Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Plan sieci i lista sprzętu, który ma być wykorzystany

26 Jan 2013 17:03 972 5
  • Level 23  
    Witam,
    Mam pewien problem, zastanawiam się jaki sprzęt wybrać do połączenia tego całego sprzętu. Zastanawiam się nad switchem Switch Cisco SLM2048T-EU lub Switch Hewlett-Packard V1910-48G. Nie mam pojęcia jaką szafę rack wybrać (potrzebna mi ok. 1 półka na switch z tego co wiem + 1 półka na wideorejestrator). Potrzebuję również patchpanel, nie wiem na jaki się zdecydować. Co sądzicie o podanych switchach? Co jeszcze jest potrzebne do podziału internetu? Jakiś router? Jeśli chodzi o kwotę sprzętu to ma być on jak najlepszy pod względem jakość/cena.
    Dziękuję z góry za pomoc, pozdrawiam.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Helpful post
    Moderator of Networks, Internet
    Szafa rack to jakaś 13U w trzeba policzyć miejsce jakie będą zajmować sprzęty. Co do switch-a to polecam HP ProCurve, router zależy od rodzaju i szybkości łącza jakie mamy w danej lokalizacji i ilości komputerów w sieci.
  • Level 23  
    internet: 20mbit/s, ilość urządzeń podpiętych do switcha: 25
    Dodam, że wolałbym, aby router był bardziej przyszłościowy i obsługiwał większą przepustowość (i nie może w żadnym wypadku się zawieszać)
    Chciałbym powiedzieć także, że szafa rack będzie wisząca, a pod szafą rack będzie się znajdował faks z telefonem.
  • Helpful post
    xTrEmE_baSS wrote:
    internet: 20mbit/s,

Jak dostarczony do lokalizacji?
  • Level 23  
    są 2 opcje - sieć DSL lub ADSL/xADSL (dokładnie nie wiem, gdyż lokalna firma została przejęta przez Netię). Obstawiam na DSL/xADSL, ale prosiłbym o opcję ADSL ;)
  • Helpful post
    Jeżeli ADSL to popatrz na ofertę firmy Draytek.