Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy blok tłumi mi sygnał z Hotbirda?

25 Jan 2013 14:09 2406 9
  • Level 10  
    Witam.
    Mam problem z sygnałem z Hotbirda. Otóż antena (60cm) skierowana na południe musi "patrzeć" lekko w blok, gdyż ten stoi pod kątem (patrz foto).

Generalnie mój problem polega na tym, że sygnał jest słaby (wszystkie kanały SD działają, HD tylko tp z Canal+ HD). Dziś słoneczko trochę przygrzało i z dachu zaczął się zsuwać śnieg (patrz foto) i obecnie nie mam sygnału na żadnym tp.

I tu pojawiają się moje pytania:
    1. Czy możliwe jest, że blok tłumi mi sygnał z HB i nie mogę odbierać wszystkich tp. w DVB-S2 :?:
    2. Czy to możliwe, że dach balkonu znajdujący się powyżej i zalegający na nim śnieg sprawiają, że nie mam sygnału w ogóle :?:
    3. Czy wymiana anteny na 80 cm coś by zmieniła :?: Czy nie ma sensu, jeżeli to wina zasłaniającego bloku :?:

Proszę o rady.

FOTO 1 Antena 60 cm na wysięgniku 1,5 m skierowana na HB (patrząca lekko w blok)

FOTO 2 To co "widzi" przed sobą anetna. Z lewej strony jej prawy bok. U góry zadaszenie balkonu sąsiada i zalegający śnieg.
  • Level 43  
    Ja z tych zdjęć nic nie widzę. Czy zasłania czy nie trzeba sprawdzić na miejscu nie na odległość. Oczywiście zasłanianie nie jest wskazane. Antena oczywiście mała . Ta z tyłu nie ma problemów?
  • Level 17  
    Na odległość ciężko jest ocenić sytuację. Z autopsji wiem że do dobrego odbioru DVB-S2 dobrze jest zainwestować w antenę 80cm i dobrej jakości konwerter. Blok według mnie nie jest problemem jedynie ten daszek sąsiada może komplikować sytuację.
  • Level 10  
    Panowie zgodnie z waszymi radami zaopatrzyłem się w nową 80 cm antenę oraz nowy konwerter 0.1 dB. Ustawiłem antenę zgodnie z kątami podanymi na stronie powyżej i niestety na HB zero sygnału. Astra 19.2E działała. Po zwiększeniu kąta elewacji o 1.5 st wzwyż uzyskałem sygnał z Hotbirda. Działają wszystkie częstotliwości nadawane w dvb-s, ale niestety żadne nadawane w dvb-s2... Dalsza regulacja prawo-lewo nie przynosi w tej kwestii żadnej poprawy. Czy to wina pogody? (W momencie ustawienia padał deszcz ze śniegiem) Czy może jeszcze wina złego ustawienia anteny? Czy to możliwe ze kąt elewacji moze być większy o 2-3 st. od podanego na tamtej stronie dla dokladnie mojej miejscowości? Czy rzeczywiście dla HD antena musi być tak bardzo precyzyjnie ustawiona? (Ledwo sięgam antenę).
  • Level 38  
    Wybrałeś na podanej wyżej stronie HotBirda <-> twoja antena i na linii sygnału są jakieś przeszkody ?
  • Level 10  
    Tak, tak zrobiłem. O opotecjalnych przeszkodach pisałem w pierwszym poscie.
  • Level 38  
    Ja bym jeszcze przesunął antenę z tym wysięgnikiem w prawo na maksa.
  • Level 43  
    artur2406 wrote:
    Panowie zgodnie z waszymi radami zaopatrzyłem się w nową 80 cm antenę oraz nowy konwerter 0.1 dB. Ustawiłem antenę zgodnie z kątami podanymi na stronie powyżej i niestety na HB zero sygnału. Astra 19.2E działała. Po zwiększeniu kąta elewacji o 1.5 st wzwyż uzyskałem sygnał z Hotbirda. Działają wszystkie częstotliwości nadawane w dvb-s, ale niestety żadne nadawane w dvb-s2... Dalsza regulacja prawo-lewo nie przynosi w tej kwestii żadnej poprawy. Czy to wina pogody? (W momencie ustawienia padał deszcz ze śniegiem) Czy może jeszcze wina złego ustawienia anteny? Czy to możliwe ze kąt elewacji moze być większy o 2-3 st. od podanego na tamtej stronie dla dokladnie mojej miejscowości? Czy rzeczywiście dla HD antena musi być tak bardzo precyzyjnie ustawiona? (Ledwo sięgam antenę).
    To co na tamtej stronie to w buty wsadź a włącz myślenie. Jak po tym wzwyż uzyskałeś Hotbirda to chyba logiczne, że jeszcze wyżej.
    Co z tym z tyłu?
  • User removed account