Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel vectra B 1999r. 1.8 - ABS nie działa poprawnie

jakoku 25 Sty 2013 15:59 8301 14
  • #1 25 Sty 2013 15:59
    jakoku
    Poziom 9  

Witam
    ABS załącza się cały czas przy różnych prędkościach .... czyli działa ale niepoprawnie.
    Samochód został podpięty pod komputer ( w trakcie jazdy) wszystkie czujniki ( w tym koronki są niepęknięte) działają poprawnie na wszystkich kołach występuje ta sama prędkość.
    Lampka abs nie zaświeca się (nie świeci cały czas jak w podobnych uszkodzeniach).
    Na komputerze wyskoczył jedynie ogólny błąd silnika (0500) został on skasowany.

-1 14
  • #2 25 Sty 2013 21:02
    adamjur1
    Poziom 39  

Cytat:
    ABS załącza się cały czas przy różnych prędkościac

czyli co -
    sam hamuje kołami w sposób nieprzewidywalny

czy załacza się przy wciskaniu hamulca bez zerwania przyczepności

czy załącza sie przy hamowaniu z zerwaniem przyczepności przy róznych predkościach czyli działą poprawnie?

Pozdr.J.

0
  • #3 25 Sty 2013 21:18
    jakoku
    Poziom 9  

Po chłopsku:
    Jadę samochodem i słuchać szorowanie ABS - u, delikatnie wciskam pedał hamulca przestaje szorować i potem znowu słychać ABS.
    wciskam hamulec na śniegu ABS działa prawidłowo, koła wpadają w poślizg i samochód hamuje ( czyli jak w zimę)
    Czyli cały czas słychać szorowanie ABS-u ( specyficzny dźwięk). Byłem u mechanika rozłożył ręce bo nie wiadomo co jest zepsute (lub co się psuje)
    Wniosek: ABS działa prawidłowo gdy używam hamulca, ale nie wiedom dlaczego szoruje pod czas normalnej jazdy.
    Brak błędów.. i jak wyżej napisałem

0
  • #4 26 Sty 2013 00:56
    przem27
    Poziom 29  

Jedź do mechanika który ma jakieś większe pojęcie, zdalnie tego nie naprawimy.
    pozdr

0
  • #5 26 Sty 2013 08:35
    jakoku
    Poziom 9  

NO właśnie byłem... u mechanika, który zna się na rzeczy, nigdy nie było z nim problemów.
    W tym przypadku, był bezradny. drugi mechanior, stwierdził może to a może tamto.
    Jeśli w poniedziałek, nie będzie błędów to wymieniam "koronki" z przodu prawą i lewą. Jeśli to nie pomoże, rozbieram piastę lewą tylnego koła, jeśli to nie pomoże to odłączę abs.
    i będe czatował na alledrogo na moduł abs-u....

0
  • #6 26 Sty 2013 08:41
    1078231
    Usunięty  
  • #7 26 Sty 2013 09:02
    jakoku
    Poziom 9  

na podmianę, koszt takiego sterownika z używanego samochodu to nawet 50 zł z kosztami przesylki

0
  • #8 26 Sty 2013 09:06
    1078231
    Usunięty  
  • #9 26 Sty 2013 10:04
    koleś kit
    Poziom 17  

W Boschu może i nie ale w tym drugim czasem trzeba pogrzebać.Ja bym"przeczytał
    " prędkość kół jako wykres.

0
  • #10 26 Sty 2013 10:08
    adamjur1
    Poziom 39  

Cytat:
    Jadę samochodem i słuchać szorowanie ABS - u

Jak by to był abs to się wyświetlił błąd i sterownik by go wyłączył..
    Raczej szukałbym błędu w zaciskach hamulcowych, koronek też bym się nie czepiał..
    Gdyny to abs naciskał na klocki w czasie normalnej jazdy to z tarcz hamulcowych by się dymiło...
    Pozd.rJ.
    Moderowany przez Pawel wawa:

Bzdury Kolega wypisuje. Ostrzeżenie.
    3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

0
  • #11 26 Sty 2013 14:26
    jakoku
    Poziom 9  

Ponownie włączył się błąd (0500) nie mówiąc zbytnio co się... na 100 % jest to uszkodzenie systemu ABS.
    (Tarcze BOsch, klocki ATE wszystko wysmarowane)

0
  • #12 18 Lut 2013 00:06
    pinacik
    Poziom 9  

jakoku napisał:
    ABS załącza się cały czas przy różnych prędkościach .... czyli działa ale niepoprawnie.

Z tego co piszesz prawdopodobnie podobna rzecz stała się u mnie. Gdy jadę swoją Vectrą słyszę co chwilę załączającą się pompkę ABS-u (na 5-7 sekund potem ucicha, by po chwili znowu się włączyć). Nawet jak jest sucho i na asfalcie jest dobra przyczepność, podczas naciśnięcia hamulca pedał już bardzo wysoko zaczyna drgać ( jakbym jechał po lodzie).

jkoku udało Ci się coś z tym już zrobić? Zastanawia mnie czy to przypadkiem nie wina pierścieni przy piastach kół, z których są odczytywane obroty koła.

0
  • #13 18 Lut 2013 04:41
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Tu nie ma się co zastanawiać, tu trzeba diagnozować. Zobacz jak wyglądają prędkości poszczególnych kół. I nie słuchaj tego podpowiadacza, pojęcia nie ma:

adamjur1 napisał:

Jak by to był abs to się wyświetlił błąd i sterownik by go wyłączył..
    Raczej szukałbym błędu w zaciskach hamulcowych, koronek też bym się nie czepiał..
    Gdyny to abs naciskał na klocki w czasie normalnej jazdy to z tarcz hamulcowych by się dymiło...
    Pozd.rJ.

0
  • #15 18 Lut 2013 08:23
    jakoku
    Poziom 9  

Pęknięte koronka, lewe koło od kierowcy, pękniecie było tak niewidoczne, dopiero cienki śrubokręt poprawił i zębatka "pękła"

Dodano po 4 [minuty]:

pinacik napisał:
    jakoku napisał:

Z tego co piszesz prawdopodobnie podobna rzecz stała się u mnie. Gdy jadę swoją Vectrą słyszę co chwilę załączającą się pompkę ABS-u (na 5-7 sekund potem ucicha, by po chwili znowu się włączyć). Nawet jak jest sucho i na asfalcie jest dobra przyczepność, podczas naciśnięcia hamulca pedał już bardzo wysoko zaczyna drgać ( jakbym jechał po lodzie).

jkoku udało Ci się coś z tym już zrobić? Zastanawia mnie czy to przypadkiem nie wina pierścieni przy piastach kół, z których są odczytywane obroty koła.

Twardy pedał hamulca? zrobić to co podpowiadają szczytać błędy czujników..
    jeśli nic nie ma... to koronki są tak skorodowane.... że nadają się do wyszorowania albo wymiana na nowe. W moim przypadku obie koronki do wymiany dwie pękniete

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo