Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMBA 130- jaki następca?

@Darecki 26 Sty 2013 18:31 1278 7
  • #1 26 Sty 2013 18:31
    @Darecki
    Poziom 9  

Witam!
    Chcę zastąpić moje SAMBY 130 mocniejszym dźwiękiem, zależy mi na mocniejszym basie ale i ładnym sopranie, czego z 16cm głośnika (jeśli chodzi o bas) trudno "wycisnąć". Myślałem nad alton 110 (pokój 30m2), przy czym zaznaczam, że nie słucham głośnej muzyki a raczej cieszę się jego rozpiętością tonalną, więc chciałbym słyszeć całe pasmo przy niezbyt dużym poziomie głośności. Doradzano mi alton 110, słucham muzyki rock, metal, pop. Chcę cieszyć uszy a nie zamęczać je decybelami. Co wybrać? Kwota powiedzmy że, zawierająca się w: 500 do 800zł. Pozdrawiam!

• #2 26 Sty 2013 18:52
    basstec
    Poziom 34  

@Darecki napisał:
    zależy mi na mocniejszym basie ... czego z 16cm głośnika (jeśli chodzi o bas) trudno "wycisnąć"
    Oj byś się zdziwił.

W tym budżecie nawet nie oglądaj prl'owskich konstrukcji krajowych.

Na znanym portalu np:
    pylon pearl - 600zł
    canton le107 - 800zł
    wharfedale diamond 8.4 - 700zł

• #3 26 Sty 2013 18:52
    monitoraudio3
    Poziom 6  

Słyszałeś może Dual CL730? stare kolumny - odpowiedź na Grunding 1500a Professional.
    Sam takie posiadam, grają rewelacyjnie, bas jest miękki - 25 cm, średnica i góra czysta.
    Polecam posłuchać, zapraszam do siebie. Niestety kolumny bardzo rzadkie u nas.

• #4 26 Sty 2013 21:33
    @Darecki
    Poziom 9  

Dziękuję za podpowiedzi, szczerze mówiąc nie miałem styczności z ww kolumnami, jedynie z altusami itp, wymyśliłem sobie duży głośnik basowy np 25cm w myśl praw fizyki- jako, że niska częstotliwość jest lepiej odtwarzana przy większym gabarycie membrany- czy się nie mylę? Co w takim razie można jeszcze wybrać z takich właśnie -bardziej- "mocarnych niskotonowo" kolumn?

• Pomocny post
    #5 26 Sty 2013 22:53
    basstec
    Poziom 34  

@Darecki napisał:
    szczerze mówiąc nie miałem styczności z ww kolumnami, jedynie z altusami itp
    To poczytaj sobie również na elektrodzie ilu ludzi było ciężko zdziwionych po tym jak z wielkich altusów przesiedli się na wąskie podłogówki z jednym lub dwoma głośnikami o średnicy 16-18cm i w końcu usłyszeli kawał dobrego basu.

• #6 27 Sty 2013 04:20
    Herethic
    Poziom 28  

@Darecki napisał:
    (...)wymyśliłem sobie duży głośnik basowy np 25cm w myśl praw fizyki- jako, że niska
    częstotliwość jest lepiej odtwarzana przy większym gabarycie membrany- czy się nie mylę?
    Nie, nie mylisz się. Tyle,że oprócz wielkości membrany przetworniki maja również inne - ważne - parametry.
    Poza tym masz bardzo skromny budżet - więc zmierz siły na zamiary.

Oczywiście takie konstrukcje jak "Pylon Pearl" zgubią się" trochę w 30 metrach,
    czyli bas Cię raczej rozczaruje, ale jakościowo powinieneś być zadowolony.

Pamiętaj o odsłuchu przed zakupem.

Pozdro.

• #7 27 Sty 2013 10:45
    @Darecki
    Poziom 9  

W takim razie postaram się znaleźć jakieś z wymienionych wyżej, bądź podobne tego samego producenta w kwocie do 1000zł i zacznie się dla mnie nowy etap "muzykoterapii" :-)
    Pozdrawiam!

• #8 27 Sty 2013 12:51
    basstec
    Poziom 34  

Magnat supreme 2000 - te mają 2x20cm na basie i w takim pomieszczeniu powinny narobić hałasu.
    Magnat quantum 605 - lepsze jakościowo jak 2000 również na basie ale jego ilość będzie mniejsza.
    Dali 850 - swego czasu dość drogie kolumny, jak się nie mylę w okolicy 3tyś.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME