Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SCM M3 nie odpala silnik główny

25 Sty 2013 19:56 1863 5
 • Poziom 9  
  Witam potrzebuje schemat elektryczny lub porady odnośnie wielopiły SCM M3.
  Problem z maszyną wygląda tak: po wciśnięciu start posuw działa regulacja obrotów ok. styczniki silnika głównego działają gwiazda ,trójkąt napięcia są lecz silnik nie pracuje. Zasilanie dochodzi do następnej szafki gdzie jest hamulec i stycznik silnika głównego jest tam układzik elektroniczny odpowiedzialny za włańczanie tych styczników tak mi wynika że tam tkwi problem lecz nie jestem pewien. Schemat bardzo by mi pomógł.
 • IGE-XAO
 • Poziom 29  
  Czyli nie załącza się ostatni stycznik.
  Może ta elektronika to kontrola faz.
  Zrób zdjęcie.
  Sprawdziłeś ciągłość obwodu cewki stycznika jak i samą cewkę?
  Jest zasilanie tej cewki?
 • IGE-XAO
 • Poziom 9  
  Tak ostatni stycznik nie odpala jest na pewno wysterowany z tej płytki. Nie jest to kontrola faz lecz układ sterujący tym stycznikiem, stycznikiem hamulca ,tyrystorem , maszyna ma hamulec z podpowiedzi wynika jest tam dioda na radiatorze i tyrystor to by się zgadzało stycznik hamulca jest wyłączony czyli ok.Płytka zasilona 380 na wyjściu brak danych i nie sprawdziłem wyjść kilka przekaźnikowe i napięciowe.
 • Poziom 9  
  Witam dodam fotki skrzynek .Obwody cewek sprawdzone ,zasilania brak. Jedna fotka skrzynka trójkąt gwiazda ,pozostałe układ z hamulcem. SCM M3 nie odpala silnik główny SCM M3 nie odpala silnik główny SCM M3 nie odpala silnik główny SCM M3 nie odpala silnik główny SCM M3 nie odpala silnik główny
 • Poziom 15  
  Są fabryczne układy hamowania silnika prądem stałym.Elektronika zawiera diodę i tyrystor dużej mocy (prąd 32÷100 A).Do załączania hamulca (obwodu prądowego)służy stycznik , który blokuje sterowanie styczników głównych , zasilających silnik.
  Sprawdź , czy styki sterownicze styczników w szafie z hamulcem działają prawidłowo.
 • Poziom 9  
  Styki sprawdzone są ok. problem polega w układzie sterującym fotka 1 i 3 brak napięcia na stycznik. Stycznik z cewką 400v minięty układ hamulca maszyna pracuje.Temat przycichł więc dalsze naprawy nie były kontynułowane .Potrzebuję schematu układu sterowania hamulca.