Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

vectra b silnik x18xe a z18xe - przekładka silnika z anglika

ferdek16 17 Feb 2013 17:52 8052 43
    ferdek16
    Level 17  
    Witam kolego jak byś miał trochę czasu to bardzo bym cię prosił o info jak radzić sobie dalej z tymi światłami
    mail4skwarka
    Level 19  
    Czytałeś tego PDF-a co zamieściłem kilka postów wcześniej-tam wszystko jest.
    Przedstawię Ci jak czytać schemat i jak podłączyć na przykładzie światła mijania np lewego.

Światła mijania kolor przewodu ŻÓŁTY:

ścieżka prądowa:
    Zasilane z włącznika świateł ->
    bezpiecznik F24 ->
    wtyk X12(czarna wtyczka) pin9 ->
    gniazdo X1(duża zielona wtyczka w słupku) pin12->
    dalej już idzie przez wtyk X2 pin2(mniejsze gniazdo obok dużego na słupku) bezpośrednio do świateł

Czyli na chłopski rozum musisz połączyć X12pin9(czarna) do X1pin12(Zielona duża)

Reszta świateł analogicznie jak na schemacie z tym że wtyk X11 ma kolor niebieski.

Numery pinów masz podane na schemacie.

Teraz 15 do ABS-u:

wtyk X11pin3(niebieski) do wtyk X2pin8(mniejsze gniazdo obok dużego na słupku)
    ferdek16
    Level 17  
    Witam dzięki za schematy i podpowiedź myślę że w poniedziałek uda się nam to zrobić, a jeszcze mam takie pytanie skąd bierzesz schematy pytam gdybym kiedyś potrzebował do czegoś ?
    mail4skwarka
    Level 19  
    Program nazywa się opel TIS2000 ver.90D
    Jakbyś szukał na necie to koniecznie wersja D - bo tam jest polski język :)
    ferdek16
    Level 17  
    ok to wiem wszystko jak narazie. Mam tylko jeszcze pytanie masz może jakiś pomysł dlaczego nie działa oświetlenie wewnątrz auta.
    mail4skwarka
    Level 19  
    Oj pokręcił opel z tymi lampkami generalnie na czerwonym stałe napięcie 30 a na czarnym po zapłonie czyli 15. cała reszta to ich tajemnica.. czy x18xe miał telefon ?
    Bo według schematu są 3 opcje:
    pojazd bez telefonu
    pojazd z telefonem
    pojazd z lampką

:) koń by się uśmiał.

W wersji z telefonem i bez bezpieczniki F22 i F29
    a wersja pojazd z lampką bezpieczniki F31 i F15
    Sprawdź te bezpieczniki może któryś się przepalił>?
    ferdek16
    Level 17  
    Kolego jak i x18xe tak z18xe miały telefony.

Ps. sprzedam 2 zestawy głośnomówiące do vectry firmy nokia :P
    ferdek16
    Level 17  
    Witam, wpadłem by się pochwalić, że moja vecterka ma się coraz lepiej ABS działa licznik również wszystkie światełka działają, no ale żeby nie było za pięknie to mam jeszcze malutkie mankamenty min podświetlenie wnętrza i bagażnika nie działa a bezpieczniki ok więc co z pinami znów, kolejne regulacja lusterek nie działa, podgrzewanie też, również szyby. prosił bym o jakieś podpowiedzi lub schematy, instalacja lusterek szyby podświetlenia stara czyli 1998R nowa to tylko cała puszka rozdzielcza i deska rozdzielcza do kostek w słupku i komora silnika 2001R :)

Pozdrawiam
    mail4skwarka
    Level 19  
    Cieszę się że się udało.
    Piszesz również szyby ?
    Podgrzewanie szyby czy elektryczne szyby ?
    ferdek16
    Level 17  
    już wyjaśniam bo trochę zagmatwałem, nie działa podświetlenie wnętrza i bagażnika, podgrzewanie szyby i lusterek, oraz regulacja lusterek, nie wiem czy działają elektryczne szyby bo nie jest to do końca złożone a potrzebowałem już auta,

Tak poza tym to światła prosta rzecz tylko na schemacie strasznie wygląda, kierunki stop przeciwmgielne już intuicyjnie zrobiliśmy bo na schematach nie było :)
    ferdek16
    Level 17  
    I jeszcze co zauważyłem taki mały problem gdy mam otwarte drzwi to zamykanie z pilota działa a gdy zamknę to już nie nie wiem czy ma to coś wspólnego, jak włożę kluczyk do zamka w drzwiach to wszystko chodzi idealnie
    ferdek16
    Level 17  
    Dzieki wielkie kolego

Dodano po 21 [sekundy]:

a podpowiesz skąd można nabyć tego TISa