejdzie.