Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poprawa nagłośnienia w domu

marioroza 26 Sty 2013 18:16 5694 23
  • #1 26 Sty 2013 18:16
    marioroza
    Poziom 9  

Witam.
    Mam wieżę technicsa EH 570 już od ponad 10 lat. Sprawuje się świetnie. jest sprawna w 100 % i nie było nigdy z nią żadnych problemów.
    Jest ok ale 10 lat to trochę za długo żeby słuchać ciągle tego samego brzmienia, szczególnie że to brzmienie nie jest jakoś dalece wyrafinowane a poza tym po prostu już mi się strasznie znudziło.
    Chciałbym zrobić coś żeby poprawić wrażenia ze słuchania muzyki i tu nasunął mi sie pewien pomysł.
    Do wieży którą mam, mniej więcej taką:
    dołączyć wzmacniacz np. taki: TECHNICS SU-V500
    do tego jakiś korektor lub procesor dźwięku, no i jakieś nowe, dobre, większe kolumny.
    Wzmacniacz i korektor lub procesor używki raczej.
    Teraz pytania do znawców tematu:
    Co myślicie? czy w ogóle taka koncepcja ma sens i czy by się sprawdziła?
    Ważne jest dla mnie żeby wykorzystać sprzęt który mam czyli wieżę jako źródło dźwięku ze wszystkimi jej komponentami bo nie planuję wydawać na to dużo kasy.
    No i nie chce wywalać lub sprzedawać tej wieży. Ma ona dla mnie wartość sentymentalną dlatego chcę żeby dalej służyła.
    Wzmacniacz który podałem to wcale nie musi być koniecznie akurat ten ani tej marki.
    Jeśli uznacie że koncepcja ma sens to proszę o sugestie co do wzmacniacza i korektora lub procesora żeby się zgrało i ładnie zagrało.
    Dodam tylko że wieża ma swój wzmacniacz i nie wiem jak to się ma żeby podłączyć drugi.

1 23
  • Pomocny post
    #2 26 Sty 2013 20:17
    anmedia
    Poziom 39  

Kolego nie obraz sie:

marioroza napisał:
    brzmienie nie jest jakoś dalece wyrafinowane a poza tym po prostu już mi się strasznie znudziło.

wiec zamieniasz kiszke na kiszke w innej obudowie?
    marioroza napisał:
    Co myślicie? czy w ogóle taka koncepcja ma sens i czy by się sprawdziła?

No sprawdzi sie ... do kaseciaka jak znalazl.
    marioroza napisał:
    Ważne jest dla mnie żeby wykorzystać sprzęt który mam czyli wieżę jako źródło dźwięku ze wszystkimi jej komponentami

No tak, ale nie wiem czy wiesz, ze ta Twoja "wieza" to taki radiomagnetofon tylko rozbity na kilka elementow zeby ladnie wygladalo.
    Zobacz z tylu Twoj model i powiedz gdzie bys chcial podlaczyc ten Twoj "sprzet" do np wzmacniacza zewnetrznego. Bo ja nie widze innej mozliwosci niz poprzez wyjscie sluchawkowe.
    Chyba ze z tylu masz cos takiego:
    to jeszcze sa jakies mozliwosci.
    marioroza napisał:
    Ma ona dla mnie wartość sentymentalną dlatego chcę żeby dalej służyła.

Zawsze jest miejsce w szafce na muzealne modele. To nie jest zlosliwosc z mojej strony, sam mam kilka modeli w szafce. Niestety "wada" technicsa" jest to ze zadko sie psul.
    marioroza napisał:
    Jeśli uznacie że koncepcja ma sens

To nie ma sensu. Jak juz to szukaj innego zestawu. Niestety nawet jak sobie kupisz prawdziwego technicsa z elementow to nie oczekuj specjalnej jakosci brzmienia - te modele tak mialy. No chyba ze poszukasz modeli technicsa na rynek amerykanski, a to juz inny temat.

