Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alcatel Evo 7 jak ustawić jako router?

25 Sty 2013 17:55 6795 5
  • Poziom 10  
    Od kilku dni mam ten tablet razem z modemem 3G i wszystko fajnie tylko nie mogę w żaden sposób ustawić go jako routera.
    Chciałbym korzystać z internetu na laptopie poprzez wi-fi za pomocą modemu 3G w Evo7.
    Utworzyłem co prawda nowy przenośny punkt dostępu i chociaż laptop łączy się z tą nową siecią to nie otwierają się na nim strony internetowe.
    Sam tablet wchodzi do internetu przez 3G bardzo ładnie.
    Przy próbie otwarcia strony na laptopie mam taki komunikat: Alcatel Evo 7 jak ustawić jako router?
    Podobno trzeba skonfigurować jeszcze VPN.
    Jak to zrobić?

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
  • Poziom 39  
    w połączeniu wi-fi na komputerze w ustawieniach protokołu TCP/IP ustaw DNS na sztywno na 8.8.8.8
  • Poziom 10  
    A mógłbyś bardziej łopatologicznie?
    Gdzie szukać tego TCP?
    Czy chodzi o utworzenie na laptopie nowego połączenia sieciowego?
    Nie chciałbym robić tego na stałe, bo w domu mam router d-link-524 i z niego na co dzień korzystam, a połączenie przez modem w tablecie potrzebne mi jest tylko na wyjazdy.
  • Poziom 2  
    Nie dziala to co proponujesz ze zmiana adresu dns. Dalej jest problem z udostepnianiem neta. Dajcie jakas rade jeszcze.
    Dzieki
  • Poziom 10  
    Problem rozwiązany.
    Trzeba wejść w: Ustawienia -> Więcej -> Sieci komórkowe -> Punkty dostępowe.
    Domyślnie jako punkt dostępu ustawiony jest WAP (!??).
    Po naciśnięciu trzech kropek w górnym, prawym rogu wyświetlą się opcje:
    Nowy APN oraz Resetuj ustawienia.
    Po naciśnięciu Resetuj ustawienia punkt dostępu zmienia się na Internet GPRS.
    Teraz tablet będzie łączył się z internetem przez moduł 3G.
    Mając wcześniej utworzoną nową sieć wi-fi, po zaznaczeniu Przenośny punkt dostępu, tablet będzie pracował jako router dający innym urządzeniom dostęp do internetu poprzez 3G.