Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

skoda octavia II - słabo świecą tylne światła

25 Jan 2013 15:50 4416 9
  • Level 11  
    Witam.
    Mam problem z tylnymi światłami pozycyjnymi w Skodzie Octavi II 2005r.
    Napięcie na żarówkach świateł pozycyjnych wynosi nie całe 3V w wyniku czego żarówki żarzą.
    Reszta żarówek czyli przeciwmgielny, wsteczny, kierunkowskazy świecą ok - 12V na żarówkach. Więc problem z masą można wyeliminować.
    Sytuacja przedstawia się identycznie na lewej jak i na prawej lampie.

Nieraz nie załączy się światło lewe pozycyjne co zasygnalizuję również komputer samochodu.

Gdzie może tkwić problem?
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 29  
    W pierwszej kolejności postaraj się kilka razy powyjmować i powkładać właściwe bezpieczniki ( w celu przeczyszczenia styków )
  • Level 30  
    Na twoim miejscu posprawdzał bym wszsytkie kostki (styki). Nie tylko te bezpośrednio przy światłach ale te "umiejscowione" dalej od nich, a przez które idzie zasilanie świateł.
  • User removed account  
  • Level 15  
    Jedno pytanie. Przednie postojówki świecą normalnie? Napięcie mierzyłeś względem masy, ale gdzie podpiąłeś - z miernika? do lampy, czy do karoserii w miejscu, gdzie masz 100 % pewności że jest dobry styk?
  • Level 29  
    Zostaw mas, szukaj w kostkach.
    Panowie czytajcie co pisze w pierwszym poscie
  • Level 1  
    Witam.
    Temat stary ,ale chciałbym wiedziec czy problem rozwiazany bo mam to samo w swoim aucie ?
  • Level 11  
    I ja dołączam do pytania w moim przypadku akurat przeciwmgielne żarzy się zamiast świecić. Co może być przyczyną?? O2 2008r
  • Level 11  
    Temat załatwiony za pomocą kodowania w vag-u. dzięki