0
  • #3 26 Sty 2013 21:30
    marioroza
    Poziom 9  

No więc dupa bo moja "wieża" to te górne zdjęcie. Piszesz że sygnał po wyjściu słuchawkowym ale to chyba nie ma sensu choć niektórzy podłączają takie wzmacniacze do laptopa.
    A jakieś porządne kolumny dałoby się pod to podłączyć?
    Szkoda bo nie specjalnie mam miejsce w szafce.

Dodano po 23 [minuty]:

Napisałeś żebym szukał innego zestawu. Więc co polecasz??
    Jeśli chciałbym wzmacniacz, odtwarzacz CD, tuner, korektor lub procesor, kolumny. Wszystko prócz kolumn byłoby używane.
    Budżetu jako takiego nie mam dlatego nie jestem w stanie zakupić wszystkiego od razu.
    Z czego złożyć taki zestaw ??

0
  • #4 26 Sty 2013 22:14
    anmedia
    Poziom 39  

marioroza napisał:
    Piszesz że sygnał po wyjściu słuchawkowym ale to chyba nie ma sensu

Oczywiscie ze nie.
    marioroza napisał:
    A jakieś porządne kolumny dałoby się pod to podłączyć?

Tu czeka cie kolejna ... przykra niespodzianka. Jak widzisz na zalaczonym powyzej obrazku, masz technologiczna niespodzianko-bombe. Te kolumne posiadaja podwojne zasilanie (dlatego masz 4kable) Tak ze wysokie tony ida innym torem i bass innym. Rozwiazanie bez sensu dla podlaczenia tanich kolumn zewnetrznych posiadajacych tylko jedno wejscie. A o mostkowaniu zapomnij. Porzadne kolumny to koszt okolo 2000zl z rozdzielonym wejsciem.

marioroza napisał:
    Więc co polecasz??
    marioroza napisał:
    Z czego złożyć taki zestaw ??

Ja osobiscie nic Ci nie polece, bo to kwestia indywidualna. Mnie sie moze podobac, Tobie juz nie zwlaszcza ze przyzwyczailes sie do specyficznego brzmienia technicsa.

A z czego zlozyc. To rowniez zalezy. Bo temat rzeka. Mozesz sobie poszukac dobre modele wzmacniaczy z jednej firmy a np CD z innej, czy decka z innej. Kwestie upodoban i wzornictwa, to rowniez inny temat. Nikt Ci nie doradzi zwlaszcz uzywanych, bo taki sprzet kupowac na "polecenie" to ryzyko. Ocen swoje predyspozycje, mozliwosci i ewentualnie co planujesz w przyszlosci bo to rowniez jest wazne.

Dodano po 22 [minuty]:

marioroza napisał:
    Jeśli chciałbym wzmacniacz, odtwarzacz CD, tuner, korektor lub procesor,

Tu w tej kwesti, zwlaszcza ze szukac bedziesz uzywanych, masz duze szanse na zakup bardzo przyzwoitego wzmacniacza i CD gdzie przy polaczeniu z dobrymi kolumnami nie bedzie potrzeby stosowania zadnych glupot typu korektory czy procesory. A to dopiero poczatek, bo wszystko zalezy od tego ile planujesz na zakup a szczegolnie czy bedzie to mialo byc np kino domowe czy wzmacniacz ma miec wejscia cyfrowe itd itp.
    A ponizej fajna ciekawostka. Jesli uwazasz ze uzywki nie sa w modzie ;)
    Cena tego decka to cena bardzo przyzwoitej wiezy.

0
  • #5 26 Sty 2013 23:13
    marioroza
    Poziom 9  

Co do źródeł dźwięku to tylko CD i tuner. To podstawa.
    Czasem jakaś muzyczka z komputera np. radio internetowe, mp3. Jak by dało rade to od święta kino domowe.
    Żadnych decków, gramofonów. Nie mam już od dawna kaset.
    Dlaczego piszesz że korektory i procesory są beee ?? Sam wzmacniacz nie ma rozbudowanego, precyzyjnego systemu strojenia bo nie jest do tego.

