
Całą linię ProAnimal wyposażono w system AirTurbo. Wykorzystuje on pewien rodzaj nowego wentylatora, (zwanego dalej "kompresorem") oraz przewody o dużej średnicy aby uzyskać “ekstra-silny” strumień powietrza na wlocie do turbo szczotki. Następnie przepływ powietrza obraca wałkiem tworząc ssanie zwrotne, które jest silne do tego stopnia, że seria z użyciem odkurzacza serii ProAnimal sprzątanie ma przebiegać do 30 procent szybciej niż w przypadku jednego podstawowych modeli Bosch.
Sama szczotka turbo (280 mm) posiada dwa rodzaje włosia – twarde do zbierania kurzu z podłogi i miękkie do zbierania włosów z dywanów. Ponadto, nowa konstrukcja umożliwia wysunięcie wałka z obudowy turbo szczotki co ułatwia jej czyszczenie. Do odkurzaczy dodano także specjalną, szerszą niż dotychczas (40%), ssawkę do zbierania włosów z tapicerek mebli. Duża powierzchnia wraz z ruchomymi elementami z weluru, ma za zadanie ułatwić sprzątanie sierści np. z obicia kanapy. Dla posiadaczy twardych podłóg i parkietu, przydatna może się okazać specjalna szczotka z naturalnego włosia (300mm), która została opracowana pod kątem skutecznego zbierania sierści.
Wśród dostępnych modeli są zarówno odkurzacze workowe jak i bezworkowe, każdy z filtrem HEPA, wychwytującym najmniejsze cząsteczki i zapachy. Wersja workowa posiada dodatkowo specjalny filtr pochłaniający zapachy Bionic Filter, którego tajemnica leży w strukturze wykorzystania naturalnych klatratów. To właśnie dzięki nim łańcuch tworzący brzydkie zapachy zostaje przerwany, a zapach zneutralizowany. Filtr jest podobno dwa razy skuteczniejszy od typowego filtra węglowego. Z kolei model bezworkowy posiada automatyczny system samooczyszczania filtra.
Oba modele z serii Zoo'o ProAnimal zostały właśnie wprowadzone do sprzedaży. Cena modelu workowego (BSGL5ZOODE) to 280 euro (350 dolarów amerykańskich), natomiast model bez worka (BGS5ZOODE) ma być droższy i kosztować równowartość 429 euro (536 dolarów amerykańskich).
Źródło: http://www.bosch-home.com/de/zoo-o-proanimal-gegen-tierhaare.html