Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Liebherr ICU 27520 - Lodówka buczy, ale nie chłodzi

tucz 26 Sty 2013 17:02 6888 15
  • #1 26 Sty 2013 17:02
    tucz
    Poziom 8  

Koledzy,

Lodówka buczy non-stop, ale w ogóle nie chłodzi.
    Po wyłączeniu i ponownym włączeniu chwilę chodzi głośniej, a później, po kilku sekundach ciszej.
    Rozmroziłem całość, ale bez zmian.
    Co to może być? Samemu coś zaradzę czy wzywać serwis?

0 15
  • #2 26 Sty 2013 17:05
    Dacomos
    Poziom 33  

Tylko serwis - najprawdopodobniej uszkodzony agregat .

0
  • #3 26 Sty 2013 17:22
    tucz
    Poziom 8  

a jaki jest orientacyjny koszt agregatu?
    serwis umówiony na poniedziałek, bo na dzisiaj nie udało mi się nikogo w Warszawie złapać...

0
  • #4 26 Sty 2013 17:27
    kwantor
    Poziom 38  

Co rozumieć buczy?
    Buczenie, jest to charakterystyczny brum sieci 50Hz i różni się od głosu normalnej pracy.
    Czy przy stracie jest widoczne poruszenie się kompresora w zamocowaniu?
    Wydaje mi się, że kompresor pracuje, natomiast nie chłodzi, bo instalacja jest pusta, lub zapchana kapilara. Wnioskuję to z tego, że buczy i nic- normalnie kilka sek. i wyłącznik nadmiarowy rozłączył by silnik.
    Ale kto to wywróży?
    Może być nawet tak, że trzeba będzie zapytać, ale o cenę lodówki- sam kompresor sprzedać.

0
  • #5 26 Sty 2013 18:38
    tucz
    Poziom 8  

dźwięk taki jakby lodówka normalnie chodziła, może trochę ciszej.
    Ale nigdy się nie wyłącza ten dźwięk, chodzi w trybie ciągłym.
    Lodówka zabudowana, więc nie widać, ale czuć, że coś się z tyłu porusza.
    Czy wyciągnięcie z zabudowy coś więcej mi da? Czy poczekać już na serwis?

-1
  • #6 26 Sty 2013 18:42
    kwantor
    Poziom 38  

Serwisantowi będzie szybciej, jak ją wytargasz.
    Kompresor zdaje się jest dobry (chociaż spotyka się urwaną rurkę ciśnieniową w obudowie) zostało: zatkanie, lub brak czynnika (dziura) w układzie i teraz zależy gdzie, są miejsca, że naprawa jest nieopłacalna..

0
  • #7 27 Sty 2013 15:14
    emoemo
    Poziom 15  

Witam
    -Jest to lodówko zamrażarka?
    -Jeśli tak to czy zamrażarka mrozi czy nie?
    -Czy praca sprężarki wydaje się głośniejsza wydobywa ciężka prace tak zwane jęczenie?? :P lub czy jest tak bardzo cicha ze prawie jej nie słychać?
    -Czy skraplacz jest ciepły (skraplacz to ta tylna siatka z kolankami) ?
    -Czy jak przy tchniemy ucho do tylnej ścianki słychać szum i takie bulgotanie??
    -Jaka jest temperatura w lodówce na środkowej półce?

Przypuszczam ze jest zapchany układ
    Ale i tak samem kolego nie naprawisz bo do tego trzeba mieć sprzęt narzędzia i znać zasadę działania ;-) Jeśli zakładasz temat możemy jedynie zdiagnozować awarie :)

Pozdrawiam :)

0
  • #8 28 Sty 2013 12:37
    tucz
    Poziom 8  

Był serwisant, powiedział że lodówka do wymiany, że jest jakiś wyciek gazu z tyłu, bo jest tylna ścianka wybrzuszona, nawet nie wyciągał lodówki z zabudowy...
    Co o tym myślicie? Mam kupować nową?