0
  • #6 26 Sty 2013 23:31
    anmedia
    Poziom 39  

marioroza napisał:
    Sam wzmacniacz nie ma rozbudowanego, precyzyjnego systemu strojenia bo nie jest do tego.

Piszesz glupoty. "Nauczony" na technicsie sluchasz sprzetu a nie muzyki - o ile wiesz i rozumiesz co pisze. Wlasnie twoim bledem bylo kupic ten sprzet, zniszczyles sluch i jedyne co mogles zrobic to krecic korektorem do oporu by uzyskac jakis dzwiek. A przeciez nie o to chodzi.
    marioroza napisał:
    Dlaczego piszesz że korektory i procesory są beee ??

Dlaczego bee? A jak myslisz po co zostaly one wprowadzone ...... i dlaczego dzisiaj wogole nie sa produkowane? Pomyslales o tym? Chyba nie. Korektor mial za zadanie poprawienie lub uzupelnienie zakresu czestotliwosci np z odtwarzacza kaset czy gramofonu. Ba znowu jako jedna z niewielu firm technics w swoim sprzecie dawala az maksymalny zakres 10-12kHz gdzie inni producenci mieli do 16kHz. Oczywiscie sama poprawa byla dobra na kiepskich kolumnach, a w zamian za to dostawales spory dodatek w postaci szumow.

Dzisiaj nie ma takich wynalazkow, bo nie potrzeba ich stosowac. Sam zakres niskich, srednich i wyskokich tonow wystarcza.

10 lat temu mozna bylo dostac w tej samie cenie lub taniej o wiele lepsze Kenwoody, Aiwy czy Akai o niebo lepszych prametrach, mozliwosciach i brzmieniu.

0
  • #7 26 Sty 2013 23:57
    marioroza
    Poziom 9  

Więc dobry wzmacniacz, dobre kolumny i źródło dźwięku czyli tuner i CDek. OK.
    Masz rację że przyzwyczaiłem się do technicsa i w dodatku jeszcze nisko budżetowego.
    Ja nie znam się na tych wszystkich zakresach, częstotliwościach. Mój słuch? no cóż skoro to co mam już mnie od dawna nie zadowala to chyba nie jest tak źle.

0
  • Pomocny post
    #8 27 Sty 2013 00:15
    anmedia
    Poziom 39  

marioroza napisał:
    Mój słuch? no cóż skoro to co mam już mnie od dawna nie zadowala to chyba nie jest tak źle.

To zadowolnie czy jego brak to nie koniecznie chodzi o brzmienie. Moze sie znudzic sama wierza, tymi blsykotkami w postaci swiatelek ktore ten technics posiada (bo to niestety ale jak na poczatku zawsze sie podoba, to potem sie nudzi), a dzwiek ... skoro wytrzymales tyle lat to nie dokonca w tym problem.
    Kiedys pracowalem ze "swirami" (z calym szacunkiem dla tych ludzi) - audiofilami. Oni gdy mowili ze jest nie zadowolny, to byl okres 2-4 tygodnie po zakupie sprzetu.
    Dlatego nalezy nastepny zakup robic z glowa, a szczegolnie z kims kto ma pojecie i zwroci uwage na detale o ktorych ty nie wiesz a byc moze z czasem poznasz lub bedziesz szukal.

