Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dzielenie satelity. Coś jak mini kablówka w domu. Jak można to zrobić?

Paul_0 12 Feb 2005 23:38 7834 7
 • #1
  Paul_0
  Level 10  
  Posiadam kilka telewizorow, chcialbym stworzyc cos jakby mini kablowke w domu. Nie zamierzam kupowac dodatkowych tunerow. Oczywiscie chce, zeby na kazdym telewizorze mozna bylo ogladac co innego, nie wszedzie to samo. Jak by mozna cos takiego zrobic? I ile by to kosztowalo?
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  MIREK54
  Level 26  
  Czy mini czy normalna to i tak w kablówce musi być stacja czołowa gdzie na każdy program satelitarny jest przewidziany jeden tuner który odbiera jeden program i go zmoduluje w konkretny kanał telewizyjny wpuszczony w tą mini lub midi lub normalną kablówkę.Czyli ile tunerów tyle programów sat.
 • #3
  Paul_0
  Level 10  
  A dalo by sie teoretycznie kompa zaprzac do takiej roboty - robienia za n tunerow? Oczywiscie trzeba my miec odpowiedni sprzet i oprogramowanie, zeby moc to wszystko podlaczyc itd.
 • Helpful post
  #4
  bnacha
  Level 15  
  apropo komputera. I tak z tego nici, bo zawsze tuner w kartach DVB umożliwia w jednej chwili odbiór tylko jednego transpondera. Czyli nawet jeśłi dało by się ten sygnał jakoś rozdzilić (wyseparować poszczególne programy) to i tak dużo to nie daje.

  Bez ponoszenia kosztów tak się nie da.
  Nie wiem ile masz tych telewizorów w domu, ale jeśli chcesz coś takiego zrobić to proponuje zrobić sobie w domu sieć opartą na multiswitchach. Inwestycje można rozplanować tak, by jak najmniej dotknęła ona kieszeni: czyli np. nie kupować od razu tylu tunerówe co telewizorów tylko stopniowo, a sygnały z poszczególnych tunerów wpuścić w sieć tv (dało by to tyle, że można by oglądać na kilku telewizorach ten sam kanał na raz), czyli po zakupie np. dwóch tunerów możnaby poszerzyć możliwość odbioru stacji tv o 2 kanały

  Przy okazji modernizacji instalacji możesz położyć jakąś skrętkę i w przyszłości zrobić sobie w domu sharing np. cyfry (czyli z jednej oryginalnej karty sygnał rozdzielasz na wszystkie odbiorniki sat, oczywiście jeśli tunery sat obsługują cyfrę) :)
 • #5
  adrena
  Level 20  
  Paul_0 wrote:
  A dalo by się teoretycznie kompa zaprzac do takiej roboty - robienia za n tunerow? Oczywiscie trzeba my miec odpowiedni sprzet i oprogramowanie, zeby moc to wszystko podlaczyc itd.


  Taki komp niestety w Twoim przypadku też będzie miał jedną głowicę i jeden konwerter.
  Pozdr.
 • #6
  Preskaler
  Level 39  
  Nie ma żadnego uzasadnienia, żeby taki system można było wytwarzać. Dotychczas jedynie producenci zdecydowali się na tunery z podwójną głowicą, które umożliwiają oglądanie jednego programu i równocześnie nagrywanie drugiego. Ceny takich tunerów to ok. 2 kzł. Tunery oddzielne to koszt 300 - 400 zł plus 100 zł dodatkowo na modernizację konwertera i ew. czaszy. Tak więc za 2 kzł, można mieć 4 - 5 systemów niezależnego odbioru satelitarnego. Ekonomicznie jest więc dużo lepiej zastosować takie rozwiązanie, nie wspominam już o uciążliwości wybierania poszczególnych programów z dwuch oddzielnych pokoi. Pewnie, że taniej (może trochę) kosztowałby taki system produkowany w fabryce ale jego użyteczne walory nadal były by gorsze od obsługi oddzielnych tunerów, niezależnie w każdym pokoju.
 • #7
  MIREK54
  Level 26  
  Optymalnym rozwiązaniem dla małej sieci jest zakup do 8 tunerów typu Philips , jeden podwójny konwerter , zakup pakietu Cyfry+ , spliter do karty Cyfry + , spięcie wszystkich tunerów po w.cz. i wpuszczenie tego wszystkiego po wzmocnieniu w kabel.Oczywiście są możliwe różne modyfikacje tego systemu ale tylko cena będzie wzrastała.Oczywiście z tych też względów pominołem multiswitche.
 • #8
  Urbas
  Level 15  
  Raczej nie dasz rady zeby cie nie potrzepalo po kieszeni ja mam w domu 3 TV na jednej satelicie i kazdy oglada to co chce i płacimy tylko abonament za jeden dekoder bo do nastepnych karty dostalismy na rynku wiec albo kablowke i wtedy mozna podzielic na kazdy telewizor albo powolutku zakupowac dekodery mozna poszukac na allegro jakies uzywane bedzie wtedy taniej.