Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SUZUKI GV - SUZUKI GRAND VITARA -Dobry model?

miglancq 25 Sty 2013 10:42 3150 1
  • #1 25 Sty 2013 10:42
    miglancq
    Poziom 6  

Witam jestem tu nowy, mam aktualnie bmw e46 320d i chciałbym pod koniec roku 2013 zakupić SUZUKI GRAND VITARA, myślę że jest to dobry egzemplarz w roczniku 2006-2008 5d. Mam pytanie odnośnie silników diesla czy jest dynamiczny i wystarczający? I benzyna, który ogólnie jest mniej awaryjny i czy ten samochód jest awaryjny. Bardzo proszę o wypowiedzi ludzi którzy mają te auta, mieli lub też posiadają informacje które będą mi przydatne.

0 1
  • #2 25 Sty 2013 12:45
    krocze
    Poziom 25  

Kolego jeździłem GV z silnikiem 2.0 16V. Silnik miał ponad 280 tys. km i żadnych problemów nie dostrzegłem, poza rutynowa wymianą sprzęgła po poprzednim właścicielu. Jednak musisz pamiętać, że kupując jakiekolwiek auto 4x4 części są dużo droższe niż do zwykłej osobówki! Jakie 4x4 byś nie kupił będziesz musiał liczyć się z naprawami, ponieważ nie ma aut niezawodnych. Wszystkie psują się jednakowo. Mówią, że japońskie SUV się nie psują, ale jak się zepsują (a psują się) to koszt części jest nawet 3x droższy od konkurencji, czyli to tak jakbyś remontował w tym czasie trzy razy innego SUV'a...

Zanim kupisz wejdź np. na Allegro i sprawdź ceny podstawowych części zawieszenia, układu napędowego itp., nie dla każdego ta sama cena, to ten sam pieniądz. Do mojego Cherokee KJ z silnikiem CRD ceny wahaczy zaczynają się od 150 pln w zamienniku i są tańsze od wahaczy do RAV4, a wytrzymują dokładnie tyle samo, ponieważ rozmawiam z sąsiadem, który ma swoją RAV4 w Dieslu kupioną w tym samy czasie co ja.

Jeżeli myśli się o jeździe w terenie, to najlepiej starsza konstrukcja z dwoma mostami, a na miasto rzeczywiście SUV, ale swoje będzie w mieście palił...

0