1
  • #9 27 Sty 2013 00:52
    marioroza
    Poziom 9  

Oj Oj Oj chyba jeszcze nie widziałeś wieży ze świecidełkami. Niektórzy się tym kiedyś fascynowali a ja unikałem tego jak ognia bo to nie ma nic wspólnego z dźwiękiem i na pewno nie należę do tych od świecidełek i ta moja wieża też nie jest świecidełkowata.
    Nie wiem w jakim wieku jesteś. Jeśli w przedziale między 30 a 40 to doskonale się orientujesz jakie były realia 10, 15 czy 20 lat temu. nie było interneciku, nie było takiego wyboru jak teraz i nie było się kogo doradzić. Nikt nic nie wiedział a swoje doświadczenie budowano na podstawie przypadkowego, źle dobranego i nie zestrojonego sprzętu.

0
  • Pomocny post
    #10 27 Sty 2013 01:01
    anmedia
    Poziom 39  

marioroza napisał:
    nie było takiego wyboru jak teraz i nie było się kogo doradzić

Jestes w bledzie. Byl wybor i to spory, o ile doczytales Kenwood, Aiwa, AKAI, Philips, Sony, Pansonic no i jeszcze w tedy najpopularniejsze Panasanix, Panasonix, Sonix, Akiwa ... i sporo wiecej ;) Poprostu nie wiedziales gdzie szukac.

marioroza napisał:
    Nikt nic nie wiedział a swoje doświadczenie budowano na podstawie przypadkowego, źle dobranego i nie zestrojonego sprzętu.

Tak i tu masz racje, ale nie wszystkie sklepy byly takie. To co piszesz to byly ppularne masowki jak (podam Ci ze slaska) Opal, Euronorm, AVANS (do dzisiaj) MixElecronics (do dzisiaj) Tu sie liczy sprzedac jak w mediamarkt , sprzedawca ma wiedziec tylko ze ma ... sprzedac, on nie ma wiedziec i nie ma czasu doradzic, on ma sprzedawac.

marioroza napisał:
    Oj Oj Oj chyba jeszcze nie widziałeś wieży ze świecidełkami

Tak, masz racje, zwlaszcza te ostatnie juz wybryki sonego czy panasonica z wyswietlaczami "3D" gdzie 1/3 przodu to kolorowe wyswietlacze nakladane jeden na drugi ....

0
  • #11 27 Sty 2013 01:26
    marioroza
    Poziom 9  

Ja akurat pochodzę z mazur a tam sklepu fachowego nie uświadczyłeś.
    Po porządny sprzęt trzeba było jechać do dużego miasta i mało kogo było stać w ogóle na nowy. Kiedyś tylko na używkach się kompletowało cokolwiek.
    Dobrze pamiętam czasy diory czy unitry. Pamiętam jak mój starszy kuzyn stał się szczęśliwym posiadaczem jakiegoś styranego wzmaka diory i kolumn z poklejonymi głośnikami.
    Jakoś to grało i ludzie byli szczęśliwi.
    Potem weszły świecidełka.
    Świecidełka odpadały, robienie wieży z prawdziwego zdarzania też odpadało bo nie miałem o tym pojęcia i sprzęt taki był trudno dostępny i drogi nawet używki, więc poszedłem na kompromis i zakupiłem obecnego technicsa.
    Takie były czasy.

0
  • #12 27 Sty 2013 01:49
    anmedia
    Poziom 39  

Doskonale Cie rozumiem, dlatego nie popelnij tego bledu teraz przy zmianie. Zwlaszcza ze masz duzo wiekszy wybor niz wczesniej.
    Ale moze warto abys sie zastanowil na zakupem na "raty" sprzetu. Jendo co musisz kupic od razu to wzmacniacz/amplituner (nowy) + 2 kolumny(nowe). Reszta np CD smialo mozesz na poczatek kupic uzywany i z czasem zmienic na cos konkretnego. Np stare modele sonego z serii QS lu ES, dzis kupisz za grosze a byly naprawde dobre i cenione przez niektorych audioswirow. I optyka w razie awarii kosztuje grosze (nawet wymiana samemu nie sprawia problemu) a nie tak jak w panasonicu i technicsie. Mozesz pomyslec nawet o MiniDiscu, jak masz spora kolekcje muzyki, tanie urzadzenie, dobre no i nie tracisz muzyki jak z plyt nagrywanych ...

marioroza napisał:
    Takie były czasy.