W odpowiedzi na pytania:
    -Jest to lodówko zamrażarka? TAK
    -Jeśli tak to czy zamrażarka mrozi czy nie? raczej TAK
    -Czy praca sprężarki wydaje się głośniejsza wydobywa ciężka prace tak zwane jęczenie?? Razz lub czy jest tak bardzo cicha ze prawie jej nie słychać? bardzo cicha, że prawie nie słychać
    -Czy skraplacz jest ciepły (skraplacz to ta tylna siatka z kolankami) ? zaraz po włączeniu się nagrzewa, ale już po kilku godzinach jest zupełnie zimny
    -Czy jak przy tchniemy ucho do tylnej ścianki słychać szum i takie bulgotanie?? nie wyciągałem z zabudowy więc nie wiem
    -Jaka jest temperatura w lodówce na środkowej półce? nie mierzyłem

0
  • #9 28 Sty 2013 18:54
    kwantor
    Poziom 38  

Wydaje sie, że jest to faktycznie ubytek gazu- objaw jest taki, że właśnie przestaje chłodzić lodówka, , tylko trzeba czasu, zanim zejdzie reszta.
    Nie widziałem tej lodówki, ale myślę, że jest to klasyczny układ.
    Cena naprawy może być nieopłacalna, zależy gdzie wyciek - ile ma lat?

1
  • #11 28 Sty 2013 19:40
    emoemo
    Poziom 15  

tucz napisał:
    Był serwisant, powiedział że lodówka do wymiany, że jest jakiś wyciek gazu z tyłu, bo jest tylna ścianka wybrzuszona, nawet nie wyciągał lodówki z zabudowy...
    Co o tym myślicie? Mam kupować nową?

W odpowiedzi na pytania:
    -Jest to lodówko zamrażarka? TAK
    -Jeśli tak to czy zamrażarka mrozi czy nie? raczej TAK
    -Czy praca sprężarki wydaje się głośniejsza wydobywa ciężka prace tak zwane jęczenie?? Razz lub czy jest tak bardzo cicha ze prawie jej nie słychać? bardzo cicha, że prawie nie słychać
    -Czy skraplacz jest ciepły (skraplacz to ta tylna siatka z kolankami) ? zaraz po włączeniu się nagrzewa, ale już po kilku godzinach jest zupełnie zimny
    -Czy jak przy tchniemy ucho do tylnej ścianki słychać szum i takie bulgotanie?? nie wyciągałem z zabudowy więc nie wiem
    -Jaka jest temperatura w lodówce na środkowej półce? nie mierzyłem

Zgadza się mało czynnika. Jeśli jest ubytek w parowniku to rzeczywiście się nie opłaca. Jeśli układ skraplania to jeszcze jest możliwość naprawy. Pozdrawiam :)

0
  • #12 29 Sty 2013 20:46
    tucz
    Poziom 8  

Dzisiaj jakiś serwisant z Warszawy powiedział mi, że za 550zł naprawi i daje gwarancję na 3 miesiące.
    A przed chwilą lodówka znowu zaczęła chłodzić. Czyżby chwilowy powrót do formy?

0
  • #13 30 Sty 2013 14:11
    mroqa
    Poziom 14  

jeżeli znowu chłodzi to padajaca sprężarka, zapychająca sie kapilara lub zamarzająca wilgoć w niej lub zapchany filtr, jak można dawać diagnoze nie ogladajac sprzetu dokładnie...

0
  • #14 01 Lut 2013 12:31
    tucz
    Poziom 8  

Cóż oddałem mu ją do sprawdzenia, zobaczymy co z tego wyjdzie i czy lodówka do mnie wróci ;)

1
  • #15 09 Lut 2013 23:10
    emoemo
    Poziom 15  

Witam
    Za bardzo nie miałem czasu odwiedzić forum :)

Jeśli lodówka wróci proszę napisać jak tam z lodówką i co powiedział pan z serwisu.

Pozdrawiam

0
  • #16 10 Lut 2013 17:22
    tucz
    Poziom 8  

lodówka naprawiona, serwisant wymienił część przewodów i wszystko jest już szczelne, do tego podobno jakiś filtr. Lodówka działa do tej pory. Koszt 350 zł.
    A tydzień później awaria z pralką - zablokowany bęben...

0