Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec do pizzy E-8 - Grzałka traci moc

26 Sty 2013 16:10 3897 5
 • Poziom 18  
  Witam
  Mamy w pizzerii piec do pizzy Entry-8 firmy RM Gastro. Pizzerzy zgłaszają mi iż od jakiegoś czasu grzałki grzeją coraz słabiej i piec coraz dłużej się rozgrzewa.
  Czy to możliwe aby grzałki traciły na mocy? Piec użytkujemy 2 lata.
  Wydawało mi się że grzałka działa w systemie zero-jedynkowym:) Albo grzeje albo nie grzeje, a nie ze grzeje ale słabo? Czy można to jakoś sprawdzić miernikiem?

  Pozdrawiam
 • Poziom 29  
  Zmniejszenie mocy grzałek po kilku latach użytkowania jest praktycznie niezauważalne do czasu przepalenia się grzałki. Słabsze grzanie jest wynikiem złych kontaktów na złączach: wtyki, nadpalone styki styczników i inne złącza. Trzeba sprawdzić i odczyścić wszystkie punkty połączenia grzałek. "Na zimno" sprawdzenie złych kontaktów jest niemożliwe żadnym miernikiem. Dokładnym woltomierzem napięcia zmiennego (najlepiej cyfrowym) można zmierzyć tylko różnicę napięcia (występującą przy złych kontaktach) między punktem głównym zasilania a bezpośrednio grzałką na obydwu przewodach oddzielnie.
 • Poziom 34  
  Witam.
  W tych piecach są dwa niezależne poziomy grzania, każdy posiada osobną regulacje temperatury.Zmierz prąd pobierany przez poszczególne sekcje grzewcze.Zasilanie grzałek 3 fazowe, moc całkowita chyba z 9 kW.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 34  
  Witam.
  Można. Zmierz osobno każdą sekcje grzewczą i porównaj wyniki.Z tego co pamiętam to każda komora ma dwie grzałki, każda sterowana osobnym termostatem.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 18  
  Pomierzyłem prądy na grzałkach.
  Otóż jest tak że na grzałkach mam prąd 4,6A.
  Opór każdej z grzałek to ok 400 ohmów.