Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Farnell IoTFarnell IoT
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Apek! Prosze o zagląniecie - WL-5450AP-grzeje sie,temat dla prawdziwych expertów

25 Jan 2013 21:24 2346 17
  • Level 9  
    Witam. Mam pewien problem z apekiem fimy WL-5450AP ( Air Live 802.11g Wireless AP) Problem polega na tym ze apek strasznie mi sie grzeje. Po własnych próbach , doszedłem tylko do kilku rzeczy, po pierwsze czarna duza kosteczka która jest na środku tej płytki(patrz zdjęcie) jest bardzo bardzo mocno nagrzana, nie przytknę tam palca na dłużej niz 2 sec, naprawdę jest bardzo gorąca. Ciąg dalszy mojego problemu to, ze tracę połączenie, z 3-4 minuty mam internet, a za chwile komputerki mi gasną, i pojawia się komunikat: ograniczenie łączności lub brak dostępu do internetu...

Nie wiem czy jest to istotne, ale wczoraj, robiłem reinstal kompa, cały format. Dotychczas nigdy nie było problemów z tym apekiem. Wiec zacznę od tego, ze gdy zainstalowałem Windowsa, wszystkie programy itd, wszystko było ok. Postanowiłem spróbować zainstalować sterownik do płyty głównej MSI PM8M2-v (MS-7071) , sterownik zdobyłem ze strony producenta. Sterownik był mi potrzebny by mój Windows mógł zobaczyć dysk SATA, no i udało się! Po zainstalowaniu sterownika komputer chciał restartu, pozwoliłem się mu uruchomić. Gdy się uruchomił, ku mojemu zdziwieniu, komputerki, od połączenia lokalnego, zrobiły się czarne, i znów komunikat o ograniczeniu lub brak łączności z internetem.. wszystko zaczęło się dziać zaraz po tym jak zainstalowałem. Padną pewnie pytania czy próbowałem ze sterownikami, tak sterownik który zainstalowałem do płyty, odinstalowałem, ale to nie pomogło... Gdy użyłem takiego środka do czyszczenia styk elektronicznych, nie podam jaki to,jakiś zagraniczny, ta owa ,, kosteczka, wszystko wchłonęła, po jakimś czasie, zrobiła się zimna i internet chodził jak zawsze.. Proszę o pomoc!

Dla sprawdzenia mniej więcej temperatury, przyłożyłem termometr lekarski, taki co się mierzy człowiekowi temperaturę, od 0 do ponad 42 stopni, w jakieś 4 sekundy, bardzo szybko sie nagrzało, a drugi mi wybuchł porostu.. coś jest nie tak z tym napięciem, moze to jest i bardzo głupi pomysł, ale chce jak najwiecej powiedzieć na ten temat
    Apek! Prosze o zagląniecie - WL-5450AP-grzeje sie,temat dla prawdziwych expertów
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Farnell IoTFarnell IoT
  • Farnell IoTFarnell IoT
  • Level 9  
    nie wiem czy dobrze rozumie, ale gdyby kondensatory były podejrzane, to tez by sie grzały prawda? a to tylko ta czarna płytka jest nagrzana
  • Level 28  
    Wyschnięte lub "wybulone" kondensatory często powodują problemy z zasilaniem. Czasem są nabrzmiałe i rozsadzone, a czasem nic po nich nie widać. Nie muszą się grzać, żeby powodować kłopoty. Ale pierwsze co to zmień to firmware instalując najpierw najnowsze ze strony producenta i obserwując czy pomaga.
  • Level 9  
    a podpowiesz mi jeszcze co to jest to firmware?
  • Helpful post
    User under supervision
    karthus1 wrote:
    nie wiem czy dobrze rozumie, ale gdyby kondensatory były podejrzane, to tez by sie grzały prawda?

Nie do końca prawda.:)Kondensatory które są uszkodzone zazwyczaj się robią okrągłe lub po prostu wybuchają.Gorące robią się tuż przed wysadzeniem.:)
    karthus1 wrote:
    a to tylko ta czarna płytka jest nagrzana

Ta czarna płytka to układ scalony routera.Jest to,że tak powiem serce routera.Ten element zawsze się będzie grzał tylko tyle,że mocniej lub mniej co jest zależne od oprogramowania itp. :) Jak chcesz to możesz zamontować na to jakiś mały radiatorek w celu lepszego odprowadzenia ciepła. :)

Dodano po 57 [sekundy]:

karthus1 wrote:
    a podpowiesz mi jeszcze co to jest to firmware?

