Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Texa PolandTexa Poland
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tester Rotunda - kodowanie wtryskiwaczy

26 Jan 2013 18:07 4461 15
  • Level 10  
    Podczas "kodowania wtryskiwaczy" testerem forda VCM (rotunda) do samochodu Mondeo mkIII otrzymuję komunikat:

Współczynniki korekty wtryskiwaczy. Procedura została przerwana.
    Błąd transmisji danych. Powrót do menu diagnostycznego.

Dodam że samochód nie pokazuje żadnych kodów błędu.
    Ma ktoś jakieś podejrzenia co może być przyczyną ?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Texa PolandTexa Poland
  • Level 34  
    Nie te numery lub pozamieniane miejscami
  • Texa PolandTexa Poland
  • Level 10  
    Chyba nie to ...
    Twierdzisz kolego że jak wprowadzi się inny kod niż jest na wtryskiwaczu to sterownik PCM jego nie przyjmie ?
    Przecież są to dane korekcyjne, skąd sterownik ma wiedzieć jakie są prawdziwe ?
    Wobec powyższego zamiana miejscami też nie może powodować problemów w kodowaniu,
    najwyżej zostałyby wprowadzone inne korekty niż są właściwe dla danego wtryskiwacza.
    Piszą na forach żeby próbować wpisywać różne kody do używanych wtryskiwaczy, metodą prób aby dobrać najbardziej optymalny, więc zamian numerów raczej powodem nie jest ...
  • Level 34  
    Oj zależy jaki sterownik nie które nie przyjmą niewłaściwych kodów
  • Level 17  
    Ie auto jak popracuje na postoju przez 30min. to wtryski same się adoptują.Zobacz i podaj jakie ma korekcje.Jak dobre i auto równo pracuje to po co kodować?
  • Level 10  
    Wtryskiwacze nowe a auto nie pracuje równo .
    Też liczyłem że się zaadoptują - już trochę pojeździł ale nie bardzo się poprawiło.
    Dlaczego miałbym nie chcieć wprowadzić mu kodów skoro można.
    Wiem są dziesiątki innych przyczyn silnik chodzi żle ale założyłem ten wątek tylko w jednym celu - określeniu przyczyn dlaczego wtrysków nie można wkodować w PCM.
    Proszę ograniczmy się tylko do tego.
    Kolego wloc - mój sterownik jest od Mondeo mkIII, tu można wprowadzać różne kody.
    Masz może jeszcze jakiś pomysł dlaczego nie przyjmuje kodów ?
    Tak sobie pomyślałem że może nie przyjąć kodów jeśli w ogóle są jakieś dziwne - jakby "poza zakresem" ale przecież odczytałem kod z nowych wtryskiwaczy. Trudno się pomylić.
  • Level 13  
    Spróbuj innym komputerem
  • Level 10  
    A to ciekawy pomysł, dzięki - jutro zrobię to.
    A jak Ci się to nasunęło ?
    Sądzę że ten fragment komunikatu "Błąd transmisji danych" to bardziej dotyczy pary PCM-Tester niż pary Tester-Komputer.
    Ale spróbować warto.

• Level 34  
    1, Zrzuć klemę na chwilę przed kodowaniem
    2. Upewnij się że kodujesz w odpowiedniej kolejności ( 1,3,4,2)
    3. Dane kalibracyjne wtryskiwaczy są zapisane w IDM, nie w PCM, a one mają tendencję do padania.
    4. Wtryskiwacze o numerze innym niż do danego silnika/sterownika, mogą mieć takie dane kalibracyjne, że VCM ich nie przyjmie.
  • Level 13  
    cdif w lagunach kodowałem i nigdy nie miałem problemu.

• Level 34  
    Hubert997 wrote:
    cdif w lagunach kodowałem i nigdy nie miałem problemu.

Hm, a co to ma do tematu ? Laguna to inny system, inny tester itp...
  • Level 17  
    Najlepiej na próbę podpiąć inny tester i się wyjaśni.CDIF2 w tych autach przypisuje kody w mgnieniu oka.
  • Level 10  
    A jednak jest jakiś błąd.
    Często wyskakuje mi kod błędu:
    U1900 - PCM Usterka magistrali komunikacyjnej CAN.
    Poprawiłem masę pod akumulatorem ale nie ma zmian, usterka dalej wyskakuje.
    Macie jakiś pomysł ? spotkał się ktoś z takim błędem ?
  • Level 11  
    Na innym forum użytkownik PRUS miał też ten błąd i napisał "Bym zapomniał o napisaniu co było przyczyną i zamknięciu tematu ;)
    okazało się że na liczniku powstały zimne luty. Licznik został podgrzany i jest OK ;) ".
    Ja mam focusa z 2006r i u mnie też jest ten błąd. Auto działa bardzo dobrze tylko że od czasu do czasu zapala się na małych obrotach lampka kółka z ząbkami i z wykrzyknikiem w środku.
  • Level 19  
    cardoctor wrote:
    ...to wtryski same się adoptują..?

No nie wiem, Ja to bym nie chciał żadnego adoptować, prędzej adaptować.