Tak to byly zwariowane czasy. Ale wiesz, mam jakiegos radmora, diore czy kasprzaka (no tak sentyment) ma to juz swoje lata ... i dziala. Moze nie jest to szczyt marzen ale na tamte lata bylo ok, a i dzisiaj jak sie slucha to ma to inny dzwiek niz kazdy - przyjemny.

0
  • #13 27 Sty 2013 02:08
    marioroza
    Poziom 9  

Właśnie o to mi chodzi. Nie sztuką jest teraz iść sobie do salonu audio i nabyć sprzęt za 10000 zł. nawet na raty.
    Chodzi mi o te starsze wynalazki które miały swoją klasę, których już nie można kupić nowych ale krążą jako używki za nie duże pieniądze. Tylko wyłapać perełkę to jest sztuka i najważniejsze to wiedzieć czego szukać. Wiedzieć na czym się nie zawiedziesz.
    Wielu zawodowych muzyków i zespołów używa starych dobrych wzmacniaczy, a kilku nawet lampowych.

0
  • #14 27 Sty 2013 02:14
    anmedia
    Poziom 39  

marioroza napisał:
    nawet na raty.

Raty to byly w przenosni, chodzilo mi o to bys kupowal z glowa i nie wszystko na raz. Poczatek to amplituner + kolumny (nowe) a za jakis czas nowy CD czy MD albo BD.

0
  • #15 27 Sty 2013 02:20
    marioroza
    Poziom 9  

Taki mam zamiar. Dzięki wielkie. Jak coś już wymyślę to się odezwę. pozdrawiam.

Dodano po 1 [minuty]:

Albo może będę podsuwał propozycje a Ty ocenisz. Może być?

0
  • #16 27 Sty 2013 13:53
    Jingiel
    Poziom 21  

Kup starego, dobrego Radmora po porządnym remoncie i na pewno lepiej zagra niż ta wieża:).

0
  • #17 27 Sty 2013 17:50
    anmedia
    Poziom 39  

marioroza napisał:
    Albo może będę podsuwał propozycje a Ty ocenisz. Może być?

Podsuwac mozesz, tylko czesciowo bedzie to mialo sens. Moga koledzy z forum lub ja napisac co ma, czy wart jest ceny. Ale niestety walory odsluchowe musisz juz sam ocenic. Nikt za Ciebie nie napisze (jak to w wielu testach bywa) ze brzmienie ma czyste, mile i przyjemne.
    Jingiel napisał:
    Kup starego, dobrego Radmora po porządnym remoncie i na pewno lepiej zagra niż ta wieża

Moze nie tyle co po remoncie, ale z pewnoscia mozesz sie zainteresowac ostatnia wieza jaka wypuscil Radmora seria 55xx. Co prawda dzwiek cudow nie dawal, ale za cene za jak mozesz kupic caly zestaw to z pewnoscia bedzie lepsza alternatywa niz to co masz w tej chwili.
    Ponizej model najtrudniej do zdobycia, ze zmieniarka na 6CD (pioneera) i magnetofonem na jedna kasete!
    lub bardziej popularne, standardowe:

Nie pamietam juz czy wzmacniacz posiadal wejscie cyfrowe ale za cene do 1000zl warto sie zainteresowac (pod wzgledem cena/mozliwosci) a brzmienie to juz sam musisz ocenic.

Oczywiscie jest jeszcze diora

czy Eltra (rowniez to ostatni model tej firmy)

To w przypadku niedrogiego zestawu stereo. No ale jesl w gre wchodziloby kino domowe to juz zupelnie inny pulap cenowy.

