Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Primera p12 1.9dCi 03r. 190tys - Czy warto kupić? Jak bardzo jest awaryjne?

CzaroJBL 25 Sty 2013 19:39 2157 5
  • #1 25 Sty 2013 19:39
    CzaroJBL
    Poziom 10  

Witam. Jak w temacie. Mam okazję kupić Nissana Primerę 1.9 dCi 120km z 2003r za okazyjną cenę. Znajomy ma taką Primerę z przebiegiem 240tys i bardzo ją chwali. Ja wyczytałem o niej dużo złych rzeczy, że wytrzymują tylko 150tys a potem zaczyna się koszmar. Chciałbym poznać Wasze opinie, bo mam sporą chęć na to autko. :)

0 5
  • #2 26 Sty 2013 22:56
    krocze
    Poziom 25  

Z francuskich silników dobre są jedynie HDi, dCi to silniczek kłopotliwy, szczególnie 2.2! Co do przebiegu, który podajesz - jesteś chyba świadomy, że zapewne jest już ustawiony przez handlarza, jeżeli od niego kupujesz.

0
  • #3 27 Sty 2013 12:21
    CzaroJBL
    Poziom 10  

Autko właśnie nie pochodzi od handlarza tylko od osoby, która o nie dbała, ale faktycznie czytając o tym samochodzie na innych forach spotkałem się z prawie samymi negatywnymi opiniami..

0
  • #4 27 Sty 2013 14:00
    zed71
    Poziom 22  

niestety- przy p12 nissan trochę obniżył wykonanie ;-) to nie jest p11 ;-) ale jezeli nie jest od handlarza tylko znasz historię samochodu to mozesz zaryzykować ;-) i kupić ;-) lepsze to niż kupować od handlarza ;-) przejedź sie na stację i sprawdz dobrze stan samochodu (w szczegolności turbo)

0
  • #5 27 Sty 2013 16:38
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Wymieniony silnik to loteria, auto niezbyt udane stylistycznie, ciasne jak na klasę średnią przegrywa z konkurencją prawie pod każdym względem. Jeśli cena jest taka okazyjna to bierz, ale pamiętaj , ze te okazje często sie mszczą i szybko mozesz dołozyć do tego auta( silnik), a z odsprzedażą będze cieżko za pare lat. Wolałbym kupić zadbana lybrę z JTD. Gabaryty porównywalne, auto tańsze, buda w ocynku, lepszy silnik, lepsze wykonanie wnętrza, wyposażenie i równie kontrowersyjny wyglad...

0
  • #6 28 Sty 2013 01:31
    krocze
    Poziom 25  

andrzej lukaszewicz napisał:
    Wolałbym kupić zadbana lybrę z JTD. [...] buda w ocynku,

Z tym ocynkiem proponuję uważać, bo newralgiczny punkt tego auta to progi i ranty błotników oraz skrzynia biegów, jak w Alfie 156, zresztą to niemal to samo, tylko Lybra gorzej opakowana, ale lepiej wypełniona.

0