Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zgrywanie filmów VHS na komputer, uszkodzony Grabber, FireWire

McSayan 25 Sty 2013 21:56 1626 4
  • #1 25 Sty 2013 21:56
    McSayan
    Poziom 8  

Siemka.
    Dziadek ma sporo wartościowych kaset VHS, które leżąc na pewno nie poprawiają jakości nagrania.

Chciałbym je zgrać na PC dlatego zakupiłem (nr aukcji:2902775548) : grabber easycap dotarł do mnie i ... płyta na 3 komputerach nie może ruszyć, pisze do sprzedawcy i wysłał mi sterowniki na meila.
    Zainstalowałem, podłączyłem, przewody również i ... nie działa :evil:

Próbowałem różnych kombinacji, ustawień i nic więc chyba daruje sobie to urządzenie i wyślę do sprzedawcy przez te całe 10 dni, przez które mam możliwość.

Teraz jest taka opcja, że w komputerze stacjonarnym mam urządzonko, które kupiłem jako FireWire. Do zgrywania filmów z kamery jest idealne lecz przewód jaki jest tam dołączony pasuje tylko do kamery. Orientuje się ktoś czy da rade jakoś podpiąć tam przewód z końcówką na cinche lub "eurozłącze"???

Z góry dzięki za pomoc, a jak ktoś by wiedział co z tym grabberem to proszę o kontakt. Pozdrawiam.

PS. Mam nadzieję, że napisałem w odpowiednim dziale, jak nie to przepraszam i proszę o przesunięcie.

0 4
  • #3 26 Sty 2013 21:15
    McSayan
    Poziom 8  

Cytat:
    Za te pieniądze lepiej było by jak byś kupił kartę TV.

Mam jeszcze kilka dni na oddanie i chyba tak zrobię bo jestem strasznie wkurzony na ten "szmelc".
    Miałbyś jakiś sprawdzoną i niedrogą kartę TV pod USB z możliwością zgrywania VHS?
    Cytat:
    Na Firewire może i są jakieś konwertery ale cenowo tanio nie wyjdzie.

FireWire mam już kupione więc jakiś adapter by mógł być ale czy jest w ogóle takie coś dostępne?

Gdzie jakość zgrywanego materiału była by lepsza, karta TV czy FireWire jak bym dostał jakąś przejściówkę?

0
  • #5 27 Sty 2013 11:04
    McSayan
    Poziom 8  

Tak, mam laptopa.

0