Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Crafter - Jak wyłączyć tryb skandynawski?

PLEXI 26 Jan 2013 15:32 12027 11
Texa Poland
    PLEXI
    Level 24  
    Witam.
    Temat dotyczy VW Crafter rocznik 2010.
    Do diagnostyki wykorzystuję VCDS beta 11.3.0, w zakładce LT3 jest obsługa sterowników zamontowanych w crafterze, niestety wchodząc w zakładkę centralna elektryka i wybierając adaptacja nie mam żadnych podpowiedzi, jest pusta lista i nie wiem w którym bajcie, który bit na jaką wartość ustawić.

Generalnie chodzi o to, że po załączeniu stacyjki światła zewnętrzne się nie zapalają się, natomiast po odpaleniu silnika zapalają się światła postojowe przód i tył oraz światła mijania i zielona kontrolka na liczniku zaznaczona na zdjęciu.
    Wyłącznik świateł w pozycji zero, dodam, że wyłącznik ma tylko trzy pozycje: 0,postojowe, mijania. Chodzi mi o to by światła postojowe i mijania nie załączały się po uruchomieniu silnika.

Grzegorz.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Texa Poland
    matrixs
    Level 25  
    Taką opcję można zmienić w liczniku bynajmniej w Sprinterze.
  • Texa Poland
    PLEXI
    Level 24  
    Kolega matrixs może by ujawnił którą opcję w liczniku zmienić?
    Zaznaczam, że wiem jak wejść w menu serwisowe w liczniku, ostatnio kasowałem tam inspekcję, widziałem inne parametry ale nie zmieniałem ich. Menu serwisowe licznika wygląda jak w sprinterze.

Jeśli chodzi o kodowanie w bornetz to u mnie nie ma takiego sterownika do wyboru, załączam zrzut ekranu z programu diagnostycznego.
    PLEXI
    Level 24  
    Niestety tylko w zakładce LT3 znajdują się sterowniki z którymi mogę się połączyć w crafterze, jest to specjalnie dodana zakładka dla modelu crafter.
    matrixs
    Level 25  
    W sprinterze kolego da się to zrobić bez użycia komputera. Taka opcja jest w liczniku w menu musisz przyciskami zmienić. Ustawiałem tak w tygodniu tylko że w sprinterze a to są prawie takie same auta.

Masz taką opcję nie pamiętam nazwy ale są dwie opcje on i off zmień na on i sprawdź efekt.
    PLEXI
    Level 24  
    Dziękuję, jutro podejdę do tej sprawy i napiszę o efektach, a wiesz może do czego służą inne funkcje w menu serwisowym?
    PLEXI
    Level 24  
    Witam ponownie.
    Przedstawiam poniżej składnię poszczególnych zakładek w menu serwisowym, ponieważ jedyną opcję jaką znalazłem z możliwością on off to roll test.

4706
    16.05
    LL
    --------------------

H1706
    09.10

------------------
    A906
    448
    15
    21

-------------------
    H906
    446
    11
    21

------------------
    266
    17
    ------------------
    STATE
    CAN
    0 00
    1 00
    -------------------
    Volt
    12.3
    -------------------
    105
    Oh

-------------------
    HU
    date
    01
    2050
    -----------------
    AU
    date
    01
    2050
    -----------------
    roll
    test
    off
    ------------------

Poszczególne zakładki menu oddzieliłem linijką myślników, duże i małe litery napisałem dokładnie w takiej postaci jak na wyświetlaczu licznika.

Proszę o poradę, która funkcja odpowiada za wyłączenie załączania świateł pozycyjnych i mijania po odpaleniu.

Odrazu piszę, że narazie nic nie zmieniałem w manu oprócz na próbę przy tym roll test zmieniłem na chwilę na on, to odrazu zaświeciły się kontrolki od esp i poślizgu, więcprzełączyłem spowrotem na off.
    PLEXI
    Level 24  
    Niestety z przykrością muszę powiadomić forumowiczów, że światła udało się dopiero wyłączyć w autoryzowanym serwisie, niestety żadne tanie interfejsy nie dały rady, mimo iż diagnozę można było wykonać, to wchodząc w adaptację nic nie można było wykonać, popularny KTS firmy Bosch tez nie dał rady.
    Dziękuję za zaangażowanie .
    Pozdrawiam.
    Grzegorz.
    15darekvw
    Level 27  
    Na chwile obecna jest wersja VCDS 11.11.5 mysle ze w pomocniku kodowania powinna byc opcja kodowania bordnetz w w/w aucie.
    PLEXI
    Level 24  
    Zamykam temat.
    Dziękuję za zaangażowanie.