Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ricoh mp c 3300 - błąd drukarki

25 Sty 2013 10:38 1911 2
  • Poziom 9  
    witam mam problem z drukarką ricoh mp c 3300 nie moge przełączyć papier na online, i do tego cały czas krzyczy o jakieś hasło żeby coś zmienić.
    jedyny błąd jaki sie wyświetla to czerwona lampka ricoh mp c 3300 - błąd drukarki
    proszę o pomoc :)
  • Poziom 19  
    coś kompletnie nie tak opisujesz jeszcze raz od nowa i powoli...
    uruchamiasz kopiarkę przełącznikiem na wysokości kolana
    standardowo powinna być w trybie kopiowania (można to ustawić inaczej jak cos to po lewej jak masz 5 przycisków powinien być "zaświecony" pierwszy na górze jak nie po uruchomieniu klikasz go)
    to jak jesteśmy w trybie kopiowania czekasz az pojawi sie napis gotowa kładziesz oryginał na podajnik lub szybe i powinna sama zapalić sie zielona lampka....
    klikasz start i działa ????
    co do hasła to zależy jakie można maszynę zablokować przed poszczególnymi funkcjami np zablokować: kopiowanie, skanowanie itd... lub kopiowanie tylko w kolorze tylko w czerni.....
    opisz od nowa co sie pojawia bo przełączanie papieru to jest wybór skąd ma pobrać..
    jeżeli pobierasz z "pustej szuflady" to lampka będzie czerwona ...
    kolejna rzecz przełącznik online/offline służy jedynie do drukarki (coś jak włącz i wyłącz)

więc pomijając mój wywód opisz od początki na czym polega problem :)
  • Poziom 9  
    witaj
    to od początku
    po załączeniu ksera nie reaguje na żadne polecenie czy przez kopiowanie czy przez komputer
    wszystkie szuflady są załadowane papierem nawet wyczyściłem pojemnik na odpady i wymieniłem nowe tonery
    resetowałem ją przez przyciski " ./*" "# "
    i nic, nie reaguje na nic
    koledzy podpowiadali mi ze był macher z firy i czyścił bufor pamięci drukarki?
    tylko nie wiem jak za to sie zabrać
    wiem jak weść w meni serwisowe:
    żółty kasowanie
    107
    czerwony kasowanie
    przeszukałem to meni ale nie mogłem nic znaleźć o buforze nie wiem czy to w ogóle to ?

Dodano po 8 [minuty]:

zachowuje sie tak jakby nie mogła pobrać papieru z szuflady