Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalny dostęp (zdalny pulpit) na internecie mobilnym PLAY

naos81 26 Sty 2013 18:49 2088 0
  • #1 26 Sty 2013 18:49
    naos81
    Poziom 10  

Witam wszystkich, jak zapewne wielu z Was borykałem się z problemem nieudanego zdalnego dostępu do komputera, który pracuje na mobilnym internecie PLAY.

Wielokrotne maile do działu technicznego PLAY z prośbą o odblokowanie wybranego portu TCP za pośrednictwem którego chciałem uruchamiać VNC spotkały się z odmowną odpowiedzią.

Zatem obszedłem problem i zrobiłem tak:

- na serwerze (pracującym na PLAY-u) zainstalowałem TeamViewer-a
    - podobnie na kliencie (czyli na swoim komputerze)

Od tej chwili z użyciem ID oraz hasła mogłem łączyć się z komputerem pracującym na PLAY-u bez konieczności otwierania jakichkolwiek portów przez PLAY.

Jednakże, ze względu na to, że TeamViewer nie działa najlepiej, szczególnie jego szybkość pozostawia wiele do życzenia, postanowiłem to zmienić.

Użyłem Team Viewer-a do zestawienia tunelu VPN - w tym celu należy wejść w Opcje programu, wybrać Zaawansowane (Pokaż opcje zaawansowane) a następnie w sekcji Zaawansowane ustawienia sieciowe kliknąć Zainstaluj sterownik VPN. Tą samą operację należy wykonać na serwerze i na kliencie.

Teraz możemy już bez przeszkód zestawić tunel VPN: w oknie głównym Team Viewera wpisujemy ID serwera (komputera pracującego na PLAY-u), poniżej wybieramy opcję VPN i klikamy Połącz z partnerem.
    LUB
    Jeśli zarejestrowaliście swojego Team Viewera (co jest bezpłatne jeśli używacie go do celów osobistych/niekomercyjnych) możemy kliknąć PPM na nazwę komputera znajdującego się w sekcji Moje komputery w oknie po prawej (Komputery i kontakty) i wybrać VPN.

Efekt końcowy obu tych działań będzie taki, że uzyskacie informacje o nawiązanym połączeniu tunelowym wraz z adresami IP końców tunelu. Teraz już wystarczy użyć adresu IP partnera aby wyświetlić zdalnie jego pulpit z użyciem VNC (oczywiście wcześniej osobiście lub za pośrednictwem TeamViewer-a musicie go zainstalować).

Finalnie zdalne połączenie VNC działa o wiele stabilniej i szybciej niż TeamViewer-owe.

Powodzenia

0 0