Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor gaśnie mysz się zacina

26 Sty 2013 16:04 1461 8
  • Poziom 8  
    Z tego względu że mój porzedni temat został zamknięty a awaria nie została usunięta zakładam nowy.
    Tutaj link do starego tematu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2478242.html

Problem dalej występuje, co do tej pory zrobiłem:
    3 razy reset biosa- Bezskutecznie
    7 razy instalowaliśmy wondows'y 7 i 8 (różnie wersje, x86 x64)- Bezskutecznie
    2 razy instalowaliśmy windows'a na innym komputerze- Bezskutecznie
    2 razy czyściliśmy kopma sprężarką- Bezskutecznie
    Wczoraj brat przyniósł przejściówkę DVI - VGA podłączyliśmy monitor kablem VGA, pod odpaleniu komputer ładnie się załadował i co najważniejsze monitor nie zgasł :D Po 7 min zaciąła się myszka (mam na PS/2) zrobiliśmy restart i problem od nowa się pojawił :( Podłączyliśmy kablem DVI i nadal problem występował, brat przyniósł swój monitor i podłączyliśmy od nowa kablem VGA i wszystko znów działało doczasu zawieszenia się myszki :P
    Dodatkowo próbowaliśmy instalować sterowniki z płyt dołączynych do płyty głównej oraz monitora - Bezskutecznie
    Tryb awaryjny działa bez problemu, co świadczy że teraz piszę ten post :D
    Zasilacz oraz płyta główna nie będzie uszkodzona, płytę oglądałem z 5 razy i nie widzę żadnych plam, wylewów.
    Dodatkowo mślałem że mi się komp grzeje, w tym celu 2 duże wentylatory skierowałem w stronę grafiki i płyty głównej, jednym małym bezpośrednio chłodziłem grafikę i monitor i tak zgasł ;/
    Nie wiem co jest, próbwaliśmy wszystkiego i nic :(
    Proszę o pomoc
    Z góry dzięki i sorry za błędy ;)
  • Spec od komputerów
    Zasilacz wymieniony, może chociaż napięcia zmierzone multimetrem?
  • Poziom 8  
    Komputer zaniosłem do kolegi bo moje urządzenie się spaliło, kolega mówi że napięcie jest w normie tzn. nie ma żadnych gwałtownych skoków.
  • Spec od komputerów
    Sr-ka napisał:
    Komputer zaniosłem do kolegi bo moje urządzenie się spaliło, kolega mówi że napięcie jest w normie tzn. nie ma żadnych gwałtownych skoków.

Pożycz miernik, zmierz zgodnie z zaleceniami. W 80% nie ma gwałtownych skoków, chodzi o to czy napięcia są w normie ATX.
  • Poziom 8  
    Wyjaśni mi dlaczego po podłączeniu innego monitora lub odpaleniu trybu awaryjnego, monitor nie gaśnie :) Problem jest z zacinającą się myszką.

Dodano po 2 [minuty]:

Podajcie chociaż na ten czas jakiś dobry program diagnostyczny.
  • Spec od komputerów
    Sr-ka napisał:
    Wyjaśni mi dlaczego po podłączeniu innego monitora lub odpaleniu trybu awaryjnego, monitor nie gaśnie :) Problem jest z zacinającą się myszką.

Monitor robi spięcie? kabel? tryb awaryjny - grafika do sprawdzenia, wyjście karty graficznej.

Bez sprawdzenia zasilacza możemy gdybać do przyszłego roku (a to trochę potrwa).
  • Poziom 8  
    Okej panowie, problem rozwiązany.
    Napiszę co było, możliwe że komuś się przyda :D
    A więc wcześniej przekładałem kości ramów i nic to nie dawało, dlatego też zaniosłem kompa do znajomego on zainstalował sterowniki od płyty głównej od nowa ale że nic nie dawało to przełożył kości ramów i wszystko śmiga :F
    Gdybym wymienił zasilacz to w plecy ok. 300/400zł. Ale i tak mam zamiar już niedługo wymienić go na jakiegoś lepszego 500/600w bo będę zakładał lepszą grafikę i dorzucę trochę ram :)
    Pozdrawiam
  • Moderator na urlopie...
    Jakie 300/400zł? za co - za zasilacz????
    Za 100 kupisz porządnego fortrona z alle z gwarancją (450W) a jak chcesz jeszcze lepszy to 500W Ocz np kosztuje około 150zł.

Z tego co widzę, to Twój PSU już szwankuje, żeby tylko płyty nie dobił...