Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ricoh mp c 3300 - błąd drukarki

tomekp_24 25 Jan 2013 10:38 2397 2
    tomekp_24
    Level 9  
    witam mam problem z drukarką ricoh mp c 3300 nie moge przełączyć papier na online, i do tego cały czas krzyczy o jakieś hasło żeby coś zmienić.
    jedyny błąd jaki sie wyświetla to czerwona lampka ricoh mp c 3300 - błąd drukarki
    proszę o pomoc :)
    bayer17
    Level 20  
    coś kompletnie nie tak opisujesz jeszcze raz od nowa i powoli...
    uruchamiasz kopiarkę przełącznikiem na wysokości kolana
    standardowo powinna być w trybie kopiowania (można to ustawić inaczej jak cos to po lewej jak masz 5 przycisków powinien być "zaświecony" pierwszy na górze jak nie po uruchomieniu klikasz go)
    to jak jesteśmy w trybie kopiowania czekasz az pojawi sie napis gotowa kładziesz oryginał na podajnik lub szybe i powinna sama zapalić sie zielona lampka....
    klikasz start i działa ????
    co do hasła to zależy jakie można maszynę zablokować przed poszczególnymi funkcjami np zablokować: kopiowanie, skanowanie itd... lub kopiowanie tylko w kolorze tylko w czerni.....
    opisz od nowa co sie pojawia bo przełączanie papieru to jest wybór skąd ma pobrać..
    jeżeli pobierasz z "pustej szuflady" to lampka będzie czerwona ...
    kolejna rzecz przełącznik online/offline służy jedynie do drukarki (coś jak włącz i wyłącz)

więc pomijając mój wywód opisz od początki na czym polega problem :)
    tomekp_24
    Level 9  
    witaj
    to od początku
    po załączeniu ksera nie reaguje na żadne polecenie czy przez kopiowanie czy przez komputer
    wszystkie szuflady są załadowane papierem nawet wyczyściłem pojemnik na odpady i wymieniłem nowe tonery
    resetowałem ją przez przyciski " ./*" "# "
    i nic, nie reaguje na nic
    koledzy podpowiadali mi ze był macher z firy i czyścił bufor pamięci drukarki?
    tylko nie wiem jak za to sie zabrać
    wiem jak weść w meni serwisowe:
    żółty kasowanie
    107
    czerwony kasowanie
    przeszukałem to meni ale nie mogłem nic znaleźć o buforze nie wiem czy to w ogóle to ?

Dodano po 8 [minuty]:

zachowuje sie tak jakby nie mogła pobrać papieru z szuflady