Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kaklulatory firmy DAYMON. Dobre to jest? jak wypada na tle casio?

janekwariat 25 Sty 2013 10:09 1545 1
  • #1 25 Sty 2013 10:09
    janekwariat
    Poziom 1  

Czołem everybody!
    potrzebuje kupić kalkulator naukowy taki dla inżyniera (nie graficzny), bo mój stary casio się zgubił :D Myślałem, żeby kupic coś takeigo samego (operując nawiasami można bardzo fajnie wszystkie obliczenia zrobić) ale zauważyłem że te nowe casio są takie wykoksane, że normalnie masz naturalny zapis i wszystko zapisujesz na lajcie tak jak w zeszycie czy na kartce. Obczaiłem że taki Daymon RS-700N też w teorii ma takie same funkcje jak casio FX-570ES (czyli taki jak mój dotychczasowy lider w rankingu co kupić) a jest tańszy.
    Miał ktoś styczność z tym daymonem?

• #2 26 Mar 2016 14:52
    mateuszjkl
    Poziom 1  

Tanie kalkulatory z firmy Daymon pochodzą z rynku wtórnego i są wybrakowane. Prawdopodobnie podróbki. Więc UWAGA.

Jestem posiadaczem jednego z nich, model rs-991es. Po paru minutach "wcisnął" się jeden przycisk a po niecałej godzinie przestał całkowicie działać po delikatnym rzucie na łóżko. No to go rozkręciłem...
    Przerwał się kabelek a to takie delikatne że przy okazji urwałem drugi bo dotknąłem zbyt "mocno". Włożyłem 4 razy grubsze a panel słoneczny i tak daje rade, więc sądzę że specjalnie włożyli takie żeby się popsuło. Co ciekawe kalkulator miał być zasilany panelem słonecznym i baterią, co prawda miejsce na baterie jest ale nie ma absolutnie żadnego połączenia z płytką. Więc bez rozkręcania i zrobienia własnego połączenia kalkulatora w ciemnościach nie użyjesz.
    Rzucił mi się też w oczy porysowany tył ekranu. Szczegół, ale jest pewne że to nie jest nowe, obraz też się coś kopie i się pewno za jakiś czas skopie na amen. Póki co jednak nie przeszkadza to w użytkowaniu.

Także nie polecam sugerować się wyłącznie ceną.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson