Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Indesit WISE 87 - Przerywa podczas pracy - elektronika?

komarsnk 26 Sty 2013 10:17 1989 2
  • #1 26 Sty 2013 10:17
    komarsnk
    Poziom 2  

Witam,
    od jakiegoś czasu mam problem z pralką Indesit WISE 87.
    Po ustawieniu programu pralka na początku działa dobrze. Jednak jakieś pół godziny przed końcem, w momencie kiedy zaczyna płukać i wirować to zaczynają się jaja: bęben jakby się chciał obrócić ale zaraz przerywa i tak aż do momentu, kiedy skończy się płukanie i zaczyna pompować wodę (przez ten czas praktycznie się nie obraca). Pompa też pracuje z przerwami, tak jakby przekaźnik (czy coś) przerywało. pod koniec programu już jest OK - wirowanie działa, pompa spustowa działa bez problemu.
    Pralkę rozebrałem ile mogłem (bębna nie wyjąłem) i wyczyściłem wszystko - nie widziałem żadnych nieprawidłowości. Czyżby elektronika siadała? Pomoże przelutowanie płytki? Albo jakiegoś konkretnego elementu?
    Nagrałem filmik - na początku nuda bo stoi praktycznie (a powinna pracować) - jaja są od połowy.

Link

Z góry dzięki za sugestie i podpowiedzi.

0 2
  • Relpol
  • #2 26 Sty 2013 11:02
    egon42
    Poziom 37  

komarsnk napisał:
    Czyżby elektronika siadała? Pomoże przelutowanie płytki? Albo jakiegoś konkretnego elementu?
    Zaczął bym od sprawdzenia silnika szczotek itp.

0
  • Relpol
  • #3 26 Sty 2013 13:26
    komarsnk
    Poziom 2  

egon42 napisał:
    Zaczął bym od sprawdzenia silnika szczotek itp.

Szczotek na silniku jest jeszcze jak stąd do nieba. Z resztą zauważyłbym tu zależność, że albo wszystko działa OK albo oba silniki (napęd i pompa spustowa) świrują razem. Jak przerywa to ewidentnie coś pstryka. Nie znam się co tam siedzi w sterowaniu ale brzmi jak jakiś przekaźnik albo coś...

0
  Szukaj w 5mln produktów