Jest to nic innego jak oprogramowanie routera. :)
  • Level 9  
    no dobrze, ale nie wydaje sie wam to dziwne, ze wszystko sie popsulo zaraz po tym jak sterownik wgrałem?

Dodano po 3 [minuty]:

zostane zaraz pewnie pojechany, ze mi sie nic nie chce, ze google jest itd, ale gdzie tego szukac, co szukac, jakie i wgl :/ zielony jestem..
  • Level 9  
    a fakt, ze jak schłodze układ scalony routera, to wszystko wraca do normy? jak obnizyc temperature? jak odprowadzac cieplo? zamontowac radiator? jak....

Dodano po 8 [minuty]:

co do radiatora, chyba ze wam chodzi o partyzantke, postawic radiator na tym i juz.., no ale moj router wisi na scianie wiec nie bardzo, i to w takim miejscu , ze powinien byc zamknięty cały w obudowie :)
  • Level 9  
    co do aktualizacji, gdy zainstaluje nowe sterowniki czy co to jest, to bede musiał na nowo ustawiac router? bo router brat mi ustawial dawno temu, nawet nie wiem jak wejsc na niego by spisac parametry..

Dodano po 42 [sekundy]:

quinty wrote:
    Pasta termo + radiator od PII. Mocowanie według własnej inwencji.

a samą pastą mogłbym nasmarowac te ,,serce routera ,, ?

Dodano po 2 [minuty]:

quinty wrote:
    Oprogramowanie wewnętrzne urządzenia. Masz wszystko razem z instrukcją na stronie producenta.

http://pl.airlive.com/support/support_firmware.php?pd_id=PD1217474145063

http://fs.airlive.com/manual/AirLive_WL-5450AP_Manual.pdf

więc któro z tych 4 mam zainstalowac?

firmware version v.2.2.1.17.15eu-b3, allow MAC addresses that do not start with "00",2010/06/22.

firmware version v2.2.1.17.13eu, update the wireless TX power to 20dBm,2008/01/29.

firmware version v2.2.1.17.12eu, Fix compability issue with Win Vista,2007/05/31.

firmware version v.3.2.1.3.9eu (13 channels), For only, password change to airlive,2006/01/03.
  • Level 28  
    Quote:
    a samą pastą mogłbym nasmarowac te ,,serce routera ,, ?

Nie.

Quote:
    to bede musiał na nowo ustawiac router? bo router brat mi ustawial dawno temu, nawet nie wiem jak wejsc na niego by spisac parametry..

Nie router tylko Access point. Nie czytałeś instrukcji... Domyślne IP to 192.168.1.252 albo 192.168.0.252.

Quote:
    więc któro z tych 4 mam zainstalowac?

Najnowsze, pierwsze z listy. Potestujesz kilka godzin. Jeśli problem nadal będzie występował to drugie z listy.
  • Level 9  
    zaden z adresów IP nie wchodzi mi na ten router, ani te z instrukcji, ani te co podałes quinty.. jakies dalsze wskazówki?
    domyslam sie ze plik który pobrałem, bede musiał otworzyc, własnie poprzez wejscie na router, z routera podam lokalizacje do tego pliku, i sie zainstaluje tak?
  • Level 9  
    no niestety sie nie udało Apek! Prosze o zagląniecie - WL-5450AP-grzeje sie,temat dla prawdziwych expertów

Dodano po 56 [sekundy]:

wpisujac w przegladarce 192.168.1.1 mam mozliwosc wejscia na router neostrady zte, ale to nie o ten chodzi.. ja z tamtego routera mam wysyłąny sygnał do tego, a z tego kablem do kompa..
  • Level 9  
    niestety nie ma nic, dodam później moj apek z radiatorem+wiatrak, ocenicie czy to warte zachodu

Dodano po 34 [minuty]:

podsumowanie. Na serce routera, dotwierdzilem radiator chłodzony wiatraczkiem. Owy radiator+wiatrak, znalazłem ze starej grafiki geforce 7300 gt, jak narazie mi to chodzi, ale taka prowizorka nie jest przewidziana, w najbliższym czasie będę musiał sie zaopatrzyc w nowego Apeka. a tak nawiasem, czy grzanie moglo wyniknac tez z tego, ze zasilacz od owego apeka jest cały dzien i noc pod prądem? komputer mi chodzi praktycznie caly dzien i cala noc, kilka dni w tygodniu.. pomyślcie, dziekuje bardzo za pomoc wszystkim :)