Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SCM M3 nie odpala silnik główny

25 Sty 2013 19:56 1863 5
  • Poziom 9  
    Witam potrzebuje schemat elektryczny lub porady odnośnie wielopiły SCM M3.
    Problem z maszyną wygląda tak: po wciśnięciu start posuw działa regulacja obrotów ok. styczniki silnika głównego działają gwiazda ,trójkąt napięcia są lecz silnik nie pracuje. Zasilanie dochodzi do następnej szafki gdzie jest hamulec i stycznik silnika głównego jest tam układzik elektroniczny odpowiedzialny za włańczanie tych styczników tak mi wynika że tam tkwi problem lecz nie jestem pewien. Schemat bardzo by mi pomógł.
  • IGE-XAO
  • Poziom 29  
    Czyli nie załącza się ostatni stycznik.
    Może ta elektronika to kontrola faz.
    Zrób zdjęcie.
    Sprawdziłeś ciągłość obwodu cewki stycznika jak i samą cewkę?
    Jest zasilanie tej cewki?
  • IGE-XAO
  • Poziom 9  
    Tak ostatni stycznik nie odpala jest na pewno wysterowany z tej płytki. Nie jest to kontrola faz lecz układ sterujący tym stycznikiem, stycznikiem hamulca ,tyrystorem , maszyna ma hamulec z podpowiedzi wynika jest tam dioda na radiatorze i tyrystor to by się zgadzało stycznik hamulca jest wyłączony czyli ok.Płytka zasilona 380 na wyjściu brak danych i nie sprawdziłem wyjść kilka przekaźnikowe i napięciowe.
  • Poziom 9  
    Witam dodam fotki skrzynek .Obwody cewek sprawdzone ,zasilania brak. Jedna fotka skrzynka trójkąt gwiazda ,pozostałe układ z hamulcem. SCM M3 nie odpala silnik główny SCM M3 nie odpala silnik główny SCM M3 nie odpala silnik główny SCM M3 nie odpala silnik główny SCM M3 nie odpala silnik główny
  • Poziom 15  
    Są fabryczne układy hamowania silnika prądem stałym.Elektronika zawiera diodę i tyrystor dużej mocy (prąd 32÷100 A).Do załączania hamulca (obwodu prądowego)służy stycznik , który blokuje sterowanie styczników głównych , zasilających silnik.
    Sprawdź , czy styki sterownicze styczników w szafie z hamulcem działają prawidłowo.
  • Poziom 9  
    Styki sprawdzone są ok. problem polega w układzie sterującym fotka 1 i 3 brak napięcia na stycznik. Stycznik z cewką 400v minięty układ hamulca maszyna pracuje.Temat przycichł więc dalsze naprawy nie były kontynułowane .Potrzebuję schematu układu sterowania hamulca.