Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SELTEKA CCX 104 IP - brak polaczenie dekodera cyfrowego z serwerem

raffic 25 Sty 2013 21:45 1629 1
  • #1 25 Sty 2013 21:45
    raffic
    Poziom 11  

Witam wszystkich od jakiegoś czasu posiadam dekoder cyfrowy z sieci kablowej smsnet - SELTEKA CCX 104 IP dzisiaj podłączyłem do niego router tp-link TL-WR543G którym próbuje się połączyć z serwerem gdzie udostępniłem swoje pliki wideo .avi niestety w żaden sposób nie mogę się połączyć ani z zewnętrznym adresem ip ani wewnętrznym połączenie z serwerem jest bo właśnie teraz z tego połączenia piszę wszystko jest oki

- w dekoderze mamy ustawianie ip maski dns itp. wszystko ustawia sie automatycznie
    - następnie mamy NFS w którym można ustawić IP i katalog

niestety nie wiem jak to zrobić proszę o pomoc.

serwer stoi na winxp professional.

===============================================================

No widzę że nikt nie zna rozwiązania a jest strasznie proste !!

Siedziałem przez parę tygodni nad tym i znalazłem rozwiązanie więc pomogę !!

0 1
  • #2 13 Lut 2013 16:06
    raffic
    Poziom 11  

1. Co do ustawienia NFS :
    a) Linux - prosta sprawa tysiące info na wujku Google
    b) Windows - to już problem nic na ten temat - ale ja znalazłem rozwiązanie

ściągamy i instalujemy program -= haneWIN NFS Server =- Link
    SELTEKA CCX 104 IP - brak polaczenie dekodera cyfrowego z serwerem
    po zainstalowaniu i uruchomieniu podłączamy do dekodera neta ja mam to zrobione tak - [kabel do routera/router ustawiony jako klient] - łącze się z drugim routerem do którego mam dostęp a na [nim internet] - [do tego routera mam postawiony serwer oczywiście po odblokowywane porty NFS]
    instalacja programu i udostępnienie można zobaczyć tutaj - Link oczywiście możecie wpisać do youtube [haneWIN NFS Server] jest wiele filmików jak to zainstalować.

życzę powodzenia w instalacji - mnie to śmiga na maxa już nie muszę nic nagrywać na pendrive zeby obejżeć.

2. Problem z nagrywaniem programów TV na ten dekoder !!! - rozwiązanie też jest bardzo proste
    a) - trzeba zmienić ustawienia za każdym razem po odłączeniu dekodera od sieci /220v
    b) - wchodzimy w ustawienia dekodera - ustawienia wideo - tryb - i zmieniamy na 1280x720p - 60 lub 50Hz zależy od telewizora - zatwierdzamy [OK]. - to największa możliwa rozdzielczość nagrywania tego dekodera na wyższych tnie.

od tego momentu nic nie będzie nam cięło ani spowolniało.

Napisałem ten Post ponieważ w naszej sieci SMS - Sosnowiec nie ma kompetentnego serwisu który ma jakieś podejście do klienta - aby podpisać z nimi umowę a potem pocałuj ich w du...e głęboko
    - albo nie mają wiedzy albo po prostu daj im spokój.
    - Sieć SMSNET - Telewizja kablowa Sat-Mont-Service jest bardzo rozbudowaną siecią działająca na 2 obszarach Sosnowiec i Szczecin tysiące ludzi posiadają ten sprzęt [dekoder SELTEKA CCX 104 IP] ale informacji ze strony serwisu żadnej !!! - przykro mi z tego powodu że tak się traktuje klienta.

1