0
  • #18 03 Lut 2013 22:27
    marioroza
    Poziom 9  

Witam.
    Właśnie bardzo interesuje mnie ta Diora. Najlepiej taki zestaw lub okrojony do trzech elementów (wzmacniacz, tuner i CD). Szukam na allegro i dość ciężko jest znaleźć ładną, nie poniszczoną.
    Oczywiście jestem ograniczony do poszukiwań na terenie Bydgoszczy i okolic bo nie będę raczej jechał np. do Wrocławia żeby odsłuchać sprzęt.
    Jeśli nie znajdę konkretnego zestawu to zaczną na początek od wzmacniacza.
    Dobry wzmacniacz to podstawa i od niego zacznę zakupy. Jasne że po uprzednim odsłuchu.
    Pozdrawiam i dzięki za wszelkie rady.

Dodano po 1 [godziny] 29 [minuty]:

Zainteresowałem się tym.

Dodano po 5 [minuty]:

Poprawa nagłośnienia w domu Poprawa nagłośnienia w domu

Dodano po 57 [sekundy]:

Dane techniczne:
    Parametry, cechy wzmacniacza:
    - moc znamionowa: 2 x 80Watt/8Ohm
    - wyjścia: zaciski/zatrzaski na 4 kolumny
    - wejścia audio: CD, PHONO, TUNER, LINE, TAPE1/DAT,
    ADAPT/TAPE2
    - regulacja bass, treble, balance, volume
    - funkcja ON/OFF Speakers A/B
    - funkcja DIRECT (odłączanie regulacji tonów niskich i wysokich dla wszystkich źródeł, dźwięk "idzie" bezpośrednio z urządzeń zewnętrznych - omija się korektor bass, treble wbudowany we wzmacniacz)
    - gniazdo słuchawkowe (duży jack)
    - sterowalny z pilota (nie ma w komplecie)
    - zasilanie 220-230V, maks. pobór mocy z sieci 325Watt
    - wymiary ze stopkami(szer.x głęb. x wys.) 42 x 32 x 12,5cm

Dodano po 14 [minuty]:

No jest i Diora ale nie wiem czy warto w tej cenie. Oceńcie sami.
    Przepraszam za link do aukcji która za jakiś czas zniknie.

http://allegro.pl/diora-ws504-i2997063966.html

Dodano po 7 [minuty]:

Dodaję fotkę bo ogłoszenie zniknie i nikt potem nie zobaczy. Cena 600 zł.

0
  • #19 03 Lut 2013 22:43
    anmedia
    Poziom 39  

Problemem w obu sprzetach jest brak mozliwosci podlaczen cyfrowych (coaxialne czy optyczne). Nie wiem ile kosztuje ten pioneera ale za cene z diory nic przyzwoitego nie dostaniesz. Ten wlasnie model diory byl bardzo dobry, a na zachodzie wrecz rozchwyywany (nie pamietam pod jaka nazwa byl sprzedawany ale nie jako diora) i za cana/mozliwosci byl rewelacyjny. CO do reszty juz sie nie bede wypowiadac.
    Moc wzmacanicza ma mniejsze znaczenie, warto posluchac jedngo i drugiego. Jednak problemem jestr ze nie masz wlasnych glosnikow, na ktorych moglbys sie oprzec!!!

0
  • #20 03 Lut 2013 23:14
    marioroza
    Poziom 9  

Jest jeszcze taki kenwood ka-54
    Poprawa nagłośnienia w domu Poprawa nagłośnienia w domu

http://allegro.pl/japonski-kenwood-ka-54-super-stan-wizualny-i2975323822.html

Dodano po 11 [minuty]:

Pioneer A 351R cena 275 zł. Nie przeraża ceną.
    http://allegro.pl/japonski-pioneer-a-351r-stan-niemal-idealny-i3000966827.html
    Nie wiem w jakich latach było to produkowane.
    Podłączenie cyfrowe? optyczne?? to dla mnie język mało zrozumiały. Bez tych opcji czego nie podłącze?
    Kenwood też w przystępnej cenie.

