Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Onkyo TX-SR506 - Zone2 - gra tylko z FM, wyświetla inne źródła

26 Sty 2013 12:51 1608 1
  • Poziom 39  
    Witam
    Próbuję uruchomić w przedmiotowym amplitunerze zone2 na odzielnych głośnikach w tym samym pomieszczeniu.
    Powód - chcę w określonej sytuacji dźwięk z telewizora misc tylku z tyłu salonu ( centrum AV jest u mnie akuray pod schodami i jak gra telewizor nie da się spać na piętrze :cry: )
    wszystko byłoby niby proste, dodatkowe głośniki przewidziałem na etapie budowy salonu ( przygotowane nawet na 9 kanałów) ale po ustawieniu ZONE2 na ACT i wybraniu źródła, do którego mam po światłowodzie podłaczony kanał zwrotny audio z TV zdeklarowany jako VCR/DVR czy CD ( w normalnej pracy amplitunera ten sygnał " przechodzi na tory główne) w ZONE 2 cisza..
    Tylko jak ustawię żródło ZONE2 na FM radio gra w tych wydzielonych głosnikach.
    Dlaczego ZONE 2 - nie chcę co chwila przekonfigurowywać amplitunera ( można tylne głosniki dać na +12db, pozostałe ściszyć do -12db, ale to ma być najprostsze w obsłudze ( blondynka, babcia, właściciel po paru browarach :D )
    CZy udało się komuś przekeirować na ZONE2 inny sygnał niż FM ?
    Pozdr.J.

Koledzy przepraszam ale znalazłem w instrukcj drobnym druczkiem że jedynie źródła analogowe mogą być odtwarzane w strefie 2, tak więc pytanie samo się wyjaśniło, post można usunąc lub zostawić w celach inforamcyjnych dla innych uzytkowników sprzetu Onkyo
  • Poziom 1