Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzony multimetr metex M-3860D - brak reakcji

młody88 25 Sty 2013 17:00 4479 5
  • #1 25 Sty 2013 17:00
    młody88
    Poziom 19  

Witam
    Posiadam multimetr PeakTech 4380 problem polega na tym że po włączeniu multimetr nie reaguje na żadne ustawienie pokrętła zakresów ani na przyciski.
    włączeniu czasem towarzysze pikotanie(nie zawsze) o częstotliwości 3-4 razy na sekundę, wyświetlacz wyświetla jak na foto.
    Chciałbym go naprawić ale nie wiem bardzo co może powodować takie objawy.
    W przyszłym tygodniu spróbuję wygrzać płytkę gorącym powietrzem a tymczasem czekam na wasze podpowiedzi.

1 5
  • #2 25 Sty 2013 17:24
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

Gorące powietrze nie naprawi miernika.
    Znajdź schemat, sprawdź, w którym momencie miernik się zawiesza, czy to wina procesora, czy co tam nim steruje, czy brakuje jakiegoś napięcia. Sprawdź wyświetlacz, czy tyle pół nie styka, czy sterownik nie działa.

0
  • #5 06 Lut 2013 22:07
    młody88
    Poziom 19  

Witam. Na początek chciałbym przeprosić, że tak długo nie odpisywałem.
    To co udało mi się zaobserwować po dalszym rozebraniu to:

ktoś chyba coś rzeźbił z kondensatorem c39

Kolejna sprawa to:
    z braku baterii 9V (tamtą wyjąłem z innego multimetru) zastosowałem zasilacz który daje najmniejsze napięcie 12,5V, podłączyłem go i odziwo multimetr daje oznaki życia
    wyświetlacz świeci poprawnie ale reszta funkcji życiowych nadal nie działa, multimetr nie reaguje na obracanie pokrętłem zakresów, buzer raz dzwoni raz nie

Uszkodzony multimetr metex M-3860D - brak reakcji Uszkodzony multimetr metex M-3860D - brak reakcji

Rezonator kwarcowy pod wyświetlaczem zmierzyłem multimetrem i wydaje się być sprawny, pokazuje częstot. 4,19 MHz, niestety nie mam obecnie dostępu do oscyloskopu

Dodano po 1 [godziny] 27 [minuty]:

Po wylutowaniu podejrzanego kondensatora 39 da się zmieniać zakresy ale multimetr nadal nie działa poprawnie, na zakresie pomiaru napięcia dzwoni buzer

0
  • #6 01 Sie 2013 21:18
    majotako
    Poziom 1  

kupim pokazeny aparatura METEX M3860d lub peaktech 4360
    Marian Takacs Mierova 18
    90201 Pezinok
    Słowacja

lub kupim wyświetlać ( Display)tylko
    +421905614135

0