Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

indesit BAN 33 F - padła płyta główna

januszp61 25 Jan 2013 13:41 1776 4
    januszp61
    Level 10  
    po 5 latach pracy lodówki indesit BAN 33 F zaczęły się problemy.po umyciu nie chciała się uruchomić,następnie nie puszczało mimo działającego wiatraczka schłodzonego powietrza(no frost)na góre.Część dolna-zamrażarka działała właściwie.Stawiałem na sterowanie klapką puszczającą daną ilość powietrza.nie było także światełka w lodówce.postanowiłem posprawdzać,po kilku próbach zrobiłem błąd i odpiąłem dość nie ostrożnie małą płytke z góry lodówki gdzie są diody.Problem jest w tym że zapomniałem wyłączyć wtyczki z napięcia...w jednym momencie lodówka zgasła i po ponownym podpięciu nic nie działa.nawet światło sieci.Może ktoś zna problem i wie czy jest to do naprawienia.Chętnie też zakupie moduł z demobilu...dziękuje za rady
    bajba
    Level 2  
    Witam!
    Spotkało mnie podobne "szczęście", mogę zapytać jak się zakończyła ta historia u Ciebie?
    pozdrawiam
    Krzysztof
    tolo
    Level 34  
    Daj zdjęcie tego modułu co jest u góry lodówki, podejrzewam że da się go wskrzesić.
    bajba
    Level 2  
    indesit BAN 33 F - padła płyta główna indesit BAN 33 F - padła płyta główna

Napewno uszkodzone są L1, R13, D3, nie jestem pewien co do warystorów, C1 i triaka smd
    januszp61
    Level 10  
    Nie było mnie dłuższy czas,ale krótko opisze rozwiązanie problemu.Otóż płyta została w bagażniku na noc na dużym mrozie po próbnym podłączeniu wszystko działa:).Zaskoczenie pełne i do dzisiaj śmiga.Pozdrawiam