Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Genius/Technics - Jak podłączyć gramofon do zestawu 5.1

sebastianmatusiak 25 Sty 2013 10:16 2139 6
  • #1 25 Sty 2013 10:16
    sebastianmatusiak
    Poziom 2  

Posiadam zestaw 5.1 http://allegro.pl/.html,, pod który mam podłączony laptop poprzez zewnętrzną kartę dźwiękową.

Ostatnio zakupiłem gramofon http://allegro.pl/.html,, który chciałbym podłączyć do tego zestawu. Jestem kompletnym laikiem w tych sprawach, więc proszę o pomoc.

Sub posiada wejście przez 2 cinche, pod urządzenia typu mp3 itd, pod który prawdopodobnie powinienem podłączyć gramofon. Gramofon również posiada wyjście na 2 cinche.
    Gdy podłączam sprzęt, niestety nic nie słychać. Słychać jedynie graną muzykę jakby ze "środka" gramofonu.

Jak należy podłączyć cały zestaw, aby wszystko dobrze grało? Jest potrzebne jakieś dodatkowe urządzenie? Jeżeli tak, to jakie.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

3.1.18. Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
    (dj-MatyAS)

0 6
  • #2 25 Sty 2013 10:22
    egon42
    Poziom 37  

Potrzebny przedwzmacniacz riaa, w celu dopasowania sygnału z gramofonu do poziomu sygnału kina domowego. Tylko jeszcze się zastanawiam, gdzie kolega to wszystko podłączy. Czy kino ma tyle wejść??

0
  • #3 25 Sty 2013 10:50
    sebastianmatusiak
    Poziom 2  

Tak jak myślałem.
    Wszystko sprowadza się do tego, że gramofon z wyjściem na 2 cinche muszę podłączyć do sub'a 2-kanałowwego też na 2 chinche. Zdaję sobie sprawę, że raczej nie da się podłączyć gramofonu tak, żeby działał na wszystkich 5 głośnikach.

0
  • #4 25 Sty 2013 13:00
    anmedia
    Poziom 39  

sebastianmatusiak napisał:
    Zdaję sobie sprawę, że raczej nie da się podłączyć gramofonu tak, żeby działał na wszystkich 5 głośnikach

Kolego z tymi glosnikami to jest jakas plaga. Poczytaj w tym dziale masz przynajmniej 3 tematy z dokladnie tym samym problemem - pomijajac gramofon
    Jest potrzebne jakieś dodatkowe urządzenie? Jeżeli tak, to jakie

Przed zakupem tych glosnikow trzeba bylo sie pytac co potrzeba a nie teraz. Te glosniki to dobre sa do komputera lub do DVD z wyjsciem 6cio kanalowym i to jest wszystko co uzyskasz.
    Co do gramofonu. jezli bedzie potrzebny wzmacniacz RIAA to jak napsial egon42. jezeli ma wbudowany wzmacniacz to jedyeni co uzyskasz to stereo.

0
  • #6 29 Sty 2013 21:15
    anmedia
    Poziom 39  

Proszę o pomoc jaki dokładnie przedwzmacniacz muszę kupić, może jakiś konkretny model ktoś poleci?

Wielkiego wyboru nie masz. Zwlaszcza ze kazdy twoj krok to tylko zakup drogich dodatkow czy konwereterow. Tutaj masz przyklad takiego wzmacniacza.

0
  • #7 31 Sty 2013 11:08
    sebastianmatusiak
    Poziom 2  

Ok, wszystko działa, dzięki za pomoc. Ostatecznie kupiłem przedwzmacniacz Monacor SPR-6 i wszystko ładnie gra na wszystkich 5 głośnikach.

0