Dodano po 6 [minuty]:

Coś może z nowszych:
    Amplituner Yamaha RX-V450

http://allegro.pl/amplituner-yamaha-rx-v450-rds-okazja-i2993797558.html

Dodano po 2 [minuty]:

Dodano po 7 [minuty]:

Za to dałbym wiele a może i jeszcze więcej...

0
  • #21 03 Lut 2013 23:35
    Pablo1964
    Moderator

marioroza napisał:
    Coś może z nowszych:
    Amplituner Yamaha RX-V450

Stary amplituner KD, bez cyfrowych dekoderów dźwięku przestrzennego. Odpuść.

0
  • #22 10 Lut 2013 00:17
    anmedia
    Poziom 39  

marioroza ja mysle ze powinienes zaczac od doglebnego przemyslenia w ktorym kierunku "pojdziesz". Czy to bedzie kino domowe czy w zupelnosci zaspokoi Cie samo stereo. Jesli swoje zainteresowanie zakonczysz na stereo, to musisz pamietac ze wzmacniacze byly bardzo okrojone w ilosc wejsc a szczegolnie cyfrowych (nie pamietam zadnego wzmacniacza stereo z wejsciem cyfrowym co bylo powaznym mankamentem dla uzyskania wysokiej jakosci dzwieku np z DCC ktore pozwalalo nagrac z CD za pomoca kabla optycznego dzwiek na kasete, ale odtworzenie na wzmacniaczu bylo mozliwe wylacznie za pomoca kabli analogowych - bardzo drogich). Czyli przyjmujac ze konczysz na stereo szukasz dobrego wzmacniacza. Chyba ze zna ktos modele stereofoniczne ktore posiadaly takowe wejscie (ale nie sadze - zbyt drogi konwerter D/A tylko dla stereo)

Jesli zabazujesz juz na kinie domowym to szukaj z glowa. Minimum jakie musi posiadac kino to dekodery Dolby Digital i DTS. Ten model Yamahy akurat dekoduje DTS, wiec od czasu do czasu nawet gdybys mial film z takim dzwiekiem to bedziesz mogl skorzystac z nieskompresowanego i wysokiej jakosci dzwieku w filmie, ale nie tylko. Wiele plyt wydawanych jest z muzyka wlasnie z dzwiekiem DTS 5.1 (chocby prawie cala dyskografia Depeche Mode czy np studyjne wydanie Jean Michel Jarre wydanie DVD)

Jednak musisz posluchac samego wzmacniacza a jest to dosc trudne.

marioroza napisał:
    Za to dałbym wiele a może i jeszcze więcej...

Otoz to, to wlasnie byl model na eksport.

Pablo1964 napisał:
    Stary amplituner KD, bez cyfrowych dekoderów dźwięku przestrzennego. Odpuść.

A czego mu brakuje oprocz pilota? Jesli dekoduje Dolby Digital i DTS, jedyne co potrzebujesz wiecej to mozliwosci pewnych ustawien (odleglosci, wyskosci, regulacji barwy czy czestotliwosci) Sam ma w swoim amplitunerze blisko 30 dekoderow (efektow) i ... jedyny wlasciwy to ten ktory dekoduje dzwiek w sposob naturalny. Cala reszta to zabawa. No ale moze sa tacy co lubia takie zabawy.

0
  • #23 10 Lut 2013 00:31
    Pablo1964
    Moderator

angelica_n napisał:
    Jesli dekoduje Dolby Digital i DTS

Jeśli dekoduje to tak, wydawało mi się, że jednak nie dekoduje. Jeżeli wprowadziłem w błąd, przepraszam.

0
  • #24 10 Lut 2013 00:42
    anmedia
    Poziom 39  

Na obudowie ma logo DTS
    a poza tym jak wspiera 192kHz to dla Dolby Pro Logic to by bylo duzo za duzo ;)

0