Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie 3 żarówek LED poprzez transformator 12V

25 Sty 2013 11:03 22158 12
  • Poziom 7  
    Witam!
    Mam problem dotyczący oświetlenia lampkami LED półek w zabudowie z g-k. Mianowicie potrzebuję podłączyć 3 takie lampki pod jeden transformator 230 do 12V i dodać do wszystkiego wyłącznik taki na sznurek. I teraz, jakby ktoś mógł podpowiedzieć krok po kroku, jak to zrobić od zasilania z puszki.
    Dziękuję za wszelką pomoc. Jeśli coś nie będzie jasne, to podeślę zdjęcie.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 38  
    dk910614 napisał:
    jeden transformator 230 do 12V

Jaki to transformator ?? nie pomyliłeś z zasilaczem ? masz już kupiony ?
    Jakie to żarówki led posiadasz ??

Jeśli chodzi o podłączenie to żarówki LED równolegle i podłączyć do zasilacza, włącznik umiejscowić na przewodzie fazowym przed zasilaczem....
  • Poziom 7  
    włącznik dałem przed transformatorem TE-105(35-105W). Potem od niego idzie wyjście 12 V do którego podłączyłem kabel do żarówek 35W KANLUX MR-11C. Iteraz mam w obu żyłach kabla wychodzącego napięcie. Jak teraz podłączyć 3 takie żarówki??

Dodano po 4 [minuty]:

Żarówki mam dać wszystkie 3 na jednym kablu? do której żyły się wpiąć? plus mam brązowy a minus niebieski przed transformatorem a na wyjściu z niego mam i w tym i tym prąd.
  • Poziom 7  
    żarówki podłaczyc tak jak na rys.1? transformator mam podlaczony jak na rys.2
    Podłączenie 3 żarówek LED poprzez transformator 12V Podłączenie 3 żarówek LED poprzez transformator 12V
  • Poziom 38  
    dk910614 napisał:
    żarówki podłaczyc tak jak na rys.1?

NIE
    dk910614 napisał:
    transformator mam podlaczony jak na rys.2

Może lepiej zrób zdjęcia... widzę że nie za bardzo rozumiesz rysunek z postu #4.

Dodano po 2 [minuty]:

dk910614 napisał:
    Podłączenie 3 żarówek LED

dk910614 napisał:
    żarówek 35W KANLUX MR-11C

??? a tutaj halogeny....
  • Poziom 7  
    No właśnie nie bardzo ale z tego co mi się wydaje to powinno być tak: jeden kabel wychodzi z transformatora i idzie do pierwszej lampki, podpinam ja do obu żył i kabel leci dalej do następnych i tak samo wpinam a na ostatniej po prostu koczę kabel. tak to ma być?
    Chciałem wrzucić zdjęcia ale bluetooth mi nie chce zagadać

Dodano po 56 [sekundy]:

nie wiem ale to chyba halogeny rzeczywiście
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    dk910614 napisał:
    jeden kabel wychodzi z transformatora i idzie do pierwszej lampki, podpinam ja do obu żył i kabel leci dalej do następnych i tak samo wpinam a na ostatniej po prostu koczę kabel. tak to ma być?

Tak, dokładnie jak na rysunku z postu #4 (ma to być kabel gdzie jest 12V)

A włącznik na zasilaniu transformatora (rozłączać ma przewód fazowy).

PS. Poprawię rysunek z postu #4
  • Poziom 7  
    wlącznik zamontowany. zostaje kwestia tylko halogenów.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    BILGO napisał:
    PS. Poprawię rysunek z postu #4

Podłączenie 3 żarówek LED poprzez transformator 12V
  • Poziom 7  
    Dzięki wielkie kolego za pomoc już wszystko ok. jak się daje podziekowania?
  • Poziom 39  
    Niby już po herbacie. Ale, czy nie warto wiedzieć jak wygląda zabudowa? Takie lampki lokalnie osiągna niezłą temperaturę. Żeby nie trzeba było stawiać strażaka.
  • Poziom 7  
    Wszystko już będzie w porządku. podłączone i działa. a grzać się tak strasznie nie powinny, ale i tak dziękuję za ostrzeżenie.Pozdrawiam i temat zakykam