Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Corsa C - Corsa C centralny zamek nie działa

mateusz-88 26 Jan 2013 15:50 20931 4
 • #1
  mateusz-88
  Level 9  
  Corsa C 2001 1.7DI 3D, centralny zamek na pilota z alarmem META SYSTEM.

  Kiedy zatrzymałem samochód i wyciągnąłem kluczyk ze stacyjki o dziwo radio nie zgasło jak to zwykle do tej pory (podłączone pod stacyjkę). Wysiadłem z auta i kiedy próbowałem zamknąć centralnym z pilota nic nie zadziałało żadnej reakcji prócz mignięcia diody na pilocie. Samochód zamyka się i otwiera jedynie kluczykiem przy czym zamykając zamyka wszystko (drzwi prawe, drzwi lewe, klapę oraz wlew paliwa) a otwierając otwiera tylko drzwi kierowcy. Aktualnie mam zamknięty wlew paliwa a ropy w baku coraz mniej. Poradźcie coś.

  Z góry dziękuję!
 • #2
  konti
  Level 27  
  Sprawdź przełącznik w stacyjce , Samochód myśli że ktoś jest w środku tj centralka. Od tego bym zaczął . Następnie wymienić mikro przełączniki w zamku od strony kierowcy . Należy wyjąć rozebrać zamek i wymienić przełączniki są w środku . Jeżeli nie skutkuje to sprawdzić centralkę czy , aby pilot się nie rozkodował . Wykonać to należy przy zamkniętych drzwiach, przekręcić kluczyk w stacyjce aż zapalą się kontrolki i nacisnąć przycisk zamykania na pilocie . Jeżeli zamek zamknie się i otworzy pilot jest wprogramowany . Należy później sprawdzić czy zamyka i otwiera samochód.
 • #3
  mateusz-88
  Level 9  
  Jak wszystko było sprawne to siedząc w środku można było zamknąć pilotem drzwi kiedy kluczyk jest wciągnięty ze stacyjki. Próbowałem programować pilot przez ok. 30s ale nic się nie zamknęło ani nie otworzyło.

  Dodano po 6 [minuty]:

  Siedząc w środku nie można było poprzez dwukrotne przyciśnięcie przycisku zamknij uzbroić alarmu. Zamykanie i otwieranie działało.
 • #4
  konti
  Level 27  
  W oplu jest tak , że zamykasz auto na raz , a drugie naciśnięcie powoduje zaryglowanie auta . Napisałeś , że radio nie wyłączyło się po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki . Wniosek jest jeden . Jeżeli masz uszkodzenie w przełączniku stacyjki to podaje ci cały czas napięcie na radio i centralny zamek . Przy nie uszkodzonym przełączniku wyciągasz kluczyk ze stacyjki radio się wyłącza , ginie napięcie +12V dla radia i dla zamka . Jak masz uszkodzenie i cały czas podawane jest napięcie na radio i na zamek nigdy nie zaryglujesz auta . Normalnie zamkniesz , ale nie zaryglujesz . Sprawdź przełącznik w stacyjce one dosyć często ulegają uszkodzeniu.
 • #5
  mateusz-88
  Level 9  
  Rzeczywiście problem tkwił w kostce stacyjki. Dzięki za podpowiedzi pozdrawiam, temat zamknięty.