Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Onkyo TX-SR506 - Zone2 - gra tylko z FM, wyświetla inne źródła

adamjur1 26 Jan 2013 12:51 1851 1
    adamjur1
    Level 41  
    Witam
    Próbuję uruchomić w przedmiotowym amplitunerze zone2 na odzielnych głośnikach w tym samym pomieszczeniu.
    Powód - chcę w określonej sytuacji dźwięk z telewizora misc tylku z tyłu salonu ( centrum AV jest u mnie akuray pod schodami i jak gra telewizor nie da się spać na piętrze :cry: )
    wszystko byłoby niby proste, dodatkowe głośniki przewidziałem na etapie budowy salonu ( przygotowane nawet na 9 kanałów) ale po ustawieniu ZONE2 na ACT i wybraniu źródła, do którego mam po światłowodzie podłaczony kanał zwrotny audio z TV zdeklarowany jako VCR/DVR czy CD ( w normalnej pracy amplitunera ten sygnał " przechodzi na tory główne) w ZONE 2 cisza..
    Tylko jak ustawię żródło ZONE2 na FM radio gra w tych wydzielonych głosnikach.
    Dlaczego ZONE 2 - nie chcę co chwila przekonfigurowywać amplitunera ( można tylne głosniki dać na +12db, pozostałe ściszyć do -12db, ale to ma być najprostsze w obsłudze ( blondynka, babcia, właściciel po paru browarach :D )
    CZy udało się komuś przekeirować na ZONE2 inny sygnał niż FM ?
    Pozdr.J.

Koledzy przepraszam ale znalazłem w instrukcj drobnym druczkiem że jedynie źródła analogowe mogą być odtwarzane w strefie 2, tak więc pytanie samo się wyjaśniło, post można usunąc lub zostawić w celach inforamcyjnych dla innych uzytkowników sprzetu Onkyo
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    User removed account